Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-11, 23:10   #3211
bogdan1991s

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,157
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

foarte bine relu nea mitica stie ce face si amortizoarele facute la nea mitica sunt de 4 ori mai rezistente ca unele noi sport

Last edited by bogdan1991s; 29-05-11 at 23:15.
bogdan1991s is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:16   #3212
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Asa este le poate face si mai tari ca cele sport dar asta pentru cei care se dau la raliu.
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:35   #3213
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Quote:
Originally Posted by bogdan1991s View Post
nea mitica stie ce face si amortizoarele facute la nea mitica sunt de 4 ori mai rezistente ca unele noi sport
or fi mai rezistente da sigur nu mai bune ca alea de dai pe ele vreo 2000de iepuroi cu tot cu arcuri,reglabile si multe alte optiuni,alea ale lui nea mitica au o sigura optiune,BETON altfel nu stie sa le fac
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:38   #3214
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by hruby View Post
mai naspa cu dalele in zona harmanului
Nu mai sunt de anul trecut... iar la Harman a facut sens giratoriu de mai bine de o luna.
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:48   #3215
tavi_cc

Stage 3
 
tavi_cc's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Din cate vad se cam mananca **** pe tema amortizoarelor realizate de nea mitica amortizor.intamplator am reconditionat la el acum 3 ani 2 amortizoare scurse pe o toyota camry.pret nea mitica-200ron,pret reprezentanta-1500ron bucata,pret magazin-aprox 1200 ron.deci un raport calitate pret fff bun.Nu incurajez reparatii de genul dar la asemenea sume ma scuzati ca zic dar nu am avut de ales si intr-adevar,au fost beton.Robert coca,din cate am inteles masina aceasta va deveni donatoare?Intreb ca fapt divers.Succes
__________________
A dracu domne ce ti-e si cu poluarea asta....deunazi desfac o conserva iar inauntru ce sa vezi...numai ulei si pesti morti !!!
tavi_cc is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:50   #3216
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Asa era ideea. Daca totusi vine cineva cu scorul corect pleaca si caut alta donatoare.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 23:58   #3217
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

daca amortizoarele de la IDOLUL VOSTRU sunt la fel de performante,fiabile,sigure si multe alte detalii care te intereseaza cand ai o masina,ca cele de firma si testate nu facute din amestecul de licori miraculoase din care rezulta potiunea magica care face omortizorul beton,eu le mananc.dupa parerea mea de necunoscator zic asa ca alea facute la noroc nu se compara cu alea facute dupa niste calcule si masuratori si nu mai zic de teste.si nu am auzit sa manance nimeni ******* de mitica amortizor,doar isi zice cineva parerea despre produsul de genul asta asa ca nu va mai urzicati ca va iritati la funduletz
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:00   #3218
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Alea ce zici tu deja e un kit complet de suspensie reglabila pe inaltime, duritate, noi ziceam de niste simple amortizoare sport, ca sunt atatea firme care fac amortizoare sport destul de scumpe si nu sunt deloc fiabile se duc foarte repede

Amortizoarele mele nu sunt beton, ca i-am zis eu cum le vreau de tari si le-a facut in genul celor sport, stiu ca inainte le facea foarte tari... dar le poate face si cum vrei, eu i-am zis sa imi faca decomprimarea mult mai tare si comprimarea undeva la 25% mai tare decat la cele de serie si chiar m-am obisnuit cu ele si cred ca ar merge si mai tari de atat si nu m-ar deranja foarte tare.

In ele baga ulei hidraulic nu face nici un amestec iar reglajul se face din supape

Last edited by Relu_GTT; 30-05-11 at 00:03.
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:01   #3219
bogdan1991s

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,157
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

crezi ca pilotii de raliuri sunt prosti ca isi fac amortizoarele la nea mitica? suspensii reglabile noi jom si e barca masina fk dupa juma de an sunt praf a lu nea mitica de ce tin?
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
bogdan1991s is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:07   #3220
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Comparatia este intre amortizor sport low-budget si amortizor nea mitica. Nu te contrazic Toshiba cu suspensia de xxxx euro pentru ca ai dreptate. Este cu totul altceva. Insa intre un amortizor fk, jom, etc etc si unul intarit de vreun mosulica care asta face de foarte mult il prefer pe ala stock intarit.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:08   #3221
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Quote:
Originally Posted by bogdan1991s View Post
crezi ca pilotii de raliuri sunt prosti ca isi fac amortizoarele la nea mitica? suspensii reglabile noi jom si e barca masina fk dupa juma de an sunt praf a lu nea mitica de ce tin?
nu cred ca nici una din cele care ai zis u ca costa vreo 2000de iepuroi,ptr tine dau un exemplu,FLOW are pe a4 o suspensie care a fost vreo 1800de euro,si o are de vreo 3 ani si inca e ca noua,tinand cont ca e lasata de pamant si are roti pe 18 cu cauciuc mic,cand o sa cumperi o suspensie care dubleaza valoarea masinii mai vb,si nu cred ca merge vrun pilot ADEVARAT pe la mitica sa ii faca suspensia,poate sa o reconditioneze.asta e parerea mea.
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:12   #3222
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Nici nu intra in discutie suspensie profi vs suspensie custom a la mitica. Pana la urma urmei fiecare isi pune ce suspensie vrea si in special ce isi permite.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:13   #3223
bogdan1991s

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,157
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
nu cred ca nici una din cele care ai zis u ca costa vreo 2000de iepuroi,ptr tine dau un exemplu,FLOW are pe a4 o suspensie care a fost vreo 1800de euro,si o are de vreo 3 ani si inca e ca noua,tinand cont ca e lasata de pamant si are roti pe 18 cu cauciuc mic,cand o sa cumperi o suspensie care dubleaza valoarea masinii mai vb,si nu cred ca merge vrun pilot ADEVARAT pe la mitica sa ii faca suspensia,poate sa o reconditioneze.asta e parerea mea.
si cati dintre toti lasati la pamant inafara de flow au suspensie de 2000 euro? inca 2-3 maxim sa zicem restu sunt ori cu suspensie ieftina si de cacaou (in categoria asta sunt inclus si eu ) ori aruri taiate si amortizoare la nea mitica
bogdan1991s is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:14   #3224
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Producatorii le fac intentionat ca sa se strice repede, ca apoi sa cumperi din nou altele, ca daca le-ar face sa tina multi km ar da faliment
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:19   #3225
tavi_cc

Stage 3
 
tavi_cc's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Nu ar da faliment insa am fi avut toti mercedes cobra(w123,ma refer aici la fiabilitatea renumita)
tavi_cc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -