Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-07, 20:25   #376
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Avetzi grija cum circulatzi prin Harman, mai ales noaptea. Sa nu va trezitzi ca mine cu o carutza in fatza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 153.jpg
Views:	242
Size:	518.7 KB
ID:	404560  
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 21:26   #377
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

imi pare rau! esti sanatos? casco ai?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 22:11   #378
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Am uitat sa precizez ca nu au fost victime in urma accidentului. Da, am casco, dar deja au trecut 2 sapt si nu stiu inca nimik
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 22:27   #379
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Accidente, tamponari, avarieri

Unde si cand s-a intamplat in Harman?
Mare grija mai ales noapte ca circula biciclistii pe mijlocul strazii si de e soare si de ninge
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 22:37   #380
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Pai acum 2 ( mai precis cand a jucat Romania - Albania ), la ora 18:30 ma intorceam in Sfantu de la facultate si cand am ajuns in Harman ( mergeam pe banda a 2-a ), ala din fatza semnaliza sa o ia la stanga in interesectie, ma asigur si trec pe prima banda, si cand ajung la 10 m de masina care vira deodata vad ca trece o carutza prin fatza masinii care vroia sa vireze si ajunge in fatza mea. Am vazut calu si omu care mergea pe langa cal. Am pus frana si am tras stanga sa evit omu si calu ( dar nu au trecut nici 2-3 sec ca aveam airbagu in fatza ), si am luat carutza de la mijloc inspre spate ( in carutza mai erau niste grinzi de 4 m ). A primit carutzashu amenda ca nu s-a oprit la indicatoru stop, si ca nu era luminat cu apsolut nik, nici macar vesta nu avea ( 2,7 mil ), si acum am ramas fara masina
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 23:44   #381
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Tataee_^ View Post
Pai acum 2 ( mai precis cand a jucat Romania - Albania ), la ora 18:30 ma intorceam in Sfantu de la facultate si cand am ajuns in Harman ( mergeam pe banda a 2-a ), ala din fatza semnaliza sa o ia la stanga in interesectie, ma asigur si trec pe prima banda, si cand ajung la 10 m de masina care vira deodata vad ca trece o carutza prin fatza masinii care vroia sa vireze si ajunge in fatza mea. Am vazut calu si omu care mergea pe langa cal. Am pus frana si am tras stanga sa evit omu si calu ( dar nu au trecut nici 2-3 sec ca aveam airbagu in fatza ), si am luat carutza de la mijloc inspre spate ( in carutza mai erau niste grinzi de 4 m ). A primit carutzashu amenda ca nu s-a oprit la indicatoru stop, si ca nu era luminat cu apsolut nik, nici macar vesta nu avea ( 2,7 mil ), si acum am ramas fara masina
naspa rau de tot!pai tu nu stiai ca zona aia e bantuita de astfel de specimene?macar sper ca nu aveai viteza ca de obicei am vazut ca o cam calci!eu cred ca muscam din ala acolo,pe loc!sa ne fereasca cel de sus de cretini ca astia care ies la plimbare dupa o pauza la birt si ramane calul in postura de "CARUTAS" sau mai bine zis conducator de atelaj!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 11:04   #382
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
naspa rau de tot!pai tu nu stiai ca zona aia e bantuita de astfel de specimene?macar sper ca nu aveai viteza ca de obicei am vazut ca o cam calci!eu cred ca muscam din ala acolo,pe loc!sa ne fereasca cel de sus de cretini ca astia care ies la plimbare dupa o pauza la birt si ramane calul in postura de "CARUTAS" sau mai bine zis conducator de atelaj!!!
Viteza aveam c-am intre 70-80, in carutza era o femeie dar nu patzit nimik , pai sincer nu ma asteptam la asha ceva, in fiecare zii trec peacolo, ca fac naveta.
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 21:10   #383
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

mda naspa, asta e riscul cand intri intrun sat!!! ai de alergat sa iti faci masina..
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 18:39   #384
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Tataee_^ View Post
Viteza aveam c-am intre 70-80, in carutza era o femeie dar nu patzit nimik , pai sincer nu ma asteptam la asha ceva, in fiecare zii trec peacolo, ca fac naveta.
Stiu ca faci naveta si treci pe acolo!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 07:44   #385
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Aseara pe la 11 pe Zizin in fata la Splash, un Opel Astra Caravan a intrat intr-un Polo cred (era cam sifonat ), parcat pe dreapta, care a ricosat intr-un Mondeo.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 08:00   #386
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

astra+corsa+mondeo
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 18:10   #387
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Azi in jurul orei 15:00 la Kaufland parcand mashina, ma uitam in cele doua partzi daca incape mashina shi am "lovit" una care se afla in fatza mea parcata. Propretarul exact atunci a venit la mashina... shi deja scandal a ieshit...
Pe masina mea nu se vede nimic pe al lui s-a dat vopseau jos pe o portziune de
10 cm aprox de pe bara... Mentionez ca era o Dacia Nova primul tip la care daca ii vopsesti bara in orice culoare, cum e din plastic, i se da vopseau jos, cum s-a intamplat shi in cazul meu...(mashina era bej) ... In fine, cu certuri, am ajuns la politie, n-am putut sa ne intzelegem pe loc, shi lui ii plateste bara""""lovita"""" asigurarea, iar eu m-am ales cu 3 puncte 150 lei amenda si 3 ore pierdute la politzie... pentru un MARE nimic...(putea sa traiasca cu minizgarietura aceea o vesnicie )
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 19:46   #388
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Nu ai ce sa le mai faci. Li s-a pus pata, nu mai scapi de ei.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 17:47   #389
PIC-ul

Stage 2
 
PIC-ul's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 72
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Eu unul am reusit performanta de a "parca" in fata primariei tocmai in fundul unui Matiz,i-am cam facut praf spoilerul spate si aripa spate,am scapat cam ieftin cu grila sparta si o mica deformare a capotei,am cam injurat pe aia de la primarie ca nu au dat peste tot cu antiderapant,dar bine ca nu a fost mai grav,imi pare rau ca nu m-a dus capul sa fac niste poze!!
PIC-ul is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 16:42   #390
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Tataee_^ View Post
Avetzi grija cum circulatzi prin Harman, mai ales noaptea. Sa nu va trezitzi ca mine cu o carutza in fatza
Ufff...masina se face. Vad k la tine e mai grav. Eu am doar o aripa stg spate de indreptat si o tripla de inlocuit.Sper k asteptarea sa fie cat mai scurta pt amandoi
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -