Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-12-09, 15:40   #1
zona_zooster

Stage 1
 
zona_zooster's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 20
Default unde gasesc machet astra g coupe

salut la toata lumea
vreau si eu sa cumpar o macheta de astra g coupe ( nu bertone ca am gasit si nu vreu ) daca ma poate ajuta cineva .... 0729 699 463 sau lasati mesaje aici multumesc
zona_zooster is offline  
Old 19-12-09, 19:47   #2
aokimare

Stage 5
 
aokimare's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,291
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

g coupe sau bertone - same stuff

poate vrei hatchback - adica cel scurt
aokimare is offline  
Old 19-12-09, 21:19   #3
larry

Stage 5
 
larry's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 521
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Unde anume ai gasit Bertone...imi poti spune?

P.S. Astra G coupe sau Bertone...nu e deloc "same stuff"...chiar deloc.
larry is offline  
Old 19-12-09, 22:01   #4
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Astra g Coupe sau Bertone e exact aceeasi chestie. Prin definitie coupe-ul are doar 2 usi. Aia cu 3 usi nu se numeste coupe ... e hatchback cu 3 usi

Si eu sunt interesat de Bertone sau Astra g ... la orice scara
__________________
steaua23 is offline  
Old 30-12-09, 12:28   #5
marquiz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 119
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

fratioru ai opel degeaba , astra g e astra g si bertone este o asta design Bertone care arata cu totul altfel mai informeaza-te si tu
marquiz is offline  
Old 30-12-09, 14:43   #6
Mexikanu1405

Stage 5
 
Mexikanu1405's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 446
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Sorry ca ma bag ca musca in lapte dar steaua23 are dreptate. Singura astra g coupe este cea desenata de BERTONE.
Mexikanu1405 is offline  
Old 30-12-09, 17:10   #7
zona_zooster

Stage 1
 
zona_zooster's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 20
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

ok am inteles m-am exprimat gresit......
ideea nu asta era, in fine daca stie cnv de unde pot face rost de o macheta de astra g in 3 usi ?
zona_zooster is offline  
Old 30-12-09, 19:13   #8
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Ia definiti voi ce inseamna coupe si hatchback intai. Si este Astra G Coupe si Astra G Coupe Bertone - ca un fel de urmasa a lui Calibra daca va uitati mai atent la ea. Scuze de off , si on topic , zona zooster incearca pe la okazionisti sau la reprezentante Opel . Bafta !
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline  
Old 30-12-09, 19:31   #9
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Nu exista G Coupe si G Coupe Bertone; e una si aceeasi masina. Se confunda pe aici notiunile de masina in 3 usi cu cea de Coupe, doar pentru ca intamplator coincide numarul de portiere.
Un articol bun de lecturat.


Ce cauta initiatorul topicului e versiunea hatch-back in 3 usi; Welly facea modelul la 1:24 (posibil si 1:18 ); cauta prin benzinarii, posibil sa gasesti.
__________________
bmwh548 is offline  
Old 30-12-09, 20:05   #10
marquiz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 119
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

ma baieti ma , mai interesativa inainte sa scrieti aiurea pe aici , dati pe google , uitati-va la poze , este o astra g coupe , cea pe care o are si colegul cu anuntul , si astra g coupe bertone designed by bertone .....
marquiz is offline  
Old 30-12-09, 21:37   #11
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Mersi marquiz , asta era si punctul meu de vedere
THUNDER77 is offline  
Old 31-12-09, 12:56   #12
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Quote:
Originally Posted by marquiz View Post
ma baieti ma , mai interesativa inainte sa scrieti aiurea pe aici , dati pe google , uitati-va la poze , este o astra g coupe , cea pe care o are si colegul cu anuntul , si astra g coupe bertone designed by bertone .....
Bineinteles ca e mult mai simplu sa te iei dupa poze denumite aiurea, decat pe un articol oficial publicat pe wikipedia. Ma rog...limba engleza e prea complicata probabil, judecand dupa utilizarea limbii romane.

"It was available as a 3 and 5-door hatchback, 4-door saloon and two special versions: the Astra Coupé and the Astra Cabrio, both of them designed and built by Bertone."

Traducere: A fost disponibila ca hatchback in 3 si 5 usi, berlina in 4 usi si doua versiuni speciale: Astra Coupe si Astra Cabrio, ambele desenate si construite de Bertone.

Last edited by bmwh548; 31-12-09 at 12:59.
bmwh548 is offline  
Old 31-12-09, 13:00   #13
marquiz

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 119
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

=)) no comment fratioru' , nu stiu ce greseala gasesti tu dar ma rog, pentru cultura ta generala asa, am diploma de vorbitor nativ de engleza , si muncesc in limba engleza de ani de zile . Una peste alta . nu mai conteaza....voi ramaneti "destepti" si credeti in continuare ca g coupe e acelasi lucru cu bertone coupe . Macar oboseste-te si cauta pe google ce modele a facut Bertoen, iti zic eu , e un designer italian daca aveai impresia ca e vreun chinez
marquiz is offline  
Old 31-12-09, 13:42   #14
larry

Stage 5
 
larry's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 521
Default Re: unde gasesc machet astra g coupe

Quote:
Originally Posted by marquiz View Post
=)) no comment fratioru' , nu stiu ce greseala gasesti tu dar ma rog, pentru cultura ta generala asa, am diploma de vorbitor nativ de engleza , si muncesc in limba engleza de ani de zile . Una peste alta . nu mai conteaza....voi ramaneti "destepti" si credeti in continuare ca g coupe e acelasi lucru cu bertone coupe . Macar oboseste-te si cauta pe google ce modele a facut Bertoen, iti zic eu , e un designer italian daca aveai impresia ca e vreun chinez

Bine tintit Marquiz

P.S Eu zic sa lasam omu' sa gaseasca Astra G 2+1 usi...si gata. Facem un topic separat daca vreti.

Last edited by larry; 31-12-09 at 13:45.
larry is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -