Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-12, 21:52   #7381
kill^^

Stage 4
 
kill^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 192
Default Re: Discutii despre orice!

Salutare , imi puteti zice dak stiti , cat ma costa numerele rosii pe o luna
Multumesc.
kill^^ is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 21:56   #7382
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kill^^ View Post
Salutare , imi puteti zice dak stiti , cat ma costa numerele rosii pe o luna
Multumesc.
dovada plăţii contravalorii plăcutelor cu număr provizoriu – 40 lei (se achita la ghişeu);
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 21:57   #7383
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

plus asigurare pe 1 luna ca banuiesc ca si vrei sa circuli cu masina
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 22:05   #7384
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

buna baieti...am si eu o intrebare, ca am tot cautat pe net da nu prea am timp sa ma deplasez la RAR sa intreb. Daca am o masina combi ( Opel Astra Caravan) neinmatriculata si ii dau scaunele din spate jos si o fac de 2 locuri pot sa o inmatriculez ca si autoutilitara?
__________________
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 22:19   #7385
kill^^

Stage 4
 
kill^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 192
Default Re: Discutii despre orice!

Poi as vrea sa stiu cat mar costa cam tot ce trebuie sa fac ca sa imi pot scoate numere rosii.
kill^^ is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 22:20   #7386
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IndyGG View Post
buna baieti...am si eu o intrebare, ca am tot cautat pe net da nu prea am timp sa ma deplasez la RAR sa intreb. Daca am o masina combi ( Opel Astra Caravan) neinmatriculata si ii dau scaunele din spate jos si o fac de 2 locuri pot sa o inmatriculez ca si autoutilitara?
trebuie paravan, prinderile scaunelor sudate, centuri spate scoase si alte detalii neimportante.(gen factura, hartie de la reprezentanta prin care se precizeaza ca modelul respectiv s-a produs si in varianta AUTOUTILITARA)
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 02:33   #7387
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kill^^ View Post
Poi as vrea sa stiu cat mar costa cam tot ce trebuie sa fac ca sa imi pot scoate numere rosii.
suma poate ajunge in maxim 150 ron(ceva in genul)
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 02:52   #7388
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Dany.bilan628 View Post
trebuie paravan, prinderile scaunelor sudate, centuri spate scoase si alte detalii neimportante.(gen factura, hartie de la reprezentanta prin care se precizeaza ca modelul respectiv s-a produs si in varianta AUTOUTILITARA)
Dani...Paravan nu cred ca trebuie is modele de astra care au iesit din fabrica fara el , au iesit exact cu 2 scaune fata in spate gol si geamuriile spate negre...din cate am citit pe ici colo...sper sa fie asa cum zici tu ca mi mult mai usor atunci...Unde ii reprezentanta Opel ? (acolo la ATP?)
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 05:28   #7389
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IndyGG View Post
buna baieti...am si eu o intrebare, ca am tot cautat pe net da nu prea am timp sa ma deplasez la RAR sa intreb. Daca am o masina combi ( Opel Astra Caravan) neinmatriculata si ii dau scaunele din spate jos si o fac de 2 locuri pot sa o inmatriculez ca si autoutilitara?
salut
dar sti ce inseamna autoutilitara, nu? TOATE muuuuuult mai scumpe: impozit, rovigneta, rca poate si de 3 ori pretul fata de autoturism.
bafta
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 17:03   #7390
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
salut
dar sti ce inseamna autoutilitara, nu? TOATE muuuuuult mai scumpe: impozit, rovigneta, rca poate si de 3 ori pretul fata de autoturism.
bafta
Stiu ce inseamna autoutilitara...da eu o folosesc pentru firma nu sa vad oameni deampixu... si stiu ca is mai scumpe si nu ma intereseaza atata timp cat fac bani cu ea
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 11:35   #7391
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Chiar daca poate e prea devreme, urez tuturor membrilor 4tuning sincer si calduros "Sarbatori fericite!". Fie ca aceste sfinte sarbatori sa va umple sulfletele de bucurie, liniste si caldura sufleteasca.
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 12:43   #7392
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Sarbatori fericite! membrilor 4tuning, si in special comunitatii Baia Mare!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 21:00   #7393
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Oameni buni ,am mai intrebat in legatura cu numerele rosii la masina ,am uitat un lucru foarte important.Masina banuiesc ca o inregistrez la finante cand scot numere rosii,pe cat timp platesc impozit la ea?pe o luna sau un an .Nu vreau sa scot un rand de numere rosii si pe urma sa ma trezesc ca platesc impozit la masina in fiecare an sau tot timpul,o scot de la finante dupa ce expira numerele sau iese automat de la impozit?.Va rog sa ma ajutati cei care ati mai scos numere rosii.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 21:16   #7394
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
Oameni buni ,am mai intrebat in legatura cu numerele rosii la masina ,am uitat un lucru foarte important.Masina banuiesc ca o inregistrez la finante cand scot numere rosii,pe cat timp platesc impozit la ea?pe o luna sau un an .Nu vreau sa scot un rand de numere rosii si pe urma sa ma trezesc ca platesc impozit la masina in fiecare an sau tot timpul,o scot de la finante dupa ce expira numerele sau iese automat de la impozit?.Va rog sa ma ajutati cei care ati mai scos numere rosii.
taxa aia de 8 lei sa o platesti prin posta si nu mai ai treaba cu primaria si finantele decat cand mergi sa ti-o treaca in evidente pentru numerele permanente. (asa scapi de bataie de cap inutila. cei de la posta au numerele de cont de la trezorerie)
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 21:36   #7395
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Dany.bilan628 View Post
taxa aia de 8 lei sa o platesti prin posta si nu mai ai treaba cu primaria si finantele decat cand mergi sa ti-o treaca in evidente pentru numerele permanente. (asa scapi de bataie de cap inutila. cei de la posta au numerele de cont de la trezorerie)
Mersi de sfat ,taxa de 8 lei daca o platesc la finante sau cec am sansele sa ramana masina inregistrata definitiv?sa inteleg ca e un risc cu finantele astea ,poate nu vreau sa pastrez masina ,sa nu ma trezesc cu impozit la ea.
kalugaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -