Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-10, 20:41   #4396
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
draga prietene din bacau... in primul doresc sa te felicit pt ca ai putere in suflet sa te confrunti cu o asemenea problema. altii s-ar fi sinucis demult...

problema ta, in esenta, este una foarte simpla. asculta-l pe bluewmaster si fa-ti acte la imprimanta, inmatriculeaz-o pe bune (adica platesti taxa pt E1 de 3000 de euro sau stiu eu cat e), o faci pt pista/liniute (adica ii pui rollcage, suspensii, motor de M3, etc) si umblii cu ea pe platforma doar la evenimente sau o vinzi pe piese si cu banii castigati iti iei un polo de 1.2 diesel care este foarte usor de inmatriculat, mult mai economic si putin mai lent decat bmw-ul... sau poti iesi intr-o seara cu prietenii in club sa le faci cinste. si o seara de neuitat valoreaza mai mult decat un polo, si mai presus de orice se leaga niste prieteni pe care banii nu le pot cumpara...
la-i lovit direct cu un croseu.......nui trebe lui POLO ii trebe BMw`u
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 23:36   #4397
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
la-i lovit direct cu un croseu.......nui trebe lui POLO ii trebe BMw`u
ce destepti sunteti voi mai ales dobro.nush ce te-ai face tu in situatia lui,nu cred ca ai vinde masina si ti-ai scoate prietenii la suc.
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 23:42   #4398
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

asa sunt unii, daca nu pot da un sfat baiatului, fac misto de el. cat despre spaga, bucurati-va ca inca se mai poate, dau un exemplu personal, normal k imi convine sau dau spaga 500 de euro si sa-mi imatriculez masina cu 600 euro decat sa dau 3800 euro taxa.
__________________
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 05:01   #4399
Animaldark

Stock
 
Animaldark's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 9
Default Re: Discutii despre orice!

buna din nou daca va place gluma nu am niic impotriva ei doar un lucru va spun daca e sa mio inscriu cu euro2 am sa va anunt
Animaldark is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 09:37   #4400
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

ma scuzati... poate am exagerat putin :"> :"> :">

dar ce ma nedumereste pe mine este cum de tocmai pe baia mare ti-ai gasit sa intrebi?!? du-te la tine in oras, gaseste-ti pe acolo pile si du-te la rar si vezi ce poti rezolva. ca nici cu spaga nu e chiar asa de usor... bafta oricum in inmatricularea bemveului
__________________
WE GO FAST!!!
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 09:45   #4401
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Discutii despre orice!

dobro ... nu fi nationalist mey
aici s-a gasit omu` sa intrebe, cei care voi sa-l ajute ii raspund.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 12:58   #4402
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre orice!

In clipul asta apar ceva masini "aranjate" cu numere de MM.Le stie cineva?>

https://www.trilulilu.ro/wwwluckyro/60316cdde6f94f
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 15:40   #4403
Animaldark

Stock
 
Animaldark's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 9
Default Re: Discutii despre orice!

daca cineva a fost in postura mea va rog sa imi spuneti ce sa fac chiar am nevoie de un sfat iar daca va place gluma eu spun sa glumiti in alta parte este vorba de o suma destul de frumusik si nu im permit sa o arunc in vant
Animaldark is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 16:15   #4404
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Animaldark View Post
daca cineva a fost in postura mea va rog sa imi spuneti ce sa fac chiar am nevoie de un sfat iar daca va place gluma eu spun sa glumiti in alta parte este vorba de o suma destul de frumusik si nu im permit sa o arunc in vant
dai spaga si ti-o baga la euro 2. numai ca acuma ii problema si la cine sa dai, ca degeaba ai bani, ca tre sa ia la cine sa dai :P...bafta oricum
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 17:37   #4405
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

eu n`as fi asa de sigur in leg. cu spaga.

dar......fiecare face ce doreste cu banii lui, nu`i asa?
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 17:49   #4406
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

normal ca fiecare face ce doreste cu banii lui, am dat mai sus un exemplu personal...tu ce ai fi facut? dat spaga 500 euro si taxa 600, sau ai fi platit 3800 euro taxa?
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 17:51   #4407
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

as fi cumparat tico daca as fi avut doar 1500-2000 de euro pt masina.
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 17:58   #4408
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

vorbesti total aiurea de la subiect...nu-i vorba ca si-a cumparat masina si nu mai are bani de imatriculare, ii vorba ca baiatu si-a cumparat masina care in acte ii euro 2, iar "prietenii nostri" de la RAR i-au spun ca ii euro 1.
vlad_:P is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 18:00   #4409
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

daca in acte e euro2 este euro2 si la rar, fii sigur de asta.

DAR, daca in acte nu e euro2, ci D2, sau altceva, atunci clar nu e euro2, simplu, nu?

hai sa nu vb din povesti despre "bulangiii de la rar", pt ca nu depinde de ei daca o masina e euro 2 sau 3 sau 4, si nici nu sunt atat de tampiti cum ne place la noi sa credem.

Last edited by bluewmaster; 06-07-10 at 18:03.
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 18:10   #4410
vlad_:P

Stage 5
 
vlad_:P's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 486
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Discutii despre orice!

nu...iti spun eu 100% ca la mine in acte era euro1, iar la rar mi-au spus ca e non euro. asa ca eu am trecut prin asta si stiu cum ii. in fine, nu mai are rost sa discutam ca avem altfel de mentalitati fiecare. pana la urma baiatu o sa faca ce vrea el: da o sa vrea o sa dea spaga, daca nu o sa dea multi bani, daca nu o sa si-o vanda si o sa-si scoata prietenii la suc...

oricum, am vazut niste posturi mai in spate cum spuneau unii "sti, smecherasii astia cu bmw de 2000-3000 de euro care nu au bani de benzina numai duminica"...asta ii cea mai mare prostie care am auzito vreodata. oamenii aia au muncit si au strans mult timp ca sa poata sa-si permita o masina de 2000-3000 euro. smecherasi is baietii de 18-25 de ani care nu au muncit nici o ora, nu o zi la viata lor si au masini de peste 20.000-30.000 euro, aia is smecherasi, si fac pariu ca fiecare dintre noi cunosc 2-3 exemple de copii de astia cu masini scumpe de la mama si tata.
vlad_:P is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -