Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-13, 11:27   #2191
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Călăraşi, 14.06.2013 - ora 09:30.

O conducătoare auto a reuşit performanţa.
Quote:
Originally Posted by Stuke View Post
Si una(poza) recenta de la mine pe o straduta din Militari. Nu am reusit sa aflu sau sa imi dau seama ce a vrut sa faca.
Ca tot suntem in zona cascadoriilor,un accident mai vechi din Piatra Neamt )))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P9290017.JPG
Views:	229
Size:	430.2 KB
ID:	2798970   Click image for larger version

Name:	P9290026.JPG
Views:	94
Size:	460.2 KB
ID:	2798971   Click image for larger version

Name:	P9290024.JPG
Views:	116
Size:	455.4 KB
ID:	2798972  

Click image for larger version

Name:	P9290027.JPG
Views:	93
Size:	458.3 KB
ID:	2798973  
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 20-06-13, 00:49   #2192
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Ca tot suntem in zona cascadoriilor,un accident mai vechi din Piatra Neamt )))
Renault only ))))
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 07-09-13, 11:32   #2193
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Stie careva de vreun accident de azinoapte din Bucuresti de pe Splaiul Independentei ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-13, 22:24   #2194
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Mai mult de atat nu prea am gasit...

http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...-excesive.html
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 08-09-13, 10:57   #2195
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Iti multumesc, am reusit sa vorbesc cu o persoana care a fost implicata in accident
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-13, 11:57   #2196
Laurwentiu_91
Skoda Driver

Stage 3
 
Laurwentiu_91's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 129
Member of:
[SKODA]
Default Re: ACCIDENTE

http://www.gds.ro/Eveniment/2013-11-...oua++de+un+BMW
Laurwentiu_91 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-15, 21:34   #2197
TuRbO1

Stage 3
 
TuRbO1's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 99
Default Re: ACCIDENTE

Zilele trecute, "CINEVA" a vrut sa darame podul de la Acumulatoru' (langa Tuborg) dar nu a reusit. Pacat... poate date viitoare.
Cimitirul era aproape (Pantelimon 2)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	230320152533.jpg
Views:	142
Size:	1.59 MB
ID:	3086452  

Last edited by TuRbO1; 30-03-15 at 21:37.
TuRbO1 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-15, 17:45   #2198
mircea1988

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 8
Default Re: ACCIDENTE

Salut,
Am ales acest topic sa postez o poza cu un accident mai vechi, din 2014 . Vreau sa va intreb pe voi daca credeti ca acea masina mai poate fi scoasa de buna.



Ea a fost declarata dauna totala si s-a incasat despagubirea pe casco de proprietarul de atunci ( lucru acum aflat ).
Prin mijloace inca neclare a ajuns la un dealer de masini sh , care aparent a reparat-o si acum e de nerecunoscut. Arata ca noua ( era oricum aproape noua cu aprox 26k km ) , in sensul ca te uiti la ea si te juri ca n-a lovit nici macar o musca-n aer la viata ei. Tablele perfect aliniate. Singura dovada clara era pana acum urmele de vopsitorie mai noua , in anumite locuri.
Masina a trecut si de inspectia tehnica la service autorizat, unde a trecut printr-o diagnoza completa cu tot cu tester, inspectie vizuala, mecanica etc si a iesit ok.
Singurul simpton dubios este o excentricitate iesita putin din tolerante la unghiul de cadere al rotii DREAPTA spate, care se poate explica in multe feluri oricum( gropi borduri etc ).
Provenienta este de asemeni documentata bine, deci nu cred ca poate fi vorba de o masina cu serii smenuite. Este aceeasi masina pe care s-a lucrat intr-o masura inca necunoscuta in acest moment.
Masina merge bine! Nimic de reprosat.
Intrebarea mea e : e psoibil ca dupa un astfel de event sa fi ramas integra structural vorbind ? Vreau sa stiu parerea altora patiti, pana mai fac eu cercetari.
Multumesc.

Last edited by mircea1988; 02-04-15 at 17:49.
mircea1988 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-15, 07:49   #2199
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: ACCIDENTE

Toate masinile sunt facute din piese , ca un Lego. Daca aceste piese sunt bine puse la locul lor teoretic masina ar trebui sa fi ca inainte.
Practic insa se fac multe carpeli.
Totusi daca geometria iese bine inseamna ca e reparata cat de cat bine. Tot ce conteaza este sa nu iasa rugina pe unde nu te astepti.

Astfel de masin ies pe piata in urma postarii lor pe doua platforme de licitatii online cu circuit inchis la care au acces unele service-uri auto.
__________________
Consultanta daune auto si asistenta despagubiri

http://amdauna.ro
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 03-04-15, 21:46   #2200
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Am vazut cateva masini facute punga si reparate,insa le pot numara pe degetele de la o mana,si asta pentru ca pe langa vointa,bani si talent mai trebuie si o scula de centrat caroserii care nu-i tocmai ieftina la indemana oricui,asta ca sa iasa unghiurile corecte ,fiindca in general cine face o reparatie de genul,sigur face si sudura corecta.
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 03-04-15, 21:54   #2201
mircea1988

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 8
Default Re: ACCIDENTE

Pot sa confirm ca cel care mi-a vandut masina, si care a "uitat" complet sa mentioneze orice fel de operatiune facuta pe masina , are un parc auto cu rulate + parc de dezmembrari + atelier auto destul de maricel. Se zice , se pare, ca omul mai face si din astea ( adica carpeste masini ciocanite ) si cu toate acestea nu am mai gasit , cel putin in online, pe nimeni sa se planga de el. Deci nu e un samsar oarecare care azi vinde maine dispare, ca am intalnit si d astia.
Deci masina arata si merge ( nu trage aiurea stanga dreapta, motorul toarce frumos ) absolut impecabil... am inteles ca s-ar putea putea vedea eventual ceva urme daca dau la o parte canapeaua spata si mocheta de dedesubt. Asa ca un indiciu ca 99.999% a fost inlocuita cel putin puntea spate e faptul ca roata dreapta spate ( deci de pe partea cealalta fata de eveniment ) , roata iese putin din limitele normale ale unghiului de cadere, dar asta am descoperit ulterior cand mi am pus rotile de vara si am facut o geometrie, si care e explicabila in general din multe situatii.
Repet, masina a fost inspectata de mecanicii de la serviceul autorizat Nissan, ridicata pe platforma si inspectata riguros dpmdv, am asistat.
Si cu toate astea, din acte si seria de pe masina reiese ca masina din poza = masina din parcarea mea.
Am sa ma duc iarasi la mecanic( nu acelasi ) si am sa incerc sa vorbesc cu fostul proprietar, poate mai are vreun deviz de lucrari de la constatarea facuta la vremea accidentului .
Am sa revin.

Last edited by mircea1988; 03-04-15 at 22:12.
mircea1988 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-15, 07:48   #2202
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: ACCIDENTE

Nu zice nimeni ca nu a fost centrata bine dar esti sigur ca la un impact similar cu cel de dinainte daunele nu vor fi mai mari ?
Oare nemtii de ce nu mai dau voie sa se inscrie in circulatie masini care au fost dauna totala ?

Eu personal am instrumentat un dosar de dauna cu un Cielo care la un impact lateral pur si simplu s-a rupt in doua bucati distincte. Un pasager gin spate a decedat si soferul grav vatamat. Masina fusese dauna totala si i se sudase de la stalpii de mijloc alt "spate" , chiar cu buna stiinta a proprietarului ! 4000 de lei costase reparatia !
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 04-04-15, 09:50   #2203
mircea1988

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 8
Default Re: ACCIDENTE

ok, am inteles situatia dar sunt niste diferente. Aici masina a fost afectata in lateral spate si si-a pastrat forma si volumul de ansamblu, pasagerii n au patit nimic, dar e o necunoscuta metoda prin care s-a lucrat.
mircea1988 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-15, 18:22   #2204
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Haideţi să lăsăm topicul curat.
Puteţi continua discuţia într-un alt loc.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 08-07-15, 12:15   #2205
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: ACCIDENTE

Un soldat american beat a accidentat grav un Mercedes cu air-ride(soferul, membru StreetManiacs cred).
Mai nasol e ca pana si soldatii americani au la noi imunitate diplomatica, a refuzat sa i se stabileasca alcolemia, apoi a facut misto de toti pe acolo.

http://adevarul.ro/locale/brasov/fot...a3d/index.html
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -