| Tuning pe machete Tutoriale, Proiecte, Realizari |
13-12-08, 21:53
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Machete in lucru - mareo
Buna,sunt mareo  si m-am hotarat sa imi prezint si eu machetele la care lucrez sau voi lucra.
Prima la care 'mesteresc' este un Mercedes SL500 1/24 de la Welly, am astupat prizele de aer de pe laterale,de pe capota,locul numarului spate,bandouriile din bara fata/spate si manerele usilor  ...revin cu noutati.
|
|
|
13-12-08, 21:57
|
#2
|
|
Freehand Design Team Member
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of: [Moderators] [Freehand Design Usergroup]
|
Re: Machete in lucru - mareo
hmm..imteresant  ...sa vedem ce urmeaza  ..spor
|
|
|
14-12-08, 09:06
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of: [Colectionar Machete] [Toyota] [2 Roti]
|
Re: Machete in lucru - mareo
pana acum e bine
mai asteptam poze
|
|
|
14-12-08, 17:11
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,411
Member of: [DACIA] [2 Roti]
|
Re: Machete in lucru - mareo
ai mai,te-ai apucat si tu de tuning ? 
ce culoare il faci ?
|
|
|
14-12-08, 17:18
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Machete in lucru - mareo
mnc.risty - Mersi,urmeaza ceva 'greu'.
andrew 46 - Multumesc.
quick_silver2 - inca nu stiu culoarea, s-ar putea un verde...
Am matuit o alfa romeo pentru revopsire.
|
|
|
16-12-08, 16:43
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Machete in lucru - mareo
Intre timp am vopsit`o...
|
|
|
16-12-08, 16:45
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of: [Moderators] [Colectionar Machete] [DACIA] [RENAULT]
|
Re: Machete in lucru - mareo
A iesit foarte bine! Felicitari!
|
|
|
16-12-08, 16:45
|
#8
|
|
Colectionar Machete
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,063
Member of: [Colectionar Machete] [BMW]
|
Re: Machete in lucru - mareo
Frumos realizat,dar ce ii cu gaurile din acoperis??
|
|
|
16-12-08, 16:48
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of: [Moderators] [Colectionar Machete] [DACIA] [RENAULT]
|
Re: Machete in lucru - mareo
A fost masina de politie! Poze aici!
|
|
|
16-12-08, 16:51
|
#10
|
|
Freehand Design Team Member
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of: [Moderators] [Freehand Design Usergroup]
|
Re: Machete in lucru - mareo
asa e..  ..
mareo ..a iesit frumos  ..bravo
|
|
|
16-12-08, 17:07
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Machete in lucru - mareo
Multumesc razvan prentru pareri si completari... nu am astupat gauriile pentru ca,am de gand sa pun folie cum a fost si inainte, si cred ca ar arata bine cu folie neagra mat pe plafon... o sa fac poze dupa ce o asamblez.
Duminica am fost prin piata de vechituri si am cumparat o macheta,este din metal, la scara 1/24, FORD F350 Super Duty 1999 de la MATCHBOX, a fost un chilipir dar tot nu pot sa realizez cum pot unii omameni sa isi bata joc de machete in halul acesta...important este ca are toate piesele,numai evacuare este rupta,o sa fac alta la fel sau poate cu doua iesiri... Sper sa o pot readuce la viata... si daca ma puteti ajuta cu niste pareri avand in vedere ce culoare sa o fac?ma gandeam la un negru mat,nu cred ca ar da rau...mai ales ca in bena am de gand sa asez o motocicleta...
|
|
|
16-12-08, 17:11
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of: [Moderators] [Colectionar Machete] [DACIA] [RENAULT]
|
Re: Machete in lucru - mareo
Imi plac cauciucurile duble pe spate!  Ia zi...cat ai dat pe ea?
|
|
|
16-12-08, 17:14
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Machete in lucru - mareo
Banala suma de .... 5 lei 
Ce ziceti, merita?
|
|
|
16-12-08, 17:15
|
#14
|
|
Freehand Design Team Member
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of: [Moderators] [Freehand Design Usergroup]
|
Re: Machete in lucru - mareo
fain fordu  ...imi plac si ideile...
ce pot sa zic...bafta  ...
|
|
|
16-12-08, 17:27
|
#15
|
|
Colectionar Machete
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,063
Member of: [Colectionar Machete] [BMW]
|
Re: Machete in lucru - mareo
Frumoasa achizitie!La pretu ala ii perfecta  .
De culoare, cel mai bine ar sta two tone:P, ceva violet si portocaliu, despartite de o linie alba sau rosie.
Sau cu negru mat, sus si jos o culoare mai saltareata, potcaliu, verde deschis, albastru...bafta!
|
|
|
|
|