Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-07-08, 02:20   #46
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Ma..daca omu' le are si din greseala sau ca e prea puternica i'a scapat de sub control..da..asta merge....

dar poate multii se refera la varianta ca ,extravaganta si puternica lui incredere de sine de a'si aduce masina si sa vada ce stie (Atata el cat si masina ) au dus la distrugerea ei...din inconstienta ..si ca are"bani multi" .. acum nu specifica acolo..ca el a luat masina sa o omoare..sau ca ia scapat pur si simplu in parapet..
__________________
cryssl is offline  
Old 25-07-08, 10:47   #47
dj_sweat

Stage 3
 
dj_sweat's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 92
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

urat om....
dj_sweat is offline  
Old 25-07-08, 11:19   #48
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

mult respect ! ...a facut`o praf pe circuit nu pe o autostrada unde ..doamne fereste
CmI-user is offline  
Old 25-07-08, 11:41   #49
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Daca as avea si eu cel putin 10 masini de curse si bani gramada , m-as risca sa ma dau cu una pe circuit , perfect constient de faptul ca sunt foarte mari sansele de a o face praf !
Nu-i inteleg pe cei care il critica ... Voi n-ati facut niciodata accident ? Daca nu , o sa aveti ocazia , stati linistiti si nu pe circuit ci pe strada si nu cu bolizi ci cu jucariile astea pe care ni le permitem noi...
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline  
Old 25-07-08, 12:18   #50
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Bani lui ,masina lui .. Pacat ca noi probabil nu vom avea asa ceva niciodata.
AAAAK is offline  
Old 25-07-08, 13:10   #51
law_concept07

Stage 2
 
law_concept07's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 31
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Ma apuca rasu` cand ma uit la unele commenturi .Sa citez un interlocutor: Masina aia daca e facuta special pentru circuit. Asta e s-a intamplat. Alta... Chiar credeti ca pentru "Marcus Eberhard Edward de Anhalt"(duce de Saxonia si Westphalia si conte de Askania) 750.000 Euro inseamna asa mult ? Cum altii isi cumpara un motor pe la 8000 Euro sau un ATV sa se distreze asa si-a luat omu un Gemballa Mirage GT ...
law_concept07 is offline  
Old 25-07-08, 13:12   #52
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Accidentul asta arata ca omul a vrut sa o conduca la extrem si cum i se intampla oricarui pilot, probabil a iesit cu ea in decor. Sincer nu mi se pare distrusa complet. Oricum are Casco si o sa se urce din nou in ea.
UNLORD is offline  
Old 25-07-08, 13:29   #53
law_concept07

Stage 2
 
law_concept07's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 31
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Accidentul asta arata ca omul a vrut sa o conduca la extrem si cum i se intampla oricarui pilot, probabil a iesit cu ea in decor. Sincer nu mi se pare distrusa complet. Oricum are Casco si o sa se urce din nou in ea.
Bine inteles, mai mult ca sigur plateste cateva mii pe luna la casco
law_concept07 is offline  
Old 25-07-08, 13:31   #54
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

nu stiu daca in polita casco intra si curse pe circuit daca la el in contract intra si asta cu siguranta plateste mii multe pe luna poate zeci.
ESPinoza is offline  
Old 25-07-08, 14:02   #55
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

pe printu asta il doare fix in pix de ce masina a distrus... pentru el e ca si cum am face noi praf un telefon... altu la rand...
22VIN is offline  
Old 25-07-08, 14:06   #56
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Quote:
Originally Posted by ady` View Post
toti astia de jucati nfs si stati cu telefonu in mana cand iesiti din casa sa mai faceti poza la un mertan,bmw..sau ce mai gasiti si vi se pare misto si ocazional mai forjati si voi o rabla...ciocu mic frate. In primu rand era pe circuit, cand iesi pe circuit iesi ca sa te distrezi,te doare in basca de masina si vrei sa si castigi daca se poate. La standuri probabil k rasufla si masina si merge cu 50-60...in rest iti dai seama ca o calca, voi ce ati face cu asa masina pe circuit ? poze ? uneori ma intreb de ce va ambalati atat...daca era masina voastra pt care ati facut rate si ati strans din dinti toata viata ca sa o cumparati intelegeam..da asa cand ala are bani de se sterge cu ei la..c*r si isi permite sa tuneze un supercar ca sa ii dea blana pe circuit..eu unu am tot respectul..si bine ca nu a patit ceva el ca era mai grav. Mai ganditi si voi...decat sa faca ca toate "vedetele" de la noi sa ia un supercar si sa se duca pana la coafor..piata...sau sa isi duca gagica la un club ori vre-un handicapat care are bani de la mama si tata si o infige in pietoni si oameni nevinovati prin oras ca vrea sa vada tot poporu ce masina are mai bine iesi pe circuit si o rupi in 15

CORECT, TOT RESPECTUL..... MARE DREPTATE
MARIO_BMW is offline  
Old 25-07-08, 14:27   #57
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Quote:
Originally Posted by ady` View Post
toti astia de jucati nfs si stati cu telefonu in mana cand iesiti din casa sa mai faceti poza la un mertan,bmw..sau ce mai gasiti si vi se pare misto si ocazional mai forjati si voi o rabla...ciocu mic frate. In primu rand era pe circuit, cand iesi pe circuit iesi ca sa te distrezi,te doare in basca de masina si vrei sa si castigi daca se poate. La standuri probabil k rasufla si masina si merge cu 50-60...in rest iti dai seama ca o calca, voi ce ati face cu asa masina pe circuit ? poze ? uneori ma intreb de ce va ambalati atat...daca era masina voastra pt care ati facut rate si ati strans din dinti toata viata ca sa o cumparati intelegeam..da asa cand ala are bani de se sterge cu ei la..c*r si isi permite sa tuneze un supercar ca sa ii dea blana pe circuit..eu unu am tot respectul..si bine ca nu a patit ceva el ca era mai grav. Mai ganditi si voi...decat sa faca ca toate "vedetele" de la noi sa ia un supercar si sa se duca pana la coafor..piata...sau sa isi duca gagica la un club ori vre-un handicapat care are bani de la mama si tata si o infige in pietoni si oameni nevinovati prin oras ca vrea sa vada tot poporu ce masina are mai bine iesi pe circuit si o rupi in 15
hai ma frate ma fii serios gandeste inainte sa scrii... ce-l ridici asa in slavi pe asta... crezi ca nu rupe in 2 supercaruri pe strada? dar nu e presedintele romaniei ca sa se cante asta prin ziare...
si cu vedetele de la noi ce-ai? ce daca nu merita masinile alea, la fel ca el, au bani si se sterg la c*r cu ei si isi iau ce vor. si eu mi-as lua un lambo sa ma duc la piata si la plimbare cu el. pana la urma de-aia exista supercaruri de circuit si de strada. ca sa faci si o plimbare placuta in ele, sa te bucuri de ea, nu ca sa o forjezi pe circuit.
vrei senzatii tari pe circuit? iti iei o masina care nu e street-legal, toate greutatile date jos, ceva asemanator DTM si te dai frate pe circuit cu ea pana nu mai poti. dar nu iei un gemballa sa-l duci la limita pe circuit. un gemballa il iei pentru aspec si performante pe care le observi nu duse peste limita. pana la urma e facuta pentru viteza, dar nu si pentru rupere pe circuite
22VIN is offline  
Old 25-07-08, 14:42   #58
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
hm duce un pic si a techart.
Chiar pare identic cu cel de la TechArt, doar ca asta care a distrus`o avea acoperisul pus. ( Da, am vazut ca peste tot pe masina scrie Gemballa, asta pt viitoare comentarii stupide ).
__________________


SV25MBN is offline  
Old 25-07-08, 18:14   #59
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

Si eu cred ca e luata sa se dea cu ea pe circuit .
Nu cred ca a vrut sa o distruga intentionat .
Sa intamplat di gata .
RUDY20140TDI is offline  
Old 25-07-08, 19:07   #60
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Printul Marcus a distrus un Gemballa Mirage GT

nu-i nimic , maine e cu una noua...
adi_wauxhall is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -