Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-08, 09:38   #421
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

revenind la subiectul topicului, ieri am fost la tg. lapus si la intoarcere (ora 16:30) am vazut un "trenuletz". din vreo 3-4 masini. doar "bodywork". o vreme groaznica, ninsoare-ploaie, asa ca aveti grija si la conditiile de drum.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 14:42   #422
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Accidente Baia Mare

Azi la aproximativ ora 15:00 eram in trecere pe la semaforu de la Gold Plaza si din partea dinspre kaufland erau la semafor "parcate" vreo 5 exemplare de asa bine se potriveau parca erau lego...n-am poze da deduc ca un sofer a fortat culoarea verde a semaforului si dandusi seama prea tarziu ca nu mai poate sa o prinda, a franat brusc, iar restu 4 ....din cauza carosabilului umed au intrat unu' in altu'. Dupa cum au aratat masinile nu cred a fii fost victime, poate doar pietoni, insa nu era politie sau salvare pe acolo asa ca...
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 17:53   #423
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Ceva accident si la drumul aeroportului. Am vazut 2-ua masini lovite cand am iesit dimineata pe la 8 jumate sa merg la facultate.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 14:16   #424
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Accidente Baia Mare

Doamne! Pietonii astia nici unu nu se invata... chiar azi am luat o femeie pe capota in fata la Maracarn. Norocu ei a fost ca n-aveam viteza ca daca nu...veneam pe banda 1 de la semafor dinspre bucla si pe banda 2 era coloana de masini in asteptare la semafor, iar o tipa din statia de autobuz vroia sa treaca probabil la Maracarn...in fuga mi-a sarit in fata. Viteza era maximul maxim 45 de km/h,si masina s-a oprit repede cand am pus frana... Femeia a zis ca n-are nimic decat ceva julitura la cot. M-am speriat sa nu pateasca ceva, sa fii dat cu capu si am vrut so duc la spital sau stiu eu sa dea declaratie da nu a vrut, i-am luat nr de tel si am fost eu sa dau declaratie sa nu dau de dracu, insa acolo a sunat-o politaiu de servici si a intreabat-o ce are si pe urma imi zice sa arunc declaratia ca nu are nimic .... Asa ca feriti-va si de pietoni si de "organe"
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 22:14   #425
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

E nabuna lumea.... Azi era sa imi modelez partea dreapta. Veneam dinspre platou Bucuresti in spre piata, eram pe banda a 2-ua si incet intru in sensu giratoriu si ma indrept catre centru vechi cand observ ca de pe banda 1 se tot apropie unu de mine in sens... Bou era sa intre in mine, el nu stie ca de pe banda 1 te duci tot drept pe langa piata. Asta ca sa nu fie destul ma mai si urmareste pana in centru vechi si ma tot claxoneaza. Am sperat ca intra in parcare si el sa-i zic cateva dar cand a vazut ca opresc a luat-o pe alte carari. Doamne fereste sa am atinga unu in sens ( e a 3-a oara cand patesc faza la fel) cred ca il calc in picioare de nu-i mai trebe condus repede... Soferii de duminica....
__________________
Seat Ibiza - MM 12 ELF

Galerie persoanala de poze -> http://www.wix.com/oiegaspaul/photography
Soche is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 00:41   #426
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

Acelasi lucru era sa il patesc si eu miercuri.. nu are lumea rabdare acolo .. toti se inghesuiesc sa treaca.. apoi te mai intrebi de ce e blocat sensul cateodata
__________________
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 07:17   #427
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

eu cred ca nu au fost facute chiar bine. poate era mai ok daca accesul in sens se facea de pe o singura banda. asa, de multe ori, indiferent de directia dorita unii o iau de-a dreptul, ce conteaza ca mai e cineva linga ei.
si mie era ieri sa imi faca unu "side lift", ca desi el a vrut tot inainte, nu s-a deranjat sa urmeze banda, noroc cu spatiul acela pe care am putut sari sa nu ma frece boul.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 10:42   #428
cristiano304

Stage 5
 
cristiano304's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 746
Member of:
[DACIA]
Default Re: Accidente Baia Mare

o mica neatentie si iata ce o facut preaa multe accidente
http://emaramures.ro/Video-Maramures...fata-de-18-ani
__________________

"Power is nothing without control"

Last edited by cristiano304; 22-11-08 at 10:45.
cristiano304 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 10:56   #429
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Accidente Baia Mare

Daca asta e o mica neatentie sa nu acorzi prioritate si sa omori un om, mi se pare cam greu de crezut. Orice s-ar face accidentele tot vor aparea pentru ca nu exista perfectiune in condus si la urma urmei tot ajungi sa gresesti, din pacate mortal si in cazul acesta.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 11:31   #430
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

ca de obicei mor cei nevinovati
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 13:24   #431
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Femei la volan... Recunosc ca sunt unele ce conduc foarte bine, mai bine ca si multi baieti, dar majoritatea sunt pericole iminente in trafic. Am patit destule cu ele.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 13:49   #432
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Soche View Post
Femei la volan... Recunosc ca sunt unele ce conduc foarte bine, mai bine ca si multi baieti, dar majoritatea sunt pericole iminente in trafic. Am patit destule cu ele.
din pacate ai dreptate. nu sint misogin dar sint multe "catastrofe" - indiferent de virsta - care nu au ce cauta la volan. si la fel de adevarat e ca sint multi "masculi" de asemenea "pericol public".
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 15:18   #433
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente Baia Mare

ma intreb daca cineva ar fi pus link-ul asta, oare... ar fi spus cineva "mda, barbat la volan..." ?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 17:01   #434
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Nu exista aceasta vorba formata. Dar din pacate sunt multi barbati care nu au ce cauta la volan, e drept.
In fiecare zi ma ingrozesc tot mai tare si tot mai sila mi-e sa ies cu masina. In fiecare zi vad soferi (aici ma refer la toate "regnurile" ) ce imi taie calea, ce nu stiu semnaliza ce nu stiu regulile de ceirculatie.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 17:07   #435
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
ma intreb daca cineva ar fi pus link-ul asta, oare... ar fi spus cineva "mda, barbat la volan..." ?
cred ca ai raspunsul meu in postul de dinainte. partea ciudata e ca imi aduc aminte ce BOU eram si eu in primii ani de soferie. le stiam pe toate si ziceam ca eu nu pot pati nimic. am avut noroc si nu am patit desi mi-e rusine de mine la ce prostii faceam si cum circulam.
eeeh, cam asta se intimpla acum cu multi dintre participantii la trafic, se cred experti si mai ales invincibili.
Brabus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -