Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-08, 18:11   #16
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
De aceea se numeste ECHIPA... ECHIPA= sofer+masina+oameni! sofer far masian si oameni egal 0... la fel si masina+oameni fara sofer egal 0
nu m-ai inteles! ce am vrut sa spun este ca daca ar fi evoluat schumi la minardi altfel ar fi fost situatia!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:13   #17
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Nu pare prea "sifonata" masinuta. Oricum Schumacher ramane Schumacher. Un sofer extraordinar dovada ca si-a continuat drumul cu alta masina
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:14   #18
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

lui i se iarta tot ce e legat de ferrari....
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:17   #19
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Si tinand cont de faptul ca Irvine, Barrichelo si altii au avut aceeasi masina, Schumacher nu e cine stie ce sofer, nu?! Au fost intr-adevar porcarii facute de Scudderie(episodul Austria ptr cunoscatori ), insa multe exagerate ptr ca Ferrari nu isi permitea sa isi "saboteze" pilotul ca sa piarda titlul la constructori!! Senna a fost intr-adevar un mare mare pilot, ca si altii de altfel, dar Hakkinen si Schumacher s-au batut cam tot timpul de la egal la egal(plus ca nu inteleg rostul comparatiei din moment ce nu au concurat in aceeasi perioda...hai sa-l comparam atunci pe Lewis Hamilton cu Juan Manuel Fangio, oare care dintre ei rulllzz?!)! In alta ordine de idei, pe Nurburgring se pot atinge 250+ km/h doar in 2 locuri, si acelea sunt linii drepte, nu stiu cum avea acea viteza in curba.....oricum, si titlul este putin gresit ca masina nu este "distrusa" dupa parerea mea si vad ca si a altilor!
__________________
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?"(George Carlin)

Last edited by oldtudorhand; 29-07-08 at 20:54.
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:22   #20
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Parerea mea ca Shummy a reusit sa salveze masina de la un adevarat dezastru .
Iar in legatura cu comparatia dintre Senna si Shumacher, nu-i vad rostul cel putin din punctul meu de vedere daca traia Senna, Shummy nu mai avea treaba cu titlurile la piloti .
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:24   #21
sphinx

Stage 2
 
sphinx's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 30
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

sarmanu schumacher....da de unde stim ca el la sifonat??
sphinx is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 18:48   #22
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
Parerea mea ca Shummy a reusit sa salveze masina de la un adevarat dezastru .
Iar in legatura cu comparatia dintre Senna si Shumacher, nu-i vad rostul cel putin din punctul meu de vedere daca traia Senna, Shummy nu mai avea treaba cu titlurile la piloti .
Tu daca ai fi pe autostrada cu 200 la ora si ai pierde controlul masinii insa ai avea destul de multi bani si nu ti-ar pasa de masina , ai lasa-o sa se distruga nu ? Normal ca instinctul fiecaruia este sa se salveze pe el in primul rand si in al doilea rand sa salveze masina! Totusi la viteza aia se facea praf mister Schumi
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 19:41   #23
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

defapt...pe el l-ar durea undeva de masina...si probabil ca si pe altii...important e sa scape soferul cu viata...tabla ramane tot tabla chit ca faci imprumut la banca pe 70 de ani esti in viata asa ca shumi s-a salvat pe el inainte de toate si el cum era in masina....a salvat si masina,va dati seama
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 20:10   #24
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
intotdeauna am fost de parere ca succesele lui au stat la baza ferrari si nu la baza soferiei lui! Drept urmare nu isi merita campionatele luate pe blaturi sau pe chestii de genul: monoposturile ferrari erau cu mult peste cele ale adversarilor, sau chestii de genul kimi raikkonen si mika hakkinen puteau sa ii fure atatea titluri dar din pacate ori faceau pana de cauciuc, ori le sarea vreo roata, ori le murea motorul! Pentru mine MSchumacher nu este nici pe jumatatea lui Mika sau a lui Senna!
Dupa ce te-am contrazis la postul cu saritul peste denivelare ,acum o sa iti dau dreptate si sunt de aceeasi parere cu tine ! nimic de adaugat
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 20:43   #25
BogdiB
Ford Driver

Stage 2
 
BogdiB's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 57
Member of:
[FORD]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
intotdeauna am fost de parere ca succesele lui au stat la baza ferrari si nu la baza soferiei lui! Drept urmare nu isi merita campionatele luate pe blaturi sau pe chestii de genul: monoposturile ferrari erau cu mult peste cele ale adversarilor, sau chestii de genul kimi raikkonen si mika hakkinen puteau sa ii fure atatea titluri dar din pacate ori faceau pana de cauciuc, ori le sarea vreo roata, ori le murea motorul! Pentru mine MSchumacher nu este nici pe jumatatea lui Mika sau a lui Senna!


Daca esti fan Raikkonen si Hakkinen asta inseamna ca Shummy nu este pilot ? Sunt curios daca ar fi fost alt pilot la ferrari ar mai fi avut succesele ce le-a obtinut cu Shummy ... hai sa vorbim pe buna dreptate fani F1 nu vorbiti din intriga Shummy este peste Kimi sau Mika parerea mea cred ca si a multi altii . Aaa mai zici si de campionate luate cu blaturi ) hai sa fim seriosi
__________________
Ford Focus
BogdiB is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 21:33   #26
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

e profesionost schumy asta,s-a salvat si pe el si masina
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 22:24   #27
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Quote:
Originally Posted by BogdiB View Post
Daca esti fan Raikkonen si Hakkinen asta inseamna ca Shummy nu este pilot ? Sunt curios daca ar fi fost alt pilot la ferrari ar mai fi avut succesele ce le-a obtinut cu Shummy ... hai sa vorbim pe buna dreptate fani F1 nu vorbiti din intriga Shummy este peste Kimi sau Mika parerea mea cred ca si a multi altii . Aaa mai zici si de campionate luate cu blaturi ) hai sa fim seriosi
luam exemplu Rubens Barichello, cat a fost la ferrari iesea pe podium ( nu mereu insa des !) , s-a mutat la alta echipa, n-a mai auzit nimeni de el !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 22:33   #28
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

...unde sunt toti "soferii" care aproape ca erau in stare sa-l blesteme pe printul marcus cand a distrus un porsche pe circuit??? acuma numai zice nimeni nimic ca vai doamne ce a facut schumacher la masina...oricum a fost si va ramane istorie schumi ,unul dintre cei mai mari piloti ai tuturor timpurilor(nu cred ca va mai atinge cineva performantele lui)
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 22:36   #29
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

el a contribuit la realizarea F430ului Scuderia , el il distruge... inca un motiv sa nu-mi iau Scuderia, se enerveaza Schumacher si vine sa o ia inapoi, zice ca-i a lui
bogg is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 23:01   #30
loghi 69

Stage 2
 
loghi 69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 53
Default Re: Schumacher a distrus un F430 Scuderia

Nu ni se pare foarte avariata!
loghi 69 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -