Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 22:15   #1591
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: ACCIDENTE

nu a respectat regulile de circulatie ... bine ...
vina morala in cazul asta o au politistii care stau ca socatii cu radaru dupa colt. desi s-au mai vazut cateva accidente tot asa. nasol.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:38   #1592
ReleaseD
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 187
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE

Dar ce nu-mi place..si nu-mi vine sa cred.....CAT POT ABERA REPORTERII ASTIA... UN SOFER SE PREGATEA SA DEPASEASCA DAR A INGHETAT DE FRICA SI ABIA A REUSIT SA FRANEZE....Deci e incredibil cat pot face din tantar armasar...firar mama lor.
ReleaseD is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 01:33   #1593
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
nu a respectat regulile de circulatie ... bine ...
vina morala in cazul asta o au politistii care stau ca socatii cu radaru dupa colt. desi s-au mai vazut cateva accidente tot asa. nasol.
El, mititelul, n-are nicio vina...Politistii sunt de vina. Sunt convins ca circula cu 50 km/h, purta si centura dar cand a vazut masina politiei s-a panicat cumplit si s-a proptit cu ambele picioare pe frana. Sau poate nu s-a speriat de politie ci de spiridusul ala verde ce se vede clar la secunda 15, nu? Soferul e doar o victima a circumstantelor. Drive safe, my man, cu toate ca ma indoiesc c-o s-o faci.
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 11:00   #1594
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by SDrg View Post
El, mititelul, n-are nicio vina...Politistii sunt de vina. Sunt convins ca circula cu 50 km/h, purta si centura dar cand a vazut masina politiei s-a panicat cumplit si s-a proptit cu ambele picioare pe frana. Sau poate nu s-a speriat de politie ci de spiridusul ala verde ce se vede clar la secunda 15, nu? Soferul e doar o victima a circumstantelor. Drive safe, my man, cu toate ca ma indoiesc c-o s-o faci.
man ... eu n-am zis ca soferul a fost sfant. doar ca daca politia nu statea ascunsa ca socatele dupa colt cu radarul accidentul asta nu se intampla. doar pentru ca nu circula legal cu 50 nu inseamna ca trebuie sa si maora din cauza asta. daca nu era radarul dupa colt iti vedea linistit de drum cu cat mergea si pana acolo si atata tot. hai ca nu trebuie sa fim mai catolici ca paap. si da .. nasol de el ca nu porta centura (vezi ca am facut si un topic ... purtati certura ? .. deci eu o port)
Spark is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 14:33   #1595
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
man ... eu n-am zis ca soferul a fost sfant. doar ca daca politia nu statea ascunsa ca socatele dupa colt cu radarul accidentul asta nu se intampla. doar pentru ca nu circula legal cu 50 nu inseamna ca trebuie sa si maora din cauza asta. daca nu era radarul dupa colt iti vedea linistit de drum cu cat mergea si pana acolo si atata tot. hai ca nu trebuie sa fim mai catolici ca paap. si da .. nasol de el ca nu porta centura (vezi ca am facut si un topic ... purtati certura ? .. deci eu o port)
Am zis de 50 km/h pentru ca politia pentru viteza asta il pandea. Viteza de 50 km/h nu e relevanta, cum nu e relevanta nici prezenta politiei. E relevant ca soferul mergea cu viteza mult prea mare in raport cu abilitatile lui de a controla atelajul din dotare. Putea sa mearga si cu 120 km/h daca era capabil sa opreasca, nu se intampla accidentul ci oprea, lua o amenda si asta era tot, eventual statea pe bara 3 luni. Daca in locul politiei era un copil, o trecere de pietoni, un caine, o vaca si exemplele pot continua la nesfarsit, cine mai era de vina? Autoritatile, normal, ca au pus trecerea acolo, nu ala ca accelereaza cu mult peste abilitatile lui de sofer, este?
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 20:45   #1596
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Iar nu au filmat astia nimic, niste incompetenti

__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 15:30   #1597
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Cu 140 spre moarte

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:44   #1598
Tyfu
CITROEN Driver

Stage 4
 
Tyfu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 252
Member of:
[CITROEN]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by TazMan View Post
Ce inseamna sa nu porti centura...



Si pentru cei care nu isi amintesc....ceva asemanator

La accidentul surprins pe radar pot spune ca l-am vazut live eram la cateva masini in spate
Tyfu is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 22:18   #1599
Bogdan.vl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 673
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: ACCIDENTE

normal ca acum e de vina si ala cu tiru, pai logic, daca era un motociclist care mergea chiar si cu 100 era de vina doar el ce p** ca na, doar ei sunt nebuni si gonesc cu 100 la ora StirileProSTv
Bogdan.vl is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 14:42   #1600
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

.....



Altu care a zburat pe sosea....



Cat bulan pe el ca nu a iesit cu un metru mai in fata...


Last edited by TazMan; 13-01-11 at 14:51.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 19:28   #1601
Smashingdude

Stage 2
 
Smashingdude's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 66
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

L-a, pentru postul de televiziune "protv" uitati-va atent la primul clip, spre final
Smashingdude is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 20:13   #1602
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Smashingdude View Post
L-a, pentru postul de televiziune "protv" uitati-va atent la primul clip, spre final
nu am vazut nimica...
cata_golf is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 00:17   #1603
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE


Nu cred ca a avut 140..
Rip oricum..
A indoit remorca plina cu 40 de tone de porumb sau cat are..200 pe putin.

Last edited by StreetStyle22; 14-01-11 at 00:20.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 17:19   #1604
ReleaseD
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 187
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE

MOR PE VOI ASTIA CARE VA DATI CU PAREREA!!! CUM POTI SA ZICI TU 200 PE PUTIN CAND ACUL ESTE BLOCAT LA 140?????CE MOARTEA VORBESTI TU AIUREA???DIN CAUZA UNORA CA VOI ISI FACE LUMEA IMPRESIE GRESITA DESPRE CEILALTI!!!!
ReleaseD is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 17:26   #1605
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: ACCIDENTE

Si de ce tipi?

Acul arata 140km/h acum, dupa impact. Inainte de impact putea sa aibe mai mult, poate a apucat totusi sa atinga frana.

Oamenii nu isi fac o parere doar ca a zis unul sau altul ca ala avea 200 km/h, oamenii isi fac o parere destul de repede doar vazand pagubele in urma accidentului adica, ala mergea ca un nebun si cu asta basta. Nu exista nicio scuza pentru viteza lui, fie ca e 140km/h cat arata acul fie ca mergea cu mai mult.
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -