Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-15, 19:56   #616
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Asa ar fi corect, dar avem mainile legate din pacate
Adica, superiorii vostri incurajeaza teparii?
model collector is offline   Reply With Quote
Old 16-02-15, 20:21   #617
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Nu, doar ca nu exista nicaieri in regulamentul facut de superiori vreun alineat care sa ne permita sa-i "taxam" corespunzator.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-15, 22:07   #618
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Eu am inchis anunturile lui acum si daca incearca altele vor fi inchise si alea.
2010 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-15, 22:17   #619
s3rgyu

Stage 5
 
s3rgyu's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,191
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

E acelasi utilizator care mi-a trimis E30-ul varza. Din intamplare am dat peste contul lui de facebook si ma dezgusta in totalitate.
Un jeg de om.
s3rgyu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-15, 13:02   #620
Oftykosu

Stage 5
 
Oftykosu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 753
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Propun sa facem o petitie (ca tot e la moda) sau sa adresam un gand mai-marilor de pe 4tuning ... in legatura cu teparii de pe sectiunea de modelism. Ca nu ai de ce sa te porti ca un domn cu un golan.
Oftykosu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 11:35   #621
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

-------------- VWfan01
Iar ai uitat sa scrii in anunt ce defecte si lipsuri au machetele.
Asta este descrierea ta - Machetă Audi V8 produs de Schabak Model Germany,se deschid ușile,capota,portbagajul,îi lipsește un far,îi lipsesc geamurile
Iar in poze se vede clar ca e dauna totala exterior si lipsa motor..
Mercedes-ul a ajuns cu stema cazuta, un far care arata ca naiba si cu vopsea acoperita cu marker negru pe portbagaj...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20150225_122843.jpg
Views:	54
Size:	3.79 MB
ID:	3077161   Click image for larger version

Name:	20150225_122850.jpg
Views:	52
Size:	3.81 MB
ID:	3077162   Click image for larger version

Name:	20150225_122858.jpg
Views:	42
Size:	3.91 MB
ID:	3077163  

Click image for larger version

Name:	20150225_122903.jpg
Views:	46
Size:	3.78 MB
ID:	3077164   Click image for larger version

Name:	20150225_122912.jpg
Views:	46
Size:	3.90 MB
ID:	3077165   Click image for larger version

Name:	20150225_123229.jpg
Views:	54
Size:	5.39 MB
ID:	3077166  

Click image for larger version

Name:	20150225_123258.jpg
Views:	65
Size:	4.13 MB
ID:	3077167  

Last edited by 2010; 25-02-15 at 17:41.
2010 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 21:49   #622
Mariusandreias

Stage 3
 
Mariusandreias's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 125
Cool Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

As fi preferat sa nu fiu nevoit sa fac asta, dar se pare ca nu multi stiu ce inseamna sa fii om de cuvant. Mai exact, vorbesc cu cineva de aici care avea o macheta la vanzare, si stabilim de comun acord ca facem tranzactia.....ultima fraza pe care am primit-o de la el a fost "Maine merg si pun coletu"
Ok, toate bune si frumoase, numai ca in decurs de mai mult de doua saptamani nu primesc nici un semn, si intreb omu' daca s-a intamplat ceva....dar, evident ca nu primesc nici un raspuns. Problema nu e legata de o macheta amarata, ci de faptul ca am amanat anumite activitati de serviciu (2 delegatii, mai exact) bazat pe o promisiune, in ideea ca poate vine pachetul, sa fiu pe faza sa merg sa-l ridic: sa nu creez omului probleme sa-i ajunga pachetul inapoi acasa.
Nu vreau sa-l nominalizez, ca nu are nici un rost.....dar ma intreb totusi: "Sa fie oare acesta un comportament normal pentru varsta de 25 de ani?"....pentru ca mie, sincer - mi se pare un comportament de om de nimic.....
Mariusandreias is offline   Reply With Quote
Old 04-05-15, 20:28   #623
cameze

Stage 5
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 706
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

VA SALUT sunt ,,cameze,,...mi-am facut timp sa m-am uitat un pic pe aici.am fost foarte mahnit ca am vazut ca acest tip, pe nume ,,v1per,,a avut tupeul sa expuna o macheta vanduta de mine.cu niste poze care nu reflecta realitatea.singurul adevar este acela ca ,macheta era murdara din cauza ca am vrut sa o sterg de acel lipici .in momentul in care m-am inteles cu acest v1per, a spus ca nu il deranjeaza aceasta treaba.nu m-am putut aptine si am vrut sa scriu pe aceasta cale ca nu cunosc motivul pt care a posta acea macheta cumparata de la mine,tinand cont ca putea sa fie transportata si cu tancul nu avea cum sa ajunga cu roti indoite si cum mai arata el acolo.am avut machete cat nu are el in par in cap.nu stiu daca cei care au cumparat de la mine au avut vreo problema,
Draga v1per nici sa nu ai curajul sa ma provoci ,sau sa dai vreo replica
nu stiu daca aceasta pag este f mult citita dar sa stiti ca baiatul asta minte ...
cameze is offline   Reply With Quote
Old 04-05-15, 21:23   #624
cameze

Stage 5
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 706
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

nu mai zic ,ca apoi m-a santajat cerandu-mi sa-i vand machete la preturi reduse,pe motivul ca macheta precedenta a avut defect,nu sunt genul sa fac asa ceva dar chiar acest ,,v1per,,m-a jignit...,,cuvintele lui,,v1per,,..,,precizez ca machete au fost impachetate bine deci nu vinde ceea ce pretinde ca vinde...,,vreau sa va arat cum arata macheta inainte sa o trimit.cu respect colectionarilor..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF4807.JPG
Views:	35
Size:	1.23 MB
ID:	3095509   Click image for larger version

Name:	DSCF4808.JPG
Views:	27
Size:	1.22 MB
ID:	3095510  
cameze is offline   Reply With Quote
Old 05-05-15, 06:57   #625
v1per

Stage 5
 
v1per's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,202
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by cameze View Post
nu mai zic ,ca apoi m-a santajat cerandu-mi sa-i vand machete la preturi reduse,pe motivul ca macheta precedenta a avut defect,nu sunt genul sa fac asa ceva dar chiar acest ,,v1per,,m-a jignit...,,cuvintele lui,,v1per,,..,,precizez ca machete au fost impachetate bine deci nu vinde ceea ce pretinde ca vinde...,,vreau sa va arat cum arata macheta inainte sa o trimit.cu respect colectionarilor..
Din ce ai scris aici incerci sa spui lumii ca dupa ce am primit machelete de la tine le-am rupt rotile si am postat aici ca sa-ti fac tie rau. Chiar crezi ca imi place sa pierd timpul cu tine? Repet si sustin afirmatia ca mi-ai trimis o macheta cu roata rupta si la cealalta am lipit eu spoilerul spate deoarece nu era pt mine, era pt un prieten..... daca erai asa mare colectionar dupa cum te bati cu pumnul in piept nu aratau machetele in halul ala. Acest topic e facut sa stie lumea de la cine cumparA si de cine sa se fereasca......Cand ti-am spus sa-mi faci o reducere am facut asta sa-mi recuperez o parte din banii pierduti. Si cand am spus ca esti un tepar am spus un mare adevar.... Mie mi-ar fi fost rusine sa mai postez pe aici dupa ce trimit machete cu defecte si dau vina pe transport! O roata nu se poate rupe intr-un colet! Asa ca numai suferi pe aici ! Si pentru cei care se indoiesc de cele spuse de mine faceti o comparatie intre poza lui si cum a ajuns macheta la mine.....in poza lui e curata si arata bine o mica mare diferenta cu ce am primit eu....o macheta murdata si distrusa
...
Feriti-va de acest individ care e neserios!

Last edited by v1per; 05-05-15 at 07:04.
v1per is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 21:56   #626
kyd_ursu

Stage 5
 
kyd_ursu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,686
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Stefano4u = dupa ce am stabilit de comun acord pretul si costul transportului...Stefano4u a vandut altcuiva macheta.Pacat ca inca mai sunt oameni de genul . Sfat pentru tine Stefano4u: cand spui o vorba pai vorba sa fie. O seara buna
__________________
BMW E30
Golf 4 GTI

kyd_ursu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 22:22   #627
Stefano4u

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 67
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Cu o zi inainte sa imi zici adresa si restu' mi-a fost oferit pretul cerut de catre alta persoana ,fara tiganeala! Am dreptul de a imi alege cumparatorii ! O seara placuta!
Stefano4u is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 22:27   #628
kyd_ursu

Stage 5
 
kyd_ursu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,686
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Stefano4u View Post
Cu o zi inainte sa imi zici adresa si restu' mi-a fost oferit pretul cerut de catre alta persoana ,fara tiganeala! Am dreptul de a imi alege cumparatorii ! O seara placuta!
Iti multumesc ca ai confirmat ceea ce am zis mai sus...adica: daca urma sa iti dau adresa inseamna ca noi doi am batut palma . Mare atentie la acest user. Bafta in continuare Stefano4u .
kyd_ursu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 22:31   #629
kyd_ursu

Stage 5
 
kyd_ursu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,686
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Stefano4u View Post
Cu o zi inainte sa imi zici adresa si restu' mi-a fost oferit pretul cerut de catre alta persoana ,fara tiganeala! Am dreptul de a imi alege cumparatorii ! O seara placuta!
P.S : Tiganeala (in limbajul tau) = negociere .
)))
kyd_ursu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-15, 10:31   #630
arctix
Colectionar Machete

Stage 5
 
arctix's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 950
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Stefano4u View Post
Cu o zi inainte sa imi zici adresa si restu' mi-a fost oferit pretul cerut de catre alta persoana ,fara tiganeala! Am dreptul de a imi alege cumparatorii ! O seara placuta!
Adica tu bati palma cu omu` si dupa aia te sucesti?

Interesant, eu unul o sa ma feresc de la a face "afaceri" cu tine.
arctix is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -