Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-11, 10:55   #3151
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Frectie maturizeaza-te! Tu nici cu suspensie reglabila nu te dadeai pe curbe... O fi fost de la masina...



Nu toti avem masini de la parinti, cu suspensii de la parinti.
daca la partea asta te referi la mine poi eu iti raspund asa!nu ma dau pe curbe pt ca masina mea cu suspensia care o avea nu era deloc de viraje plus ca boala copilului de a ma da pe poiana ca un dement nu ma pasioneaza ii las pe alti sa dea masinile de gard si parapeti eu doar ii bat pe linea dreapta!
Da corect nu toti avem masini de la parinti unii mai si muncesc pt un ban de dimineata pana seara mai fac si alte lucruri pe langa plm dar asta nu ma refer la mine eu doar fac o cerere la ai mei de 20000 cash si se apropa mai repede ca creditul de la brd!
Si ce vrei sa fac daca eu nu am prieteni sa imi fac una alta moca pe la masina eu trebuie sa platesc pt absolut orice nu vezi ca ma dau bine pe langa iacone tutu scrapi si alti!dar nu imi iese!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 11:11   #3152
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Oricine stie ca fara bani calumea nu te apuci de tuning ... o mare parte din romani sunt exceptie nu stiu chestia asta inca )
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 11:37   #3153
hruby

Stage 2
 
hruby's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 43
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Salut am o prbl cu chevrolet-ul meu aveo lam cumparat anul trecut in mai iar acuma am 12000 de km imi tot scrtaie la roata din stanga spate.lam dus la radacini motors si nu stiu ce sa-i faca.I-au schimbat ba telescopul ,ba bucse.si nu stiu ce sa-i mai faca (scartaie doar la denivelari,piatra cubica,drum de tara etc).stie cineva ce ar putea sa aiba.
hruby is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 12:31   #3154
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Pai vad ca unii se plictisesc si incep discutii dinastea. Nu vad care e problema voastra ca ma dau eu sau oricare altu cu suspensie facuta pe "genunchi". Vad ca si tu te dai in barci ca ai frane si suspensie de sute de euro pe masina. De 205 vorbim, nu?

Unii chiar au prea mult timp liber. Mancatoria de cur vad ca e sport national.


Nu ti-ar fi rusine sa deschizi gura. Mare tuner care te bati singur cu surubelinta.Nu sti decat sa te duci cu miloaga in stanga in dreapta sa-ti mai faca unu altu cate ceva pe la masina si apoi sa-ti bata clanta aia de gura aiurea. La tzutzu te-ai dus si ti-ai vopsit masina pe moca...pardon pe 8 lei...La mine ai venit si am zis cu fratemiu sa te ajutam...Cand te-ai vazut cu sacii in caruta ti-ai bagat putzulica si ai inceput sa bati din gura aiurea ca nu vreau sa-ti fac bara si chestii de genu...de parca eram obligat sa-ti fac eu bara aia...da am zis ca ti le fac cadou de ziua ta, dar la mine prioriatare sunt alte lucrari de unde fac bani!!... daca iti ceream bani nu era bine...ca ti le-am facut GRATIS nu e bine...nu iti este rusine...N-ai fost in stare sa-ti faci singur portbagajul ala...a trebuit a trebuit sa-l chemi pe eddy sa vina din brasov ... Toata lumea te echiteaza ca un PUTUROS si jumatate dar din respect nu-ti spun si nu te vorbesc pe la spate. Esti invidios pe toata lumea. Nu conteaza daca si-a luat masina pe cont propiu, nu conteaza ca singur a lucrat la masina tu tot bati din moara aia stricata. Tot timpul te iei de Beatrice...Ce te f#ute pe tine grija ce masina conduce si ce face cu ea(e a ei poate sa-i dea foc) ? Te iei de Frectie (macar i-ai multumit pentru portbagaj?GRATIS) ca-i dau parintii bani sa-si faca masina?...Nu esti bun decat sa bagi strambe intre oameni care n-au nici o treaba cu tine si viata ta! Esti un fustrat prietene...

Ca final...aviz amatorilor de purtat barfe si alte rahaturi...Radem glumim dar pana la o limita...Daca mai imi aud urechile ceva nu ma intereseaza pe care il pleznesc primu...stiti voi care sunteti mieilor.
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 12:40   #3155
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
paseaza si tu cola aia mai departe te rog
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 13:53   #3156
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

sunteti nebuni
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 13:55   #3157
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

scuzatima ca va zic da sunteti ca babele...dati toata ziua din gura
stiam ca daca voi scrie ca am arcuri taiate veti sari in sus...deaia nici nu am spus de prima data

eu tot nu inteleg ce tot comentati ca nu e bine ce am facut ...credeti ca sunt chiar atat de prost si nu stiu ce consecinte exista??am facuto pe pielea mea si cu asta basta...nu inseamna ca si voi trebuie sa faceti....din toata lumea pe care o cunosc eu doar 2-3 persoane au zis sa le tai...si am facuto oricum.....sunt zeci de aici de pe forum care au masinile blana si cand ii intrebi ce au, ca da ca am reglabila pe inaltime si duritate, cand defapt leau taiat cu bomfaieru....si restu care comenteaza cu arcurile mele...eu nu am un copac care face bani si nici firmede tuning ca sa imi scot banii...sunt un copchil de 18 ani cu masina de 2000 de euro pe care vreau sa o fac frumoasa sa imi placa mie(ma doare fix in fund de ce credeti voi despre masina mea) nu stiti decat sa criticati si sa barfiti prin livada cand voi reparati masinile cu panduiti si banda....

si cu asta am incheiat orice discutie inginerilor, nu am nimic cu voi insa ma dispera felu in care stiti sa comentati despre altii, fara sa va uitati in oglinda
__________________

Low bitch
1994 Mercedes Benz w202 C180 Classic 122HP - Gold Pearl (under construction)

2012 Range Rover Sport SE SDV6 3.0 Black Pearl
2007 Smart ForFour 1.3 Pulse 110HP Black & Silver
2006 SSangYong Rexton 2.7 XDi 180HP Candy Black Paint
1969 Dacia 1100 1.1 ~30HP X2
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:16   #3158
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Hai sa o dam altfel, de ce cand ne intalnim in livada sau in alte locuri toti tac si cand ajung acasa, pe net, au fel si fel de ofuri, frustari sau mai stiu eu ce? E doar o curiozitate personala.
Asta fara nici o treaba cu cine si-a taiat arcuri sau nu, chiar mi se rupe **** .
Paul is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:46   #3159
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by costinbv View Post
scuzatima ca va zic da sunteti ca babele...dati toata ziua din gura
stiam ca daca voi scrie ca am arcuri taiate veti sari in sus...deaia nici nu am spus de prima data

eu tot nu inteleg ce tot comentati ca nu e bine ce am facut ...credeti ca sunt chiar atat de prost si nu stiu ce consecinte exista??am facuto pe pielea mea si cu asta basta...nu inseamna ca si voi trebuie sa faceti....din toata lumea pe care o cunosc eu doar 2-3 persoane au zis sa le tai...si am facuto oricum.....sunt zeci de aici de pe forum care au masinile blana si cand ii intrebi ce au, ca da ca am reglabila pe inaltime si duritate, cand defapt leau taiat cu bomfaieru....si restu care comenteaza cu arcurile mele...eu nu am un copac care face bani si nici firmede tuning ca sa imi scot banii...sunt un copchil de 18 ani cu masina de 2000 de euro pe care vreau sa o fac frumoasa sa imi placa mie(ma doare fix in fund de ce credeti voi despre masina mea) nu stiti decat sa criticati si sa barfiti prin livada cand voi reparati masinile cu panduiti si banda....

si cu asta am incheiat orice discutie inginerilor, nu am nimic cu voi insa ma dispera felu in care stiti sa comentati despre altii, fara sa va uitati in oglinda
buna asta cu panduiti si banda eu unul ma simt si ca un taran am pus si dinaia albi sa sara in ochi )))))).
Foarte bine ca ai taiat arcurile nu are nimeni nimic cu tine dar nu mai spune ca ti-ai pus supsensie cand exista 2-3 pers care stiu ce ai facut ca pici nasol pnm
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:48   #3160
Syc@

Stage 5
 
Syc@'s Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,162
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Yakone stai mai usor sa nu itzi crape vr o vena
Syc@ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:53   #3161
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Ca final...aviz amatorilor de purtat barfe si alte rahaturi...Radem glumim dar pana la o limita...Daca mai imi aud urechile ceva nu ma intereseaza pe care il pleznesc primu...stiti voi care sunteti mieilor.
sa va zic un secret,da asta e barfa si sa nu ma ziceti lui Yakone ca ma bate
Yakone a lucrat la biserica la facut lumanari si el crede ca e la fel si in fibra,ce te dai ma mare ca iai facut baiatului ai uitat ce te-a invatzat parintele cand lucrai la biserica pe moca DA SI TI SE V-A DA mu.tza,

Yakone daca vrei adresa mea sa vi sa ma bati ma gasesti in TRIUNGHIUL BERMUDELOR VARTEJUL 3 VANTUL 4
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:58   #3162
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
paseaza si tu cola aia mai departe te rog
poftiti va rog


B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 15:17   #3163
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

putem termina?? va rog eu...le umplem la stia topicu cu balarii...nu e loc de facut posturi si bagat in seama...pana la urma aici vorbim pasnic chestiuni legate de masini...nu sa ne certam si sa ne scoatem ochii,,,,trebuia sa tac in pnm...

rog un moderator sa stearga toate balariile astea
pana la urma urmei ajutatil pe omu cu aveo de mai de sus

pt frectie: toata lumea care ma intrebat ce am pe masina am spus ca arcuri taiate, nu mam ascuns...doar in postu ala am scris suspensie sport(in sensul in care e lasata, nu rigida) ca sa scap de discutii, dar nu a fost asa

Last edited by costinbv; 25-05-11 at 15:21.
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 15:22   #3164
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

AICEA ORICE SCRII FACAND EXCEPTIE JIGNIRILE SI INJURATURILE SUNT ONTOPIC DECI RUGAM MODERATORII SA LASE SA MAI RADEM SI NOI CA SI ASA SUNTEM TRISTI TOATA ZIUA
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 15:59   #3165
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Nu ti-ar fi rusine sa deschizi gura. Mare tuner care te bati singur cu surubelinta.Nu sti decat sa te duci cu miloaga in stanga in dreapta sa-ti mai faca unu altu cate ceva pe la masina si apoi sa-ti bata clanta aia de gura aiurea. La tzutzu te-ai dus si ti-ai vopsit masina pe moca...pardon pe 8 lei...La mine ai venit si am zis cu fratemiu sa te ajutam...Cand te-ai vazut cu sacii in caruta ti-ai bagat putzulica si ai inceput sa bati din gura aiurea ca nu vreau sa-ti fac bara si chestii de genu...de parca eram obligat sa-ti fac eu bara aia...da am zis ca ti le fac cadou de ziua ta, dar la mine prioriatare sunt alte lucrari de unde fac bani!!... daca iti ceream bani nu era bine...ca ti le-am facut GRATIS nu e bine...nu iti este rusine...N-ai fost in stare sa-ti faci singur portbagajul ala...a trebuit a trebuit sa-l chemi pe eddy sa vina din brasov ... Toata lumea te echiteaza ca un PUTUROS si jumatate dar din respect nu-ti spun si nu te vorbesc pe la spate. Esti invidios pe toata lumea. Nu conteaza daca si-a luat masina pe cont propiu, nu conteaza ca singur a lucrat la masina tu tot bati din moara aia stricata. Tot timpul te iei de Beatrice...Ce te f#ute pe tine grija ce masina conduce si ce face cu ea(e a ei poate sa-i dea foc) ? Te iei de Frectie (macar i-ai multumit pentru portbagaj?GRATIS) ca-i dau parintii bani sa-si faca masina?...Nu esti bun decat sa bagi strambe intre oameni care n-au nici o treaba cu tine si viata ta! Esti un fustrat prietene...

Ca final...aviz amatorilor de purtat barfe si alte rahaturi...Radem glumim dar pana la o limita...Daca mai imi aud urechile ceva nu ma intereseaza pe care il pleznesc primu...stiti voi care sunteti mieilor.
Cu ce am vorbit Yackone aiurea? Ca va umflati toti in pene pentru nimicuri. Ti-am zis de la inceput ca nu am bani de facut bari si etc. Ai zis ca imi faci barile CADOU de ziua mea. Nu v-am cerut EU personal nimica. Nu am venit sa va iau painea de la gura. Ai zis s-o facem pe a mea pentru tuning show ca ma ajuti tu. Ok. Iti multumesc si apreciez pentru ajutorul si banii pierduti pe carca mea. Nu am bani sa-ti dau ca ti-as fi dat. Nu mi-am bagat **** in nimica, stai linistit. Nu te-a obligat nimeni sa-mi faci barile.

Am inteles si stiu care sunt acuma si au fost prioritatile tale. De aia nici nu am insistat. Ne-am apucat de ea cand ai avut tu timp si ambele masini au fost terminate pe ultima suta de metrii. Era de asteptat ca o sa-mi scoti ochii pentru ele mai devreme sau mai tarziu. Atat tu cat si Tzutzu puteati sa-mi ziceti ce asteptari materiale aveti, nu sa-mi scoateti ochii dupaia. Ma imprumutam eu de undeva si tot va plateam. Asta nu inseamna ca nu v-am multumit si ca v-as fi intors spatele cand mi-ati fi cerut ajutorul. In fine.

E bine ca am aflat si eu acuma pe cine ma pot baza si pe cine nu. Va rog feriti-va de mine ca sunt un puturos nesimtit care nu stie sa aprecieze ajutorul primit. Imi cer scuze ca nu am avut bani sa va dau la toti ca m-ati ajutat. O sa incerc sa nu va mai deranjez.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby

Last edited by Robert Coca; 25-05-11 at 16:08.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -