Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-11, 11:29   #76
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Acum sincer tie iti place hidosenia aia pardon "ieleronu" ? in rest masina arata oki in rest detaliile marunte se rezolva in timp
"hidosenia" asa cum o numesti tu..este un eleron original Rieger care are un pret de catalog destul de piperat..este special destinat pt e36 deci..nu e de vreun tuning shop facut in "curtea scolii".Acuma depinde si de gusturi..Daca mai am cel putin 5 opinii ca ar trebui dat jos..Cu siguranta il voi da jos fiindca nici eu nu sunt asa innebunit dupa el..Asa am luat masina.Ms pt sfaturi .
Sanatate si..benzina multa!
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 11:31   #77
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by suici View Post
Faina!Te-ar interesa schimb la brockurile tale cu jantele mele?
NU imi pare rau..imi plac si mie mult astea alea mele.
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 11:33   #78
suici

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 452
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Ok!Daca te razgandesti ma anunti dau si-o dif.!Totusi de curiozitate pe cat is?si ce marimi ai la gume?
suici is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 11:36   #79
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Buza 9j toate 4. dimensiuni gume 215/40zr/16
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 14:47   #80
monstruln

Stage 5
 
monstruln's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 524
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

sincer nici mie nu imi place eleronul ala,incearca o codita M si ar da mult mai bine
monstruln is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 20:11   #81
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Cu siguranta in urmatoarele zile o sa il inlocuiesc cu unul de ///m
Ms de sfat chiar aveam in gand schimbarea asta..
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 22:24   #82
antonsan_77

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 42
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Acum sincer tie iti place hidosenia aia pardon "ieleronu" ? in rest masina arata oki in rest detaliile marunte se rezolva in timp
eleronul e penal, dar nu are ce face omul, pun pariu ca asa a luat-o.
si ca sa puna altceva trebuie sa ia in considerare gaurile care vor ramane dupa indepartarea hidoseniei.
recomand un eleron de portbagaj de la ZENDER, e la latime cam cat cel din imagine numai ca inaltimea e de 4.5cm aproximativ, imbunatateste radical imaginea, am eu montat pe e36, revin cu poze cand ii fac.
antonsan_77 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 02:48   #83
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by antonsan_77 View Post
eleronul e penal, dar nu are ce face omul, pun pariu ca asa a luat-o.
si ca sa puna altceva trebuie sa ia in considerare gaurile care vor ramane dupa indepartarea hidoseniei.
recomand un eleron de portbagaj de la ZENDER, e la latime cam cat cel din imagine numai ca inaltimea e de 4.5cm aproximativ, imbunatateste radical imaginea, am eu montat pe e36, revin cu poze cand ii fac.
Stiu modelul de la ZENDER e dragutz dar am de gand sa astup gaurile si sa revopsesc portbagajul tocmai mi-am luat vopseaua pt. a scapa de "aripa de avion"..
si..da ai dreptate asa am luat masina.Salutari
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 02:57   #84
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Apropo am niste triple de ///m pt e36 coupe daca este cineva interesat sa le schimbe i le dau la un pret simbolic ca sa nu le tin degeaba!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28012011927.jpg
Views:	145
Size:	841.6 KB
ID:	1944360  
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 10:19   #85
Catalin_br

Stage 5
 
Catalin_br's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 625
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

ce bani vrei pe triple?
Catalin_br is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 10:49   #86
antonsan_77

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 42
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by lutza_cox View Post
Stiu modelul de la ZENDER e dragutz dar am de gand sa astup gaurile si sa revopsesc portbagajul tocmai mi-am luat vopseaua pt. a scapa de "aripa de avion"..
si..da ai dreptate asa am luat masina.Salutari
daca mergi pe eleron tip m risti sa ramai fara el si sa te alegi si cu ceva zgarieturi pe portbagaj de la cutter. mie mi-au saltat doua de pe e46, unul fiind adus de mine din germania, dedicat, si unul luat de la noi, flexibil.
ce nu e prins in suruburi, e prada sigura. de pe e36 au incercat sa-mi ia spoilerul de luneta, care a cedat de la mijloc, fiind prins bine cu sikaflex (un mastic bengos) si mi l-au lasat asa, rupt si desprins pe jumatate, plus ca mi-au belit lacul si vopseaua unde au facut parghie cu surubelnita.
dar daca nu te lasi descurajat de fraieri de genul asta, spor la tunat. eu unul fac abstractie si imi modific masinile in continuare.
by the way, e o firma din bucuresti care face eleroane din fibra gen CSL, le ataseaza de portbagaj si dupa aia poti vopsi peste. arata destul de bine. cand am putin timp revin cu poze.
antonsan_77 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 11:58   #87
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Crede-ma ca te inteleg perfect ..tocmai mi-au furat bandoul de pe usa dreapta fatza,binenteles l-au furat aiurea ca au rupt clipsurile alea si evident nu-l poate folosi doar sa-l lipeasca sau ceva..si un dop de la praguri acolo unde intra cricul..Niste nenorociti,saraci,urat mirositori si fara 35 ron cat costa unu la SH in stare impecabila.Dar..nu ma descurajez si continui sa-mi fac masina pe plac..sper totusi ca o sa dispara si "greierashii harnici" care tot rup masinile prin parcari.Iar la chestia cu eleronul CSL sincer nu cred ca da bine pe sedan..Pe coupe mult mai ok. O sa incerc totusi cu o coditza de ///m.
Stima..
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 12:00   #88
lutza_cox

Stage 1
 
lutza_cox's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by Catalin_br View Post
ce bani vrei pe triple?
2 mil..sunt noi noutze le-am pus cateva zile pe masina..daca le vrei 0743.50.91.92 sau lutza_darbuka
lutza_cox is offline   Reply With Quote
Old 02-04-11, 00:14   #89
suici

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 452
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

antosan cat te-a costat sa montezi zenderu pe masina?gaurile facute frumos?ce mastic ai folosit?am achizitionat si eu un eleron numai sa scap de cel de pe luneta
suici is offline   Reply With Quote
Old 02-04-11, 12:44   #90
antonsan_77

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 42
Default Re: BMW E36 Galati/Braila

Quote:
Originally Posted by suici View Post
antosan cat te-a costat sa montezi zenderu pe masina?gaurile facute frumos?ce mastic ai folosit?am achizitionat si eu un eleron numai sa scap de cel de pe luneta
asa am luat-o, am dat eleronul jos si i-am refacut filetele ca era prost montat si intrase apa si ruginise un pic, gaurile de pe portbagaj sunt finut facute de cel care a montat eleronul. pun poze. faceti abstractie de molozul de pe masina, s-a decopertat strada si tot praful s-a asezat pe masina, iar dimineata s-a trezit o franzela sa ude gradina si sa dea si pe masini.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo330.jpg
Views:	155
Size:	137.6 KB
ID:	1946074   Click image for larger version

Name:	Photo331.jpg
Views:	150
Size:	107.3 KB
ID:	1946075   Click image for larger version

Name:	Photo332.jpg
Views:	152
Size:	146.1 KB
ID:	1946076  

antonsan_77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -