Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-10, 10:30   #4981
danny_bik3ru

Stage 5
 
danny_bik3ru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

suna la numaru asta 0748296369. Se ocupa de difuzoare, amplificatoare si tot felu de electronice auto.
danny_bik3ru is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 12:42   #4982
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
Pe sobolani aia nu ii ia nimeni la rost? Bine ca se leaga de soferi,da de ciorile alea nu,aia sunt pericol public,nu noi .Noi fraieri,platitori de taxe si impozite ii tinem pe ei in spate...da tot ei sunt discriminati.In secolu 21 circula strafuri pe drumuri Nationale,Judetene..etc

Apropo,nu se poate face o petitie sa se stranga semnaturi ,sa le interzica accesul/circularea pe drumurile publice?
ai dreptate in secolul asta mai avem carute pe drumuri oare cind vor disparea sa nu le mai vedem provoaca necazuri multor soferi .
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:07   #4983
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Accidente Baia Mare

Ok,sunt de acord cu voi,suntem inapoiati cu atatea carute pe drum,dar ei pe unde sa circule?
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:09   #4984
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Prin aer ca doar exista redbul !
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:16   #4985
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Ok,sunt de acord cu voi,suntem inapoiati cu atatea carute pe drum,dar ei pe unde sa circule?
In primu rand sa mearga la scoala,sa se civilizeze,sa dea pentru permis si sa isi ia masina.daca nu pot,sa emigreze de unde au venit ...India..ca acolo nu iti trebe permis.
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:20   #4986
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Paco4golf View Post
Prin aer ca doar exista redbul !
Ce replica mai poti primi.
Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
In primu rand sa mearga la scoala,sa se civilizeze,sa dea pentru permis si sa isi ia masina.daca nu pot,sa emigreze de unde au venit ...India..ca acolo nu iti trebe permis.
Parca traiesti in spatiu si ai 15 ani,nu in Romania.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:32   #4987
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Ce replica mai poti primi.


Parca traiesti in spatiu si ai 15 ani,nu in Romania.
Ce ti se pare iesit din comun? Daca noi putem invata,sa ne purtam civilizat(cat de cat) sa facem o scoala/facultate,ei de ce nu pot? Au ceva in plus sau minus fata de noi? Eu vad ca si ei au 2 membre/picioare/ochi......nu vad de ce nu ar putea......sau ba...nu sunt asa prosti ca noi sa mearga sa munceasca 8,10,12 ore pentru 10 15 mil cand pot sta acasa sa primeasca ajutoare si indemnizati!
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 16:20   #4988
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
Ce ti se pare iesit din comun? Daca noi putem invata,sa ne purtam civilizat(cat de cat) sa facem o scoala/facultate,ei de ce nu pot? Au ceva in plus sau minus fata de noi? Eu vad ca si ei au 2 membre/picioare/ochi......nu vad de ce nu ar putea......sau ba...nu sunt asa prosti ca noi sa mearga sa munceasca 8,10,12 ore pentru 10 15 mil cand pot sta acasa sa primeasca ajutoare si indemnizati!
Radem, glumim da' cam asta e adevaru.. Si da, stiu ca doare!
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 17:01   #4989
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Radem, glumim da' cam asta e adevaru.. Si da, stiu ca doare!
tinere, cum esti cu urechea? decurge normal ?
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 17:24   #4990
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
Ce ti se pare iesit din comun? Daca noi putem invata,sa ne purtam civilizat(cat de cat) sa facem o scoala/facultate,ei de ce nu pot? Au ceva in plus sau minus fata de noi? Eu vad ca si ei au 2 membre/picioare/ochi......nu vad de ce nu ar putea......sau ba...nu sunt asa prosti ca noi sa mearga sa munceasca 8,10,12 ore pentru 10 15 mil cand pot sta acasa sa primeasca ajutoare si indemnizati!
Nu intelegi ca aici nu vorbim doar despre tigani,ci si despre oamenii de la tara care merg pe camp,transporta tot felu` sa faca un ban,si de cele mai multe ori trebuie sa iasa pe drum,ca nu pot circula prin ceruri. Nu`i vorba de scoala,nu are nici o legatura ce spui tu,ca poti avea si 10 facultati in ziua de azi,la cum se fac.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 20:23   #4991
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Nu intelegi ca aici nu vorbim doar despre tigani,ci si despre oamenii de la tara care merg pe camp,transporta tot felu` sa faca un ban,si de cele mai multe ori trebuie sa iasa pe drum,ca nu pot circula prin ceruri. Nu`i vorba de scoala,nu are nici o legatura ce spui tu,ca poti avea si 10 facultati in ziua de azi,la cum se fac.
Tarani sa isi ia tractoare(sunt si din alea mici)cu remorci semnalizate. Taraii unguri,austrieci,nemti,francezi....nu au strafuri....aia cum de pot renunta la carute? Aaa o sa ziceti poi ei is permit, Ungaria nu ii cu mult inaintea noastra(adica fata de ei suntem cu 50 in spate,fata de nemti 150 ) (comparat germania- romania romania-ungaria) M-am saturat sa vad balega pe drum,carute nesemnalizate(sau au si ei un ochi de pisica ,murdar si ala) care incurca traficul..etc etc... uite un ex.exista secta Amish ,din America,aia nu au alt mijloc de transport decat caruta,da au carute moderne,semnalizare,stopuri.....
http://www.discover-michigan.com/images/AmishWagon.jpg
http://credit-blog.creditfyi.com/wp-...oads/amish.jpg
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 21:42   #4992
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Accidente Baia Mare

tu in ce tara ai trait pana acum? inca n`ai observat ca valorile aceste tari sunt:
a fi mai smecher decat altii
a incalca cat mai multe legi
a te durea in c*r de altii
etc

eu te inteleg ca vrei sa gazezi toti tiganii, si eu simt la fel, dar trebuie facut organizat, curat si hotarat, nu sa stai sa te plangi pe forum ca uite ce`au facut tiganii. fii sigur ca aia cu straful oricum nu citesc forumuri

pana una alta, trebuie sa`ti transmiti mesajul celor care te inteleg, in situatia de fata nu tiganilor, ci cretinilor cu parbrizul aburit (obsesia mea ), pt ca aia s`ar putea sa citeasca pe forum
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 23:00   #4993
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Accidente Baia Mare

Nu i-as gaza........Vorba lui Don Vito ...Ciment!!!
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 10:21   #4994
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Ce bijuterii, l-am facut amu de 5 minute in baie cu ac de seringa, mult spirt si umpic de nervi. Si a iesit bine . Sa vedem daca se infecteaza.. Sper sa nu! Multumesc de sfaturi.
Dece nu ai venit la mine ca iti faceam eu.

Am avut in fiecare ureche cate 3 si in cartilaj sus
O sa te plictisesti rapid
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 12:45   #4995
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
Tarani sa isi ia tractoare(sunt si din alea mici)cu remorci semnalizate. Taraii unguri,austrieci,nemti,francezi....nu au strafuri....aia cum de pot renunta la carute? Aaa o sa ziceti poi ei is permit, Ungaria nu ii cu mult inaintea noastra(adica fata de ei suntem cu 50 in spate,fata de nemti 150 ) (comparat germania- romania romania-ungaria) M-am saturat sa vad balega pe drum,carute nesemnalizate(sau au si ei un ochi de pisica ,murdar si ala) care incurca traficul..etc etc... uite un ex.exista secta Amish ,din America,aia nu au alt mijloc de transport decat caruta,da au carute moderne,semnalizare,stopuri.....
http://www.discover-michigan.com/images/AmishWagon.jpg
http://credit-blog.creditfyi.com/wp-...oads/amish.jpg
O dai in basme deja,o sa isi ia tractoare noi noute,ca banii is pe garduri.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -