Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Ma poate ajuta cineva? (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/244807-poate-ajuta.html)

skan 05-03-11 12:20

Ma poate ajuta cineva?
 
Este cineva din Brasov care sa aibe Fiat cu jante pe 14 si cauciucuri 185/65?
Vreau sa imprumut 2 roti pt. ITP si le inapoiez dupa.

ady smen 06-03-11 18:26

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
Quote:

Originally Posted by skan (Post 4144199)
Este cineva din Brasov care sa aibe Fiat cu jante pe 14 si cauciucuri 185/65?
Vreau sa imprumut 2 roti pt. ITP si le inapoiez dupa.

eu cand mi-am inscris masina pe nume nu mia mai trecut ce cauciucuri trebe sa am in talon asa ca am impresia ca nu o sa se ia de tine nimeni

Bigu 06-03-11 21:30

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
Quote:

Originally Posted by ady smen (Post 4147621)
eu cand mi-am inscris masina pe nume nu mia mai trecut ce cauciucuri trebe sa am in talon asa ca am impresia ca nu o sa se ia de tine nimeni

dar pe cartea masinii ? :lol:

B 83 RMJ 07-03-11 08:31

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
nu stie ala de la itp ce scrie in cartea masinii. nu cred ca are memorie asa buna incat sa stie toate masinile ce roti ar trebui sa aibe. la mine nici nu s-a uitat la roti.

SethBv 07-03-11 09:04

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
Eu cand mi-am inmatriculat masina si a trebuit sa fac itp-ul la RAR nici macar nu s-au uitat la roti, cu toate ca nici nu aveau ce cauta pe masina mea :lol:

Bigu 07-03-11 10:08

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
toti is prosti, numai voi sunteti destepti .
indrumati omul sa faca ce nu trebuie si cu putin ghinion sa aibe nesansa de a pierde cateva ore ca cineva i-o zis ca aia de la itp is prosti.
FELICITARI FORUMISTILOR!

Fi@tz3l 07-03-11 17:45

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
Quote:

Originally Posted by B 83 RMJ (Post 4148931)
nu stie ala de la itp ce scrie in cartea masinii. nu cred ca are memorie asa buna incat sa stie toate masinile ce roti ar trebui sa aibe. la mine nici nu s-a uitat la roti.

Tu faci itp-u fara cartea masinii?? Ai mai fost vreodata la ITP??

skan 07-03-11 17:57

Re: Ma poate ajuta cineva?
 
Am rezolvat pana la urma cu 2 roti de la un Brava lovit. Ideea era ca tipul de la ITP mi-a spus ca trebuie sa am pe masina anvelop[e de dimensiunea scrisa in talon, si anume 185/65 R14. Eu aveam 185/55 R15 si nu putea trece asa.
Oricum s-a rezolva. Mersi celor care si-au dat cu parerea.


All times are GMT +2. The time now is 02:21.

- Copyright 2026 4Tuning