Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-08, 01:01   #301
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Dany.bilan628 View Post
http://www.emaramures.ro/Stiri/Stire...ia-Mare-VIDEO-

din ce in ce mai multe accidente, din pacate
Da!
dar si din ce in ce mai multe masini ,tot din pacate . Nr. de acidente este direct proportional cu nr. de masini ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 01:22   #302
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente Baia Mare

sa-mi bag picioru in ei soferi neatenti... recunosc ca vina producerii accidentelor de motocicleta este cateodata si din vina motociclistului, dar mai tot timpul se intampla din neatentia soferilor.... deci aveti grija, asigurativa de mai multe ori si stiu eu ce mai trebuie sa faceti

de cand sunt si motociclist sunt mult mai atent cand vreau sa fac ceva viraje sau mai stiu eu ce... motociclistii sunt in trafic, si sunt din ce in ce mai multi
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 08:57   #303
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

mda, atentia dar foarte important si sa se respecte regulile de circulatie (io vad in poza linie dubla continua)
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 11:20   #304
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Chiar e linie dubla dar romanu decat sa mearga pana la sensu giratoriu de la real a intors acolo langa depozite... Ce mai erau? Cateva sute de metri pana la sens si se evita toata nebunia.
__________________
Seat Ibiza - MM 12 ELF

Galerie persoanala de poze -> http://www.wix.com/oiegaspaul/photography
Soche is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 19:23   #305
danny_bik3ru

Stage 5
 
danny_bik3ru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

.........................accidentu de ieri din fatza de la depozite
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03766.JPG
Views:	145
Size:	851.6 KB
ID:	652433   Click image for larger version

Name:	DSC03771.JPG
Views:	120
Size:	763.9 KB
ID:	652434   Click image for larger version

Name:	DSC03776.JPG
Views:	127
Size:	882.7 KB
ID:	652435  

Click image for larger version

Name:	DSC03777.JPG
Views:	110
Size:	876.3 KB
ID:	652436  
danny_bik3ru is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 21:52   #306
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru View Post
.........................accidentu de ieri din fatza de la depozite
la cum se vede lovitura pe astra motociclistul avea viteza deci era destul de greu sa il observi.Asa le trebuie sa circule si ei mai incet prin oras pacat de cel cu opelu ca a facut o gresala grava sa intorci pe linie continua daca nu cumva este si linie intrerupta in dreptul depozitului de la Ekka.
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 23:11   #307
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Accidente Baia Mare

Fiecare au partea lor de vina , motociclisti care circula cu viteza mare , si soferii care uita ca in trafic exista si participanti la trafic pe ''2 roti''
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 23:21   #308
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

vad ca e o intreaga discutie cum ca "pacat ca sunt din ce in ce mai multe masini","tarani capsunari ce trec de la caruta la masini puternice" etc ...

NU e pacat ca sunt mai multe masini, foarte bine, inseamna ca lumea incepe sa isi permita, ce vreti? sa aveti doar voi cativa masini? toata lumea trage sa progreseze nu? Eventual Pacat ca nu e mai multa atentie in trafic, ca nu se respecta regulile de BUN SIMT din trafic.

Iar capsunarii ... de unde nu e nici D'zeu nu cere!!

Last edited by razvyrulz; 25-09-08 at 23:30.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 00:51   #309
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

de ce va tot luati de asa zisi 'capsunari 'poate multi dintre voi nu aveti nici pe jumate din km pe care ii au ei si cred ca multi dintre "capsunari" se descurca in trafic mult mai bine ca voi.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 00:55   #310
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Accidente Baia Mare

si partea proasta ca majoritatea dintre ei au plecat din tara... deci acum cine face accidentele? tot ei? (no offense...dar sa spunem lucrurilor pe nume)
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 03:40   #311
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
la cum se vede lovitura pe astra motociclistul avea viteza deci era destul de greu sa il observi.Asa le trebuie sa circule si ei mai incet prin oras pacat de cel cu opelu ca a facut o gresala grava sa intorci pe linie continua daca nu cumva este si linie intrerupta in dreptul depozitului de la Ekka.
impactul la o motocicleta se produce "condensat" sa zic asa, deformarea suferita de masina e atat de mare pentru ca s-a intamplat intr-o zona redusa, motocicleta e redusa ca gabarit, ca latime, de aici si impresia de impact mult mai puternic. energia se disipa cand suprafata de contact e mai mare, daca era vorba de un autoturism, in ciuda masei mai mari, deofrmarea nu ar fi fost atat de puternica.
daca motocicleta avea viteza motociclistul ar fi fost proiectat departe, ori deasupra masinii, ori s-ar fi zdrobit de masina. faptul ca el este relativ intreg se datoreaza vitezei reduse pe care o avea, iar ranirea, dupa parerea mea, se datoreaza faptului ca a lovit cu viziera, adica partea cea mai vulnerabila a echipamentului, si din pacate, si a corpului uman(figura) marginea superioara a portierei masinii.
repet, norocul motociclistului a fost viteza redusa, eu unul m-am lovit mult mai puternic la un impact identic cu un ims(bunicul lui aro) la mai putin de 50 km/h
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 10:06   #312
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
de ce va tot luati de asa zisi 'capsunari 'poate multi dintre voi nu aveti nici pe jumate din km pe care ii au ei si cred ca multi dintre "capsunari" se descurca in trafic mult mai bine ca voi.
Aleluia for that ! Ai mare dreptate

Iar de problema cu aglomeratia va zic eu cum sta treaba. Mai trebuie sa asteptam pana o sa avem fiecare nepoti ca sa vedem drumuri rapide si autostrazi in Romania cel mult ca in Ungaria. E aglomeratia asta pt ca nu se face nimic pt a o diminua. Cu ajutorul unor drumuri rapide si autostrazi orasele ar fi mult mai lejere. Dar din pacate traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. SAD
Soche is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 11:07   #313
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

adevarul e ca traficul e foarte mare pt stazile orasului nostru, masini avem foarte multe fata de anii precedenti uitativa ce de masini avem prin parcari ca nu mai e loc iar cind se mai intimpla sa avem si "busonari" incepem sa ne enervam calcam poate acceleratia bucurosi ca am scapat si uite accidentul si toate din cauza stresului care provoaca neatentie in trafic .Trebuie sa ne obisnuim cu astfel de trafic nu mai e ca si altadata cind faceam de la gara in centrul vechi poate 10 minute acum poate mai mult de jumatate de ora.Asta e.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 23:20   #314
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

aglomereala tot mai mare in fiecare dimineata, azi la semiluna s`a blocat tot traficul in sens .. iar acum cu sarbatoarea e teroare sa mergi prin zona aia.
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 11:39   #315
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

mie imi spui? ieri am dat de pe la 8 intr-una ture prin oras, ba prietena ba prieteni ba club ba castane desi nu au fost drumuri lungi dar s-a dus motorina ca si painea calda la ce aglomeratie era. Apropo, daca incerci sa vi pe victoriei in sus si inainte de podu spre centru vechi sa faci stanga te apuca toti dracii. Strada se confunda cu trotuarul deja in zona aia.
Soche is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -