Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-10, 18:46   #256
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

autodenunţ..nu mai cumpăraţi de la mine,sunt cel mai neserios vānzător/cumpărător/utilizator de pe acest forum,de cānd s-a inventat el..am trimis lui steaua23 o machetă ruptă,zgāriată,defectă,cu lipsuri,fără roţi,fără nimic..Un mare negativ pentru Mihai90!
__________________
100% carpato-danubiano-pontic.
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 20:39   #257
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Eee poveste lunga.

Era un anunt pe forum cu un bmw kyosho de vanzare, pe care m-am oferit sa-l cumpar. Desi in anunt nu era specificat defectul , am intrebat pe pm. si am aflat ca are o mica problema pe aripa spate. Cand am primit macheta am vazut ca are vopseaua groaznica: groasa, vopsita in stil de amator ... 99.9% o macheta revopsita. de asemenea alte defecte gen: stergatoare indoite si faruri unpic matuite.
A fost 155 ron si mi s-a parut normal sa cer inapoi o pate din bani sau sa trimit macheta si sa primesc 155 ron, chiar si cu pierdere de 10 ron supoertata de mine (transportul).
Raspuns ... NU ! Chiar s-au batut apropo ca am stricat-o eu ca sa fac contra reclama si ca imi place sa cumpar machete la pret de nimci si de asta insist cu banii =))
Restul ... e cancat )

Drept urmare ... inca astept o rezolvare amiabila, dupa cum i-am scris si lui Mihai90 pe pm.
__________________
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 20:41   #258
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

steaua23 e prea finuţ şi nu a spus şi de roţile lipsă geamurile crăpate şi scaunele deteriorate..de asemenea,direcţia stricată şi oja de pe tetiere
eu recomand steaua23,pentru că a ridicat coletul
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 20:43   #259
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Mihai90 View Post
steaua23 e prea finuţ şi nu a spus şi de roţile lipsă geamurile crăpate şi scaunele deteriorate..de asemenea,direcţia stricată şi oja de pe tetiere
eu recomand steaua23,pentru că a ridicat coletul
n-ai farmec )
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 20:45   #260
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

dacă mă gāndesc bine,īn afară de cele 4 roţi lipsă,nici volan n-avea...
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:17   #261
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Mihai90 View Post
dacă mă gāndesc bine,īn afară de cele 4 roţi lipsă,nici volan n-avea...
Daca stau sa ma gandesc bine am mai avut noi un meci de asta cu vanzari in care ai primit un mare minus de la mine..eu unul nu am cum sa dau crezare la povestea ta
- ai crezut ca vinzi castraveti la gradinari...parerea mea e sa dai banii colegului si sa primesti macheta inapoi
Scuze inca o data de off
2010 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:28   #262
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

mi se pare suspect..era vopseaua īngroşată pe aripa spate,dar pe capotă,că ar fi revopsită,astea-s poveşti sf
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1281978812
această poză se poate mări..vi se pare că pe capotă,sau pe aripi ar avea probleme?
şi cum să fie revopsită?
vopseaua metalizată,uniformă..nu are cum să fie revopsit acest BMW..nici cel mai priceput vopsitor nu ar scoate-o aşa
eu cred că dl steaua23 vrea să o scoată mai ieftin,pentru că arată destul de bine..dacă a stricat-o dānsul după ce a luat-o,nu e chiar problema mea
alte poze,unde se vede clar că singura problemă e pe aripa spate stāngă
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1281978812

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1280906449

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1280906449

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...5&d=1280906449
a fost 155 ron..cu interior mochetat,centuri de siguranţă...să fim serioşi
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:36   #263
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

si cat vroiai sa coste daca are "interior mochetat si centuri" :O ? Zici ca era ceva neintalnit pe machete )
Singurul motiv pentru ca are am luat acest bmw e pentru ca mi-a placut combinatia de culori, iar pretul era rezonabil. Toeretic, ti-am zis macheta nu face niciodata banii astia ) pentru ca nu e nici pe departe impecabila cum sugerai tu
Ca tu ai nesimtirea sa reclami ca am stricat-o eu, nu denota decat un caracter infect.
Pozele alea, dupa cum ti-am mai zis nu reprezinta nimic. Sunt 0 barat. Cu blitz nu ai cum sa-ti dai seama de nimic. tu oricum nu ai fost in stare sa spui nici macar in anunt ca are un defect, ci doar ca e impecabila =))
Sa sti ca inca mai astept 60 Ron, dupa cum ti-am scris mai sus )
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:54   #264
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Daca stau sa ma gandesc bine am mai avut noi un meci de asta cu vanzari in care ai primit un mare minus de la mine..eu unul nu am cum sa dau crezare la povestea ta
- ai crezut ca vinzi castraveti la gradinari...parerea mea e sa dai banii colegului si sa primesti macheta inapoi
Scuze inca o data de off
din cāte ştiu,tu nu ai cumpărat nimic de la mine...de unde atāta ostilitate?
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:56   #265
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
si cat vroiai sa coste daca are "interior mochetat si centuri" :O ? Zici ca era ceva neintalnit pe machete )
Singurul motiv pentru ca are am luat acest bmw e pentru ca mi-a placut combinatia de culori, iar pretul era rezonabil. Toeretic, ti-am zis macheta nu face niciodata banii astia ) pentru ca nu e nici pe departe impecabila cum sugerai tu
Ca tu ai nesimtirea sa reclami ca am stricat-o eu, nu denota decat un caracter infect.
Pozele alea, dupa cum ti-am mai zis nu reprezinta nimic. Sunt 0 barat. Cu blitz nu ai cum sa-ti dai seama de nimic. tu oricum nu ai fost in stare sa spui nici macar in anunt ca are un defect, ci doar ca e impecabila =))
Sa sti ca inca mai astept 60 Ron, dupa cum ti-am scris mai sus )
Aşteaptă...că am caracter infect....dar nu-s prost
de ce nu faci tu nişte poze adevărate,dacă eu nu ştiu să fac?
să văd şi eu ce are macheta..tu vrei machetă kyosho la 80 ron,ceea ce spune multe...am mai cunoscut eu miloji..
şi eu am jumătate din machete cu probleme..un ştergător strāmb,vopsea sărită..şi eu cumpăr din magazin de obicei
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 21:58   #266
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Mihai90 View Post
din cāte ştiu,tu nu ai cumpărat nimic de la mine...de unde atāta ostilitate?
Iui.. asta e tupeu la maxim...deruleaza...ai scurgeri din memorie
Am zis ca am cumparat ceva de la tine trebuia dar tu faceai licitatie neanuntata pe vreme aia..
2010 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 22:06   #267
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Mihai90 View Post
Aşteaptă...că am caracter infect....dar nu-s prost
de ce nu faci tu nişte poze adevărate,dacă eu nu ştiu să fac?
să văd şi eu ce are macheta..tu vrei machetă kyosho la 80 ron,ceea ce spune multe...am mai cunoscut eu miloji..
şi eu am jumătate din machete cu probleme..un ştergător strāmb,vopsea sărită..şi eu cumpăr din magazin de obicei


Bine friend =)) eu milog si tu esti samsar de 2 lei. ai un caracter infect pt. ca sti foarte bine ce vinzi dar ascunzi problema dupa care incerci sa te speli pe maini.
Eu astept cei 60 Ron trimisi prin mandat postal. De fapt, uite. Poti pune 55 ron, ca 5 Ron e comisionul si ti-l platesc eu ca-s milog
Apropo de tupeu maxim, ca zicea 2010 ) tu ce vrei ? la 155 ar trebuii sa fiu multumit ca a venit cu roti macheta =)) ?
Aoleo ... ce oameni. Sti tu ce iti doresc sa-ti cumperi de 155 ron aia ?

ps: de ce nu scri si aici ce ai spus pe privat >?< Eu chiar m-am distrat in seara asta, dar pacat ca m-am distrat pe banii mei
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 22:07   #268
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

http://cgi.ebay.com/1-18-KYOSHO-BMW-...ecast_Vehicles
1/18 KYOSHO BMW 545i E60 2003 Dk. Green Metallic , RARE,da?
adică....verde metalizat,rar,īn traducere
preţ,129 usd,huh?
adică...400 ron...e adevărat,stare bună,nou
eu l-am dat cu 155 ron..
hai,noapte bună,copii!
steaua23 vrea doar să scoată macheta şi mai ieftină,oi fi eu nesimţit,el e oportunist..bravo lui,nu am nimic cu asta
tot ce pot spune e că nu mai vānd machete,nu are sens să īmi fac nervi pentru nimic..nici nu cāştig nimic,pentru că de obicei vānd īn pierdere,nu merită riscul...mai bine facem trafic de ţoale de firmă chinezeşti
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 22:13   #269
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Mulţumesc,ştiu,bachus 21 e altfel de om..cum s-ar spune,''om calumea''...
aşa suntem noi,ăştia din provincie,de rāsul bucureştenilor...ei īs buricul pămāntului
BMW-ul acela,pentru cunoscători,a fost ediţie specială,culoarea verde metalizat fiind foarte rară...preţul de 129USD o fi mare,dar nici la noi un Kyosho nu cred că se găseşte mai ieftin de 200 ron,nou fiind
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 22:18   #270
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Steaua23 nu stă īn 155RON ...are machete grele nu tot felu de jucării ieftine pe care le poţi găsi oriunde Nu are de ce să mintă sau să se " bată " pentru o sumă atāt de mică dacă nu ar fi vorba la mijloc de BUNUL SIMŢ şi īncrederea pe care a avut-o īn tine


Cāt despre concluzia pe care o dau acuma este următoarea : Ori o rezolvaţi amiabil şi termini cu minciuni de genu pe care nu le crede nimeni şi care nu sunt credibile şi apropo de vopsea groasa....dacă stai bine să te uiţi foarte foarte si extrem de atent se vede că are dreptate şi + că este mătuită ...ori voi avea grijă să fii sancţionat
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -