Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-09, 08:29   #46
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

ma de ce nu dau astia niciodata in cineva cu prieteni mai nebuni care sa-l faca ferfelita dupa??? toti stim prieteni sau cunostinte care daca iese cu scandal sau se oftica iese prapad... toti am vazut nebuni de la tzara care se taie intre ei, se snopesc, se omoara, etc, doar ca sunt beti, sau l-a inselat nevasta, sau stiu eu ce tampenii...... nu prea stiu cum sa ma exprim corect, dar parca numai oameni "linistiti" patesc nenorociri din astea cum s-a intamplat cu baiatul decedad, ca altfel nu-mi explic cum maimutoi dinastia scapa basma curata de fiecare data. Ok, cu bani ei manevreaza sistemul si scapa, dar dao-n ***** masii, cum naiba sa nu te duci dupa o vita deasta si macar sa nu-l bagi in spital, desfigurat si cu coloana rupta!! Fratilor, sunt un om foarte calm, nu sunt vreo gorila si nici nu ma duc la sala, dar pana si eu, daca mi s-ar intampla ca o ruda sau prieten apropiat sa sfarseasca asa, nu as avea liniste pana ala n-ajunge intr-un sant sau la reanimare! Platesc, gasesc niste nebuni, NU CONTEAZA, ala nu scapa! Are bodyguarzi? NU CONTEAZA, stau si 5 ani sa planuiesc totul pana la ultimul detaliu, dar ala NU SCAPA!! Mi-ar fi mila de familia lui, dar cand el s-a cacat pe amea, asta e tati, desfigurat si imobilizat la carucior e viitorul tau!!
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 13:16   #47
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Frate, si eu asi face aceeasi chestie, dar trebuie sa te gandesti si la familia ta. Iti fac un mic exemplu: in Craiova avem clanul Fratia, f. temut in toata Romania, sa zicem ca Cimino ar da cu masina peste mama ta, te duci il omori tu cu mana ta, sau platesti pe cineva... dar apoi, restu' au grija de familia ta. Ma cunosc cu multi dintre ei si am patito si eu!

E plina Romania de fraieri de genu, la Arad avem pe Utu Claudiu Horozneanu (aka Utu Imparatu), apoi Moldoveanu, in Craiova avem Fratia (Cimino, Gigioc, Rosianu, Ilie Puscarie) si pe tiganii din Fata Luncii (Amar Generalu, Vilifort, Cristofor, Agafita, Levier, Aurel, etc), la Baia Mare il avem pe Japonezu cu toate gorilele lui (Deiu, Palade, Zoli, Eugen, Igor, Beki, Flaviu, Costel,etc.), in Iasi avem fratii Corduneanu (fosti boxiori, actuali puscariasi), la Costanta il avem pe Carbune, etc.
E plina Romania de astfel de specimene, de asta tre' sa ai multa atentie, au relatii si pe aia se bazeaza. Te asigur ca majoriatea sunt niste fraieri, si nu mi-e frica s-o spun, pe pumnul lor puntini se bazeaza, si de fapt nu sutn mafioti, ci niste baieti de cartier mai fraieri.

Infine, mai bine te feresti, si nu te bagi in asemenea scandaluri ca iti risti viata si nu mai ai nici un viitor.

Numai bine.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 16:26   #48
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Văd ca nimeni nu a observat cruda ironie a sorţii....ştiti campania Stop accidentelor,viata are prioritate?Buun....ştiti şi că era un filmuleţ ,făcut de cei din poliţie,in care depăşea unu,o pierdea şi intra in 2 tineri care se sărutau pe trotouar sau unde stăteau....
__________________
E30-CJ 25 LKB -marea iubire
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 21:15   #49
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Quote:
Originally Posted by Winnetou.K. View Post
Văd ca nimeni nu a observat cruda ironie a sorţii....ştiti campania Stop accidentelor,viata are prioritate?Buun....ştiti şi că era un filmuleţ ,făcut de cei din poliţie,in care depăşea unu,o pierdea şi intra in 2 tineri care se sărutau pe trotouar sau unde stăteau....
Tu vorbesti de o campanie sustinuta in Anglia. De pe acolo era filmuletul.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 21:25   #50
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Nu ştiam.....dar ideea e tot aia.
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 08:27   #51
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

ce sa mai intamplat cu "prietenul " nostru coco.? ce se mai aude?
mae is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 12:51   #52
ZuzuTm

Stage 5
 
ZuzuTm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 850
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Se plimba cu vaporu pe bega si se da in ML :-j
ZuzuTm is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 20:17   #53
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Thumbs up Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Frate, si eu asi face aceeasi chestie, dar trebuie sa te gandesti si la familia ta. Iti fac un mic exemplu: in Craiova avem clanul Fratia, f. temut in toata Romania, sa zicem ca Cimino ar da cu masina peste mama ta, te duci il omori tu cu mana ta, sau platesti pe cineva... dar apoi, restu' au grija de familia ta. Ma cunosc cu multi dintre ei si am patito si eu!

E plina Romania de fraieri de genu, la Arad avem pe Utu Claudiu Horozneanu (aka Utu Imparatu), apoi Moldoveanu, in Craiova avem Fratia (Cimino, Gigioc, Rosianu, Ilie Puscarie) si pe tiganii din Fata Luncii (Amar Generalu, Vilifort, Cristofor, Agafita, Levier, Aurel, etc), la Baia Mare il avem pe Japonezu cu toate gorilele lui (Deiu, Palade, Zoli, Eugen, Igor, Beki, Flaviu, Costel,etc.), in Iasi avem fratii Corduneanu (fosti boxiori, actuali puscariasi), la Costanta il avem pe Carbune, etc.
E plina Romania de astfel de specimene, de asta tre' sa ai multa atentie, au relatii si pe aia se bazeaza. Te asigur ca majoriatea sunt niste fraieri, si nu mi-e frica s-o spun, pe pumnul lor puntini se bazeaza, si de fapt nu sutn mafioti, ci niste baieti de cartier mai fraieri.

Infine, mai bine te feresti, si nu te bagi in asemenea scandaluri ca iti risti viata si nu mai ai nici un viitor.

Numai bine.
Ce de ciori enumerate mai sus... Si auzi, astia fac campanii anti discriminare. Intr-adevar oameni buni, nu mai discriminati rromii...impuscati-i!

P.S: Sorry de off
Heaven^ is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 09:12   #54
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

nu ma intereseaza de natie e. nu trebuie sa fim rasisti. in afacerile astea sunt si multi romani implicati. deci nu are rost sa ii acuzam ca sutn tigani, unguri, etc.

trebuie tratati pt cea ce fac indiferent de etnie.

era un documentar ma idemult referitor la ferrari. cei care dorea sa cumpere un ferrari noi trebuiaiu sa indeplneasca niste conditii :
sa mai aiba sa si mai fi avut un alt ferari
si apoi trebuia sa faca un curs de conducere de o saptamana la maranelo sau pe un circuit de viteza. asa ar trebui sa se faca la taote masinilie puternice si la masinile sport.

este foarte important ca soferul sa iba o pregatire.

toti putem sa apasam pedala de acceleratie- e foarte simplu dar una e sa ti pe sosea 150 de cp si alta e sa ti 300 sau mai multi cai. e o diferenta.
mae is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 21:32   #55
Gaby19
Dacia Driver

Stage 5
 
Gaby19's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 331
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Aici este un articol despre soferul din ferrari care se pare ca scapa de pedeapsa.
Gaby19 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 17:15   #56
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Quote:
Originally Posted by mae View Post
nu ma intereseaza de natie e. nu trebuie sa fim rasisti. in afacerile astea sunt si multi romani implicati. deci nu are rost sa ii acuzam ca sutn tigani, unguri, etc.

trebuie tratati pt cea ce fac indiferent de etnie.

era un documentar ma idemult referitor la ferrari. cei care dorea sa cumpere un ferrari noi trebuiaiu sa indeplneasca niste conditii :
sa mai aiba sa si mai fi avut un alt ferari
si apoi trebuia sa faca un curs de conducere de o saptamana la maranelo sau pe un circuit de viteza. asa ar trebui sa se faca la taote masinilie puternice si la masinile sport.

este foarte important ca soferul sa iba o pregatire.

toti putem sa apasam pedala de acceleratie- e foarte simplu dar una e sa ti pe sosea 150 de cp si alta e sa ti 300 sau mai multi cai. e o diferenta.
nu cred ca e mare diferenta intre a fi calcat de ferari si a fi calcat de trabant...de murit tot mori. betivi si terminati care se urca la volan sunt si aia mai saraci, dar in general se da cu noroi in aia bogati pt ca ies in fata....ar trebui sa se inaspreasca examenul auto sa nu mai fie dat la misto si p spaga si sa se faca testarea psihologica cum trebuie
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 02:20   #57
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Examenu auto nu ajuta prea mult... Toti suntem ingerasi cand dam sa-l luam carnetul, si dupa mai toti avem tendinta sa ne dam in petec din cand in cand, unii mai des decat altii, unii mai in limita bunului simt, iar altii vor trece absolut orice masura... E nevoie de legi adevarate, si de politisti si cadre juritice care chiar sa-si faca treaba, si nu in ultimul rand DRUMURI... Dar nici o sansa sa se schimbe ceva, mai ales cand chiar se propun legi bune si lumea li se opune! De ex cum vor sa faca si in romania, ca atunci cand treci peste limita cu mai mult de 50kmh sa ti se ia masina. Asta in afara e de mult timp lege in multe tari, si in unele locuri este dusa chiar mai departe, adica daca esti cu 50+ peste sau esti prins ca faci curse, ti se caseaza masina automat si larevedere!!
De asemenea, dupa 13 ani stati in afara, din care in 10 am avut carnet, dupa mine politia romana e jalnica!!! Pai in bucuresti poti sa conduci baut, sa te alergi cu cineva tot orasul, sa treci pe rosu, pe contrasens si in mare sa faci ce vrea muschiu tau, si numai printrun ghinion enorm o sa te opreasca cineva...
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 13:49   #58
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Quote:
Originally Posted by AlliedComposites View Post
Dar nici o sansa sa se schimbe ceva, mai ales cand chiar se propun legi bune si lumea li se opune! De ex cum vor sa faca si in romania, ca atunci cand treci peste limita cu mai mult de 50kmh sa ti se ia masina. Asta in afara e de mult timp lege in multe tari, si in unele locuri este dusa chiar mai departe, adica daca esti cu 50+ peste sau esti prins ca faci curse, ti se caseaza masina automat si larevedere!!
Probabil nu ştii că orice confiscare a unui bun īn afara condiţiilor legii civile, fără proces şi hotărāre judecătorească, este contrară Constituţiei, mai precis articolului 44 alineatele 8 şi 9, şi nici nu te gāndeşti că īn ţara īn care un anume regim a naţionalizat proprietăţi şi alte bunuri, un Preşedinte ales cu 85% din voturi s-a pronunţat īmpotriva proprietăţii private şi regimurile care i-au urmat n-au făcut nimic pentru a o proteja, confiscarea trebuie să fie ultima cale posibilă de sancţionare a unei fapte. Există puşcăria, amenzile, interdicţiile, obligarea la despăgubiri, orice

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 23:43   #59
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

am mai zis si o sa mai zic.
deocamdata nu prea pot intelege lumea care zice ... ca e buna legea aia sa-ti confiste masina daca ai tecut cu 50 km viteza legala. intai sa se faca DRUMURI si AUTOSTRAZI, adica sa-ti creeze conditiile necesare pentru a te deplasa in conditii normale, dupa care sa arunce legea pe tine.
deci aveti grija ce va doriti ca s-ar putea sa se indeplineasca
Spark is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 23:45   #60
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Ferrari implicat intr-un accident mortal la Timisoara

Vrem legi ca in Occident, aplicate pe niste drumuri de tara!

Am spus tot...cred.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -