Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - mareo (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/101009-machete-lucru-mareo.html)

mareo 13-12-08 21:53

Machete in lucru - mareo
 
6 Attachment(s)
Buna,sunt mareo:-) si m-am hotarat sa imi prezint si eu machetele la care lucrez sau voi lucra.

Prima la care 'mesteresc' este un Mercedes SL500 1/24 de la Welly, am astupat prizele de aer de pe laterale,de pe capota,locul numarului spate,bandouriile din bara fata/spate si manerele usilor:???:...revin cu noutati.

mnc.risty 13-12-08 21:57

Re: Machete in lucru - mareo
 
hmm..imteresant:D...sa vedem ce urmeaza:D..spor;)

andrew 46 14-12-08 09:06

Re: Machete in lucru - mareo
 
pana acum e bine
mai asteptam poze

quick_silver2 14-12-08 17:11

Re: Machete in lucru - mareo
 
ai mai,te-ai apucat si tu de tuning ? :-P
ce culoare il faci ? :D

mareo 14-12-08 17:18

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
mnc.risty - Mersi,urmeaza ceva 'greu'.

andrew 46 - Multumesc.

quick_silver2 - inca nu stiu culoarea, s-ar putea un verde...

Am matuit o alfa romeo pentru revopsire.

mareo 16-12-08 16:43

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
Intre timp am vopsit`o...

coman razvan 16-12-08 16:45

Re: Machete in lucru - mareo
 
A iesit foarte bine! Felicitari! :)

alynex 16-12-08 16:45

Re: Machete in lucru - mareo
 
Frumos realizat,dar ce ii cu gaurile din acoperis??

coman razvan 16-12-08 16:48

Re: Machete in lucru - mareo
 
A fost masina de politie! Poze aici!

mnc.risty 16-12-08 16:51

Re: Machete in lucru - mareo
 
asa e..:D..
mareo ..a iesit frumos:D..bravo:D

mareo 16-12-08 17:07

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
Multumesc razvan prentru pareri si completari... nu am astupat gauriile pentru ca,am de gand sa pun folie cum a fost si inainte, si cred ca ar arata bine cu folie neagra mat pe plafon... o sa fac poze dupa ce o asamblez.

Duminica am fost prin piata de vechituri si am cumparat o macheta,este din metal, la scara 1/24, FORD F350 Super Duty 1999 de la MATCHBOX, a fost un chilipir dar tot nu pot sa realizez cum pot unii omameni sa isi bata joc de machete in halul acesta...important este ca are toate piesele,numai evacuare este rupta,o sa fac alta la fel sau poate cu doua iesiri... Sper sa o pot readuce la viata... si daca ma puteti ajuta cu niste pareri avand in vedere ce culoare sa o fac?ma gandeam la un negru mat,nu cred ca ar da rau...mai ales ca in bena am de gand sa asez o motocicleta...

coman razvan 16-12-08 17:11

Re: Machete in lucru - mareo
 
Imi plac cauciucurile duble pe spate! :) Ia zi...cat ai dat pe ea?:)

mareo 16-12-08 17:14

Re: Machete in lucru - mareo
 
Banala suma de .... 5 lei :lol:
Ce ziceti, merita?

mnc.risty 16-12-08 17:15

Re: Machete in lucru - mareo
 
fain fordu:D...imi plac si ideile...

ce pot sa zic...bafta:D...

alynex 16-12-08 17:27

Re: Machete in lucru - mareo
 
Frumoasa achizitie!La pretu ala ii perfecta:D.
De culoare, cel mai bine ar sta two tone:P, ceva violet si portocaliu, despartite de o linie alba sau rosie.
Sau cu negru mat, sus si jos o culoare mai saltareata, potcaliu, verde deschis, albastru...bafta!


All times are GMT +2. The time now is 13:42.

- Copyright 2026 4Tuning