Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-11, 12:20   #1
skan

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 122
Default Ma poate ajuta cineva?

Este cineva din Brasov care sa aibe Fiat cu jante pe 14 si cauciucuri 185/65?
Vreau sa imprumut 2 roti pt. ITP si le inapoiez dupa.
skan is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 18:26   #2
ady smen

Stage 3
 
ady smen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 143
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

Quote:
Originally Posted by skan View Post
Este cineva din Brasov care sa aibe Fiat cu jante pe 14 si cauciucuri 185/65?
Vreau sa imprumut 2 roti pt. ITP si le inapoiez dupa.
eu cand mi-am inscris masina pe nume nu mia mai trecut ce cauciucuri trebe sa am in talon asa ca am impresia ca nu o sa se ia de tine nimeni
ady smen is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 21:30   #3
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,760
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

Quote:
Originally Posted by ady smen View Post
eu cand mi-am inscris masina pe nume nu mia mai trecut ce cauciucuri trebe sa am in talon asa ca am impresia ca nu o sa se ia de tine nimeni
dar pe cartea masinii ?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 08:31   #4
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

nu stie ala de la itp ce scrie in cartea masinii. nu cred ca are memorie asa buna incat sa stie toate masinile ce roti ar trebui sa aibe. la mine nici nu s-a uitat la roti.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 09:04   #5
SethBv

Stage 5
 
SethBv's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 306
Member of:
[VW]
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

Eu cand mi-am inmatriculat masina si a trebuit sa fac itp-ul la RAR nici macar nu s-au uitat la roti, cu toate ca nici nu aveau ce cauta pe masina mea
__________________
SethBv is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 10:08   #6
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,760
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

toti is prosti, numai voi sunteti destepti .
indrumati omul sa faca ce nu trebuie si cu putin ghinion sa aibe nesansa de a pierde cateva ore ca cineva i-o zis ca aia de la itp is prosti.
FELICITARI FORUMISTILOR!
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 17:45   #7
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
nu stie ala de la itp ce scrie in cartea masinii. nu cred ca are memorie asa buna incat sa stie toate masinile ce roti ar trebui sa aibe. la mine nici nu s-a uitat la roti.
Tu faci itp-u fara cartea masinii?? Ai mai fost vreodata la ITP??
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 17:57   #8
skan

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 122
Default Re: Ma poate ajuta cineva?

Am rezolvat pana la urma cu 2 roti de la un Brava lovit. Ideea era ca tipul de la ITP mi-a spus ca trebuie sa am pe masina anvelop[e de dimensiunea scrisa in talon, si anume 185/65 R14. Eu aveam 185/55 R15 si nu putea trece asa.
Oricum s-a rezolva. Mersi celor care si-au dat cu parerea.
skan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -