Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-10, 08:28   #4381
Animaldark

Stock
 
Animaldark's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 9
Default Re: Discutii despre orice!

buna ziua am si eu o nelamurire am cumparat un bmw 316 negru din anul 94 o masina superba parerea mea dar problema e ca nu e inregistrata ... ... vreau sa va intreb si eu sau sa ma indumati i leagatura cu taxa asta de inscriere . am auzit de la baietii ca cica nu imi da euro2 la RAR asa este masina arata bine si pe certificat scrie euro 2. probabil ca trebuie sa dau niste bannuti pe acolo sau nu mai inteleg nimic ce ma sfatuiti.
Animaldark is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 10:26   #4382
_Duma_

Stage 4
 
_Duma_'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 276
Default Re: Discutii despre orice!

un filmulet facut de un membru la comunitati 4 tuning
https://www.youtube.com/watch?v=RIe57j1n6LY
_Duma_ is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 11:27   #4383
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Animaldark View Post
buna ziua am si eu o nelamurire am cumparat un bmw 316 negru din anul 94 o masina superba parerea mea dar problema e ca nu e inregistrata ... ... vreau sa va intreb si eu sau sa ma indumati i leagatura cu taxa asta de inscriere . am auzit de la baietii ca cica nu imi da euro2 la RAR asa este masina arata bine si pe certificat scrie euro 2. probabil ca trebuie sa dau niste bannuti pe acolo sau nu mai inteleg nimic ce ma sfatuiti.
hai ca vad ca esti nou pe aici, si te ajut cu un sfat.
cel mai simplu o lasi cu numerele care le are acum si iti faci itp si asigurare la imprimanta nu se prind fraierii astia. si`apoi s`a scumpit si impozitul..

observ ca esti interesat si de fenomenul tuning. modelul tau de bolid are un motor foarte pretabil la modificari, cel mai simplu si ieftin ar fi sa ii pui GPL.


PS: iar se supara proprietarii de bmw pe mine
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 12:02   #4384
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

nu-i vb de bmw sau un anumit model...morala ii aceeasi: nu-ti lua masina care nu-ti permiti sa ti-o intreti. ce-i asa complicat?
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 12:20   #4385
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bluewmaster View Post
hai ca vad ca esti nou pe aici, si te ajut cu un sfat.
cel mai simplu o lasi cu numerele care le are acum si iti faci itp si asigurare la imprimanta nu se prind fraierii astia. si`apoi s`a scumpit si impozitul..

observ ca esti interesat si de fenomenul tuning. modelul tau de bolid are un motor foarte pretabil la modificari, cel mai simplu si ieftin ar fi sa ii pui GPL.


PS: iar se supara proprietarii de bmw pe mine
Eu chiar nu inteleg de unde le scoti astea? prima data am lasat de la mine,dar vad ca tot o dai in penibil tot mai mult. Ce fraieri nu se prind ca tu iti faci itp si asigurare la imprimanta. Oameni cu mentalitate ca a ta au adus tara unde e.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 12:22   #4386
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

ahahahaha, calmeaza`te nervosule si mai citeste odata. stii ce e aia "ironie"?
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 12:30   #4387
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bluewmaster View Post
ahahahaha, calmeaza`te nervosule si mai citeste odata. stii ce e aia "ironie"?
Batman.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 13:39   #4388
Animaldark

Stock
 
Animaldark's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 9
Default Re: Discutii despre orice!

eu acum vorbesc seerios pentru ca sincer diferenta de taxa de la euro2 la euro 1 e mare asa ca va rog frumos care a trecut prin astea cu masina spuneti-mi si mie ce sa fac masina e super buna si nu vreau sa o inscriu pe bulgaria ca am auzit acum ca e grava situatia si acolo.
Animaldark is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 14:15   #4389
mihay_y

Stage 4
 
mihay_y's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 179
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Eu mi-am inmatriculat acuma recent un golf 3 1.9 tdi tot din 94 si la R.A.R mi-a scos-o Euro 2 ( daca vrei sa nu te ia la "puricat" foarte mult, poti sa dai si ceva banuti )... eventual iti platesti si deprecierile daca ai multe dotari si atunci o sa mai scada taxa.

Numai bine !
__________________
MM 69 MDV

Last edited by mihay_y; 05-07-10 at 14:18.
mihay_y is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 15:13   #4390
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

de ce sa dea spaga la bulangiii aia? pana gandim asa, ne meritam soarta.
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:17   #4391
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bluewmaster View Post
de ce sa dea spaga la bulangiii aia? pana gandim asa, ne meritam soarta.
pai dece sa dea spaga?daca nu da spaga o sa io scoata euro 1 si o sa plateasca mai mult.
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:58   #4392
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

cum ii invatam, asa-i avem. si ne miram ca intind mana la ghiseu, cand scriu o nenorocita de amenda, etc. si ne plangem ca avem o tara corupta. asa i-am invatat. end of story.
animaldark, nu stiu cum ai luat o masina neinmatriculata si apoi te-ai gandit sa vezi ce norma de poluare are, cat costa, etc. Acum ai 3 variante : spaga la militzieni, o vinzi asa cum e sau o inmatriculezi la euro 1 sau ce euro ai. simplu
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 17:51   #4393
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

s-au ramai fara ea daca masina e furata de pe undeva sau nu ai toate actele
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 19:52   #4394
Animaldark

Stock
 
Animaldark's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 9
Default Re: Discutii despre orice!

fratilor eu chiar vreau masina asta ca imi placeam sa ma duc maine la rar sa fac o verificare poate asa merge ... multumesc frumos de sfaturi ....
Animaldark is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 20:05   #4395
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Animaldark View Post
buna ziua am si eu o nelamurire am cumparat un bmw 316 negru din anul 94 o masina superba parerea mea dar problema e ca nu e inregistrata ... ... vreau sa va intreb si eu sau sa ma indumati i leagatura cu taxa asta de inscriere . am auzit de la baietii ca cica nu imi da euro2 la RAR asa este masina arata bine si pe certificat scrie euro 2. probabil ca trebuie sa dau niste bannuti pe acolo sau nu mai inteleg nimic ce ma sfatuiti.
draga prietene din bacau... in primul doresc sa te felicit pt ca ai putere in suflet sa te confrunti cu o asemenea problema. altii s-ar fi sinucis demult...

problema ta, in esenta, este una foarte simpla. asculta-l pe bluewmaster si fa-ti acte la imprimanta, inmatriculeaz-o pe bune (adica platesti taxa pt E1 de 3000 de euro sau stiu eu cat e), o faci pt pista/liniute (adica ii pui rollcage, suspensii, motor de M3, etc) si umblii cu ea pe platforma doar la evenimente sau o vinzi pe piese si cu banii castigati iti iei un polo de 1.2 diesel care este foarte usor de inmatriculat, mult mai economic si putin mai lent decat bmw-ul... sau poti iesi intr-o seara cu prietenii in club sa le faci cinste. si o seara de neuitat valoreaza mai mult decat un polo, si mai presus de orice se leaga niste prieteni pe care banii nu le pot cumpara...
__________________
WE GO FAST!!!
dobro_c is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -