Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > ATV

ATV ATV-ul meu, Tuning pe ATV-uri, Vanzari-Cumparari ATV, Sfaturi utile

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-13, 14:42   #106
jambon

Stage 5
 
jambon's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 315
Default Re: constructie buggy

Si apropo prinderea rotilor spate cum ai facuto,din poze pare a fi o foaie rotunda cu gauri unde vin prezoanele?
jambon is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 21:06   #107
catzilla

Stage 4
 
catzilla's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 213
Default Re: constructie buggy

felicitari ..ft tare rezultatul final..am si eu o intrebare sau mai multe
-proiectul l-ai conceput tu singur sau te-ai inspirat de undeva
-eu am multe elemente de trabant 601 motor cutie roti punti si cam tot ce inseamna un trabant dezmembrat ..mai putin structura de rezistenta..crezi ca ar putea iesi ceva
-in primavara as vrea sa incep sa lucrez la ceva asemanator cu ce ai realizat tu ..crezi ca imi poti impartasi din cunostintele tale eventual si ceva detalii sau schita
catzilla is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 10:08   #108
pinnochio

Stage 3
 
pinnochio's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 134
Default Re: constructie buggy

Quote:
Originally Posted by catzilla View Post
felicitari ..ft tare rezultatul final..am si eu o intrebare sau mai multe
-proiectul l-ai conceput tu singur sau te-ai inspirat de undeva
-eu am multe elemente de trabant 601 motor cutie roti punti si cam tot ce inseamna un trabant dezmembrat ..mai putin structura de rezistenta..crezi ca ar putea iesi ceva
-in primavara as vrea sa incep sa lucrez la ceva asemanator cu ce ai realizat tu ..crezi ca imi poti impartasi din cunostintele tale eventual si ceva detalii sau schita
salut! proiectul buggy l-am conceput eu,chiar doream asa ceva,stau la sat.Trabantul este un bun donator de organe,mai ales ca are si marsarier.eu nu am avut la buggy si a fost un mare minus treaba asta structura de rezistenta poti sa o confectionezi din teava rotunda sau patrata de 40-45mm diam exterior, cu 2mm peretele.schite nu am si nici nu te sfatuiesc sa copiezi nu stiu ce ozn de pe net.te gandesti la buggy de un loc sau doua?cand incepi constructia te ajut cu mare placere.Spor la treaba!
pinnochio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -