Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-11, 18:55   #2341
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

Gyuri lucra la o uzină din Ardeal, era absolvent de profesională, sculer matriţer.

Intr-o zi îl cheamă directorul şi-i zice:

- Băi, Gyuri, trebuie să te dăm afară.

- Yoy, da de ce dat la mine afare?

- Băi, cum să-ţi explic, acuma cu aderarea asta la normele UE ... nu mai merge ca altădată, managementul, IQ, nivelul profesional, standardele au crescut, pricepi?

- Yo nu inţelege.

- Bă, n-ai liceu, asta e!

- Face Gyuri liceul, nu problem asta.

Merge Gyuri, dă la seral, termină liceul. Il cheamă directorul, aceeaşi problemă, n-ai facultate. Face Gyuri şi facultatea (la distanță). Iar îl cheamă directorul.

- Akuma ce motiv mai este, ai fekut Gyuri şi liceu şi facultate!

- Băi, uite care-i treaba, eşti ungur mă şi io nu suport ungurii la mine-n uzină, asta e !

- Asta nu problem este, facem Gyuri român, trecem la ortodoxie.

Bun, îl năşeşte directorul, îl botează Gheorghe.

După un timp iar îl cheamă, Gyuri răspunde:

- Ai fekut la mine liceul, facultatea, ai fekut şi român, akuma ce mai este?

- Băi Ghiţă, uite cum stă treaba: au fost nişte comisari UE în inspecţie prin judeţ şi prefectul mi-a atras atenţia că dăm prea mulţi unguri afară, aşa că.... acum mai dau şi câte un român.....

I: Ce obtii daca incrucisezi un iehovist cu un ateu?
R: Un om care bate din usa in usa fara nici un motiv!
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 18:56   #2342
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

Ce inseamna o "bucla"?

Pentru cei care nu cunosc conceptul de “buclă” oferim aici explicaţiile clarificatoare pentru a înţelege ce se întâmplă atunci când se spune despre un program de calculator că “intră în buclă” („looping”).

Directorul unei firme îi spune secretarei:
- Vom pleca pentru o săptămână în străinătate la un congres şi sper să ne simţim bine împreună. Fă toate pregătirile necesare pentru călătorie...

Secretara îşi sună soţul:
- Voi pleca cu şeful la un congres, în străinătate, pentru o săptămână. Te rog, dragul meu, ai grijă de tine în acest timp.

Soţul îşi sună amanta:
- Nevastă-mea pleacă în străinătate pentru o săptămână. Hai să ne petrecem săptămâna asta împreună, prinţesa mea...

Amanta, care este învăţătoare la o şcoală particulară, îşi anunţă copiii:
- Pentru că săptămâna viitoare am de rezolvat o problemă, voi lipsi de la şcoală. Deci săptămâna viitoare nu veniţi la şcoală.

Unul dintre copii, pentru că îşi iubeşte foarte mult bunicul, fuge la el şi îi spune:
- Bunicule, săptămâna viitoare nu trebuie să merg la şcoală. Mi-ai promis că dacă vom avea timp liber vom merge la munte împreună.

Bunicul, (care este directorul din această istorioară) îşi iubeşte foarte mult nepotul. Ca urmare o sună pe secretară şi îi spune:
- Nepotul meu m-a rugat să-mi petrec săptămâna viitoare cu el, aşa încât nu vom mai merge la congresul din străinătate. Te rog fă demersurile de anulare a călătoriei.

Secretara îşi sună soţul:
- Directorul şi-a anulat călătoria aşa încât vom rămâne împreună, dragul meu...

Soţul îşi sună amanta:
- Nu ne mai putem petrece săptămâna viitoare împreună pentru că soţia mea nu mai pleacă în călătorie.

Amanta îi anunţă pe copiii de la şcoală :
- Problema pe care o aveam s-a rezolvat aşa încât săptămâna viitoare toată lumea vine la şcoală.

Copilul îi spune bunicului:
- Bunicule, săptămâna viitoare mergem la şcoală aşa că, îmi pare rău dar nu mai pot să-ţi ţin companie.

Bunicul director îşi sună secretara :
- Nepotul meu tocmai m-a sunat să-mi spună că nu mai poate petrece săptămâna viitoare cu mine. Ca urmare continuă pregătirile pentru plecarea la congres...


Acum aţi înţeles ce înseamnă “buclă”?
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 18:59   #2343
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

D-ale lui Bush (bushisme): Pe aeroportul din Londra Bush este primit de regina Angliei si pleaca impreuna spre palat intr-un Bentley argintiu din 1934 pana la limita centrului Londrei, unde se urca intr-un cupeu din secolul XVII, tras de sase armasari magnifici.
Deodata, armasarul din dreapta spate da drumul celei mai oribile si cutremuratoare emisii de gaze, care umplu instantaneu trasura. Regina se intoarce catre Bush si explica:
- Domnule presedinte, va rog sa acceptati regretele mele. Sunt sigura ca intelegeti ca exista unele situatii pe care nici o regina nu le poate controla!
George W., un autentic gentleman texan, raspunde:
- Majestate, va rog sa depasim subiectul. Stiti, daca n-ati fi spus nimic, as fi considerat ca a fost unul dintre cai!





Jack: "Vreau sa te insori cu o fata pe care o aleg eu."
Fiul: "Imi voi alege singur mireasa."
Jack: "Dar fata este fiica lui Bill Gates."
Fiul: "Ei bine, in acest caz..." Apoi, Jack se intalneste cu Bill Gates.
Jack: "Am un fiu pentru fiica ta."
Bill Gates: "Dar fata mea este prea tanara pentru casatorie."
Jack: "Dar tanarul este vice-presedinte la Banca Mondiala."
Bill Gates: "Ah, in acest caz..." In sfarsit, Jack se duce sa se intalneasca cu presedintele Bancii Mondiale.
Jack: "Iti recomand un tanar pentru a fi vice-presedinte."
Presedintele: "Dar deja am mai multi vice-presedinti decat am nevoie."
Jack: "Dar tanarul este ginerele lui Bill Gates."
Presedintele: "Ah, in acest caz...
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:00   #2344
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

Daca este sa ne ghidam dupa reclame, in Romania populatia are trei mari probleme: matreata, cariile la dinti si menstruatia...
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:02   #2345
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

Interviu cu un moldovean, vorbind despre planurile sale de viitor:
`Bluji am, jeaca-mi cumpar, o leaca di bataie stiu… acu` ma duc la Bucuresti.`

O blonda isi ia o slujba la domeniul public. Trebuia sa vopseasca banda de pe mijlocul unui drum de tara. Seful ei ii spune ca se afla in perioada de proba si trebuie sa vopseasca cel putin 2 kilometri pe zi, daca vrea sa-si pastreze serviciul. Verificand la sfarsitul zilei, el vede ca in prima zi facuse 4 kilometri, dublu fata de medie. A doua zi a fost putin mai dezamagit, pentru ca blonda nu vopsise decat 2 km. Se gandeste ca oricum asta e media si trece cu vederea. Dar a treia zi, cand blonda vopsise doar 1 km, ii spune: – Ce problema ai? Vreo boala, vreo defectiune a echipamentului? Ce te opreste sa faci 2 kilometri pe zi?
- Stiti, cu fiecare zi sunt din ce in ce mai departe de galeata!
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:07   #2346
Alex _Ice

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 231
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

v-ati hotarat cumva sa va ridicati post count-ul si nu stiati unde sa postati?
Alex _Ice is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:10   #2347
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

nu, am vazut ca se plangea lumea ca nu e nimic care sa ii distreze... si cum imi plac bancurile, am zis sa fie.
orcium nu ma doare nicaieri de count-uri, si am postat mai multe bancuri in acelasi post daca verifici... si oricum: la ce ajuta sa ai multe post-uri de fapt? :P

Last edited by monamur; 31-01-11 at 19:12.
monamur is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:39   #2348
Alex _Ice

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 231
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

sunt multe rau
daca postati cate unul pe sapt radea lumea cateva luni buuune
stiu eu poate doriti o masinuta plina frumoasa si stage 5 deasupra pozei
Alex _Ice is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 19:42   #2349
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

cum timpul meu liber e putin mai limitat... si aveam la dispozitie materialul...
oricum, nu stiu ce e stage 5 si adevarul e ca nu ma face mai fericita in viata personala sau profesionala
bancuri sa se rada ca pentru nervi avem motive destule...
monamur is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 12:36   #2350
IL Capo
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
IL Capo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 393
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Divertisment

Am apreciat, unele sunt chiar foarte bune, scrie undeva o limita de posturi la divertisment sau...
IL Capo is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 13:48   #2351
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Divertisment

Unele au fost chiar bestiale. Multumim!
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 15:20   #2352
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Divertisment

Continua...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 11:37   #2353
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Divertisment

In avion: un domn si o fetita.
Domnul zice: Ce-ar fi sa stam de vorba?, se pare ca timpul trece mai repede conversand .
- Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?
- Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.
- De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: O vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta, iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?
- Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.
- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre cacat nu stiti nimic???
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 11:53   #2354
monamur

Stage 2
 
monamur's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: Divertisment

In curtea regiei de pompieri intra un baietel calare pe un carucior de butelii pe care lipise coli rosii de hartie si o scarita pe una din laturi.
Copilul avea o casca de pompier, o secure mica din plastic legata la mijloc si tinea in mana un mic furtun de plastic.
Mirat, pompierul observa ca la caruciorul de butelii erau inhamati un caine si un motan.
Dar in vreme ce cainele era legat de lesa, motanul era legat de testicule. Pompierul ii spune atunci copilului:
- Salutare colega, ce camion de pompieri misto ai! Dar nu ai merge mai repede daca ai lega funia de zgarda motanului, la fel cum ai legat de caine?
- Aveti dreptate nenea, as merge mai repede dar nu as mai avea sirena!

Am citit ca anul trecut 4.153.237 de oameni s-au casatorit. Nu c-as fi carcotas, dar nu ar trebui sa fie un numar par?

Un indian navajo statea langa un agent de vanzari pe o banca in parc...
intre ei se afla o punga mare de hartie... indianul fixa de ceva timp punga
de hartie.
- Vrei sa stii ce e in punga? intreaba agentul de vanzari.
Indianul dadu afirmativ din cap.
- E o sticla de vin, am luat-o pentru nevasta-mea. Indianul tacu o vreme, apoi zise, dand afirmativ din cap de mai multe ori:
- Bun schimb ai facut...
monamur is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 16:52   #2355
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Divertisment

https://www.youtube.com/watch?v=4trQa...eature=related
Yackone is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -