Am rezolvat pana la urma cu 2 roti de la un Brava lovit. Ideea era ca tipul de la ITP mi-a spus ca trebuie sa am pe masina anvelop[e de dimensiunea scrisa in talon, si anume 185/65 R14. Eu aveam 185/55 R15 si nu putea trece asa.
Oricum s-a rezolva. Mersi celor care si-au dat cu parerea.