Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-09, 03:26   #1
b-37-ssp

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 89
Default din nou viteza?

acum aproximativ o ora si ceva m-am intors din centru si sincer dupa ce vezi asa ceva esti alt om: un bmw seria 5 rupt in doua 2 fete intinse pe caldaram si un sofer care nu stie pe ce lume e... fetele decedate soferul intact si locul accidentului bd. magheru fix dupa rondul de la piata romana... cuvintele sunt de prisos acum, bine ca nu am apucat sa vad familiile victimelor pentru ca asta ar fi insemnat o durere si de asemenea o nedumerire in plus din partea mea: cu ce a gresit tipul mai mult decat oricare din noi soferii de pe forum?
P.S.: cand vad asa ceva semnatura mea mi se pare deja deplasata dar sigur nu o sa ma pot abtine sa nu ii dau atunci cand o sa iau covrigul in brate...

Last edited by b-37-ssp; 13-11-09 at 03:32.
b-37-ssp is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 19:38   #2
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: din nou viteza?

Daca zici ca masina este un Beemer seria 5, si ca s-a mai rupt si in doua, cred ca iti cam dai seama unde a gresit idiotul.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 19:51   #3
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: din nou viteza?

este vb de acest accident:

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...a-vitezei.html

Aviz celor dornici de plimbari nebune pe magheru...

Dupa ce am vazut imagini cu accidentul stau si ma gandesc, oare o sa zica ca ala care vroia intradevar sa faca stanga desi nu avea voie l-a jenat cu ceva?

Last edited by Dimitris; 13-11-09 at 19:57.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 19:55   #4
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: din nou viteza?

Asa e cand nu-ti cunosti limitele tale si ale masinii tale.
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:08   #5
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: din nou viteza?

inconstient; a nenorocit doua familii
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:13   #6
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: din nou viteza?

din pacate nu e singurul... sunt destui care se cred mari raceri noaptea pe magheru sau alte drumuri decente din oras. daca si-ar face si politia mai bine treaba nu s-ar ajunge la nenorociri de genu asta.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:14   #7
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: din nou viteza?

urat moment
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:18   #8
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: din nou viteza?

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Asa e cand nu-ti cunosti limitele tale si ale masinii tale.
Mai ales ca asta habar n-avea altceva decat mers in linie dreapta.
Cei de pe site-ul protv au scris ca era iubitor de viteza, aparent viteza nu l-a iubit la fel de mult.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:24   #9
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: din nou viteza?

Dumnezeu sa Le odihneasca pe cele doua fete care si-au pierdut viata din cauza unui imbecil !!! Un cretin care crede ca daca e la volanul unui "biemve" ( scuze celorlalti proprietari de BMW-uri ) e reisar....uite ca a nenorocit nu doua familii , ci patru : ale celor doua fete , a amicului sau , si pe a lui , pentru ca va avea timp sa se gandeasca la ce a facut cel putin 5 ani de aici incolo intr-un penitenciar !
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html

Last edited by THUNDER77; 13-11-09 at 20:29. Reason: adaugare text
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:48   #10
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: din nou viteza?

Trist, de cand a aparut NFS si F&F multi se cred drifteri si raceri mai ales pe Magheru, din pacate multi nu au nici cea mai mica treaba cu volanul si cand ajung la volan se cred la Formula 1 dar ei incurca pedalele astfel se ajunge la asemenea evenimente, pacat de cele 2 fete nevinovate, cat despre sofer...........
m_power87 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 21:08   #11
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: din nou viteza?

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Dumnezeu sa Le odihneasca pe cele doua fete care si-au pierdut viata din cauza unui imbecil !!! Un cretin care crede ca daca e la volanul unui "biemve" ( scuze celorlalti proprietari de BMW-uri ) e reisar....uite ca a nenorocit nu doua familii , ci patru : ale celor doua fete , a amicului sau , si pe a lui , pentru ca va avea timp sa se gandeasca la ce a facut cel putin 5 ani de aici incolo intr-un penitenciar !
sorry dar care amic? ca eu nu am auzit ceva de inca o persoana...

si din pacate sa stii ca nu o sa faca nici macar o zi de puscarie...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 21:24   #12
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: din nou viteza?

De ce sa nu faca puscarie ?
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 21:46   #13
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: din nou viteza?

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
sorry dar care amic? ca eu nu am auzit ceva de inca o persoana...

si din pacate sa stii ca nu o sa faca nici macar o zi de puscarie...
Cei de la ProTv spuneau ca in masina se mai afla cineva , un amic amator de viteza. In fine ,oi fi inteles eu gresit sau am citit eu pe sarite.
Si te contrazic : o sa faca puscarie un timp destul de indelungat , pentru ca a condus cu viteza mult peste limita legala in vigoare si pentru ca a provocat un accident de circulatie care s-a soldat cu victime , mai precis cu decesul a doi dintre pasageri ( cele 2 fete ). Ceea ce a facut el , legea o catalogheaza ca fiind ucidere din culpa , iar pentru asta va face puscarie , cu atat mai mult cu cat a mai avut probleme cu legea circulatiei ! Daca nu ma crezi , cand voi incepe serviciul am sa iti aduc lista cu cati oameni am intalnit inchisi pentru ucidere din culpa , si aici ma refer la genul de inconstienti care au condus ca asta sau sub influenta anumitor substante si din cauza lor au murit oameni nevinovati. Si ca nenorocitul asta sunt enorm de multi pe strazile noastre !
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 21:59   #14
Ciocolata

Stage 3
 
Ciocolata's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 139
Default Re: din nou viteza?

Nu prea am vazut multe accidente la viata mea dar tind sa cred ca masina aia e o alta harghie facuta de baietii destepti din bucati si vanduta la "super pret", totusi nu e orice masina si nu cred ca asa ar fi trebuit sa ajunga... ce sa zic, pacat, un inconstient a distrus viata a doua persoane si a indurerat 2 familii... vrei viteza, du-te frate in locuri special amenajate si mai ales singur in masina, macar nu mai soimanesti si pe altcineva nevinovat pentru teribilismu si neatentia ta, ca si sofer ce te afli...
Ciocolata is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 22:06   #15
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: din nou viteza?

sper sa putrezeasca in puscarie !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -