Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-08-06, 12:51   #91
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Lr Braila

@ath lasa-l in pace, nu are de unde sa stie ce inginerie e la tine sub capota sau la rew sau la bogdan ...s.a.m.d. spune-i un timp de-al tau pe 400 m si o sa taca ....de tot


ps poate ne gasim sa ne dam (trimite-mi si mie un mesaj pe privat cu nr tau sa vb )
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline  
Old 01-09-06, 16:47   #92
Danila-man

Stage 2
 
Danila-man's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 73
Default Re: Lr Braila

nu te supara pe mine...nu am nimic cu tine,..dar io toate r5-urile nu le suport...sincer itzi spun...aaa si nu-l mai suport nici pe ala cu opel speedster-ul...si nu mi-o lua in nume de rau...dar eu nu cred ca o masina de 150 cai sau cat o avea ea....pe 300 de kile....caroseria...e sigura....si nici nu fuge prea smecher...dar la noi in tzara,...unde liniutzele se tzin intre masini de 60,75 cai....masini diesel,...r5-ul e smecher...dar daca stam sa vedem ce masini ar trebui sa fie la liniutze...supra,350z,rx7,impretza,evo,....si facem o comparatzie cu acelasi r5,....deja nu mai vad rostul acelei masini(daca se poate chema masina......dar tot romanul pasionat de tunning....ce face?cauta o masina ieftina....in care sa bage putzini bani sau chiar deloc....si sa dea mucu la multzi pe strada...ptr aceste considerente....renuntza la comfort,sigurantza,...aspect....poluare...si ce-o mai fi....si face cel mai najpa compromis...:ISI CUMPARA UN R5.....moama ce tare......
__________________
KEEP ON FUCK'IN' THIS WORLD
Danila-man is offline  
Old 01-09-06, 16:51   #93
Danila-man

Stage 2
 
Danila-man's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 73
Default Re: Lr Braila

acum sa luam cel mai concludent caz..:kwx-ul.....un gunoi de masina ca si caroserie.....i-a schimbat omul turbina....ia pus un t3,.....si cutia aia cu crabotzi care itzi reducea mult dimpii din cutie....evacuare...si admisie cre ca mai avea facut...dar masina cadea tabla de pe ea...mama ce tare......si vis-a-vis de ce masina am eu.....NU AM MASINA....ptr ca nu vreau sa fac compromis cum facetzi voi....ori imi iau masina care imi place....ori am sa fiu pieton o viatza intreaga......mie chiar imi place sa merg pe jos...asa ca nu e nici o problema....
Danila-man is offline  
Old 01-09-06, 19:32   #94
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Lr Braila

ok, ai grija la traversari!
yknot is offline  
Old 02-09-06, 06:43   #95
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Lr Braila

Pai de aia vorbesti asa. Ca daca aveai o masina, orice "gunoi", cum ar fi considerat-o altii, ai fi inceput sa umbli la ea, sa o PERSONALIZEZI, sa te reprezinte, si daca tot arata bine, parca e pacat sa nu fuga..... Si uite asa te trezesti ca tunezi "gunoie". Fiecare tuneaza ce are. Asta e de fapt tuningul adevarat, de aici a plecat totul. Fiecare tuneaza ce are. Adica de ce renault 5 nu, dar dacii cu duiumul? E o parere personala, sper sa nu te simti ofensat tu, sau oricine altcineva.
Azerty is offline  
Old 03-09-06, 23:32   #96
Danila-man

Stage 2
 
Danila-man's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 73
Default Re: Lr Braila

si eu sper sa nu te superi,dar dupa parerea mea,..dacia nu e masina...e dacie si atat...eu am o vorba,...conform careia,..daca toata viatza o sa am bani numai de dacie,...o viatza intreaga atunci o sa fiu pieton....si cu r5-ul tzi-am zis...nu mi-se pare aia a fi o masina...mai degraba ascutzitoare sau ceva...si nu am o parere prea buna despre cei care detzin asemenea masini...de exemplu,..acum pe 2 septembrie la legale la buzau,....unu cu un gt turbo s-a bagat la nu stiu ce categorie,....si omul avea vreo 200 si ceva de cai....si in loc sa se dea cu altzii de aceeasi putere,...a ales the easy way....sa se dea cu totzi care erau cu vreo 80 cai mai slabi ca el sau ceva...asta nu mi se pare corect sincer sa fiu....parerea mea
Danila-man is offline  
Old 04-09-06, 08:42   #97
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Lr Braila

Quote:
Originally Posted by Danila-man View Post
si eu sper sa nu te superi,dar dupa parerea mea,..dacia nu e masina...e dacie si atat...eu am o vorba,...conform careia,..daca toata viatza o sa am bani numai de dacie,...o viatza intreaga atunci o sa fiu pieton....si cu r5-ul tzi-am zis...nu mi-se pare aia a fi o masina...mai degraba ascutzitoare sau ceva...si nu am o parere prea buna despre cei care detzin asemenea masini...de exemplu,..acum pe 2 septembrie la legale la buzau,....unu cu un gt turbo s-a bagat la nu stiu ce categorie,....si omul avea vreo 200 si ceva de cai....si in loc sa se dea cu altzii de aceeasi putere,...a ales the easy way....sa se dea cu totzi care erau cu vreo 80 cai mai slabi ca el sau ceva...asta nu mi se pare corect sincer sa fiu....parerea mea
baiat esti departe tare de realitate
r5 ul alb s-a bagat la clasa D ptr ca cel cu impretza wrx a zis ca nu vrea sa se dea cu el ... la aceeasi clasa mai era un cls pe care l-a facut la libere si cam atat
a intrat la D ptr ca aici au fost mult mai multe masini si mult mai puternice
A4 3.0 V6 220cp fabrica si quattro si inca un A4 2.0Tfsi tot quattro care are peste 250 cp acum sau kadettul de aproape 200 cp caruia daca nu i se strica cutia din prima cursa(oricum a eliminat A4 de 220 cp si 4x4) era un adversar tare ... asa ca nu a intrat sa castige usor ci sa aibe concurenta ca dovada faptului ca in prima cursa s-a bagat langa A4 de 250 cp pe care l-a si eliminat
the easy way ai ales tu sa tastezi din spatele calculatorului si sa crezi ca le stii pe toate...
daniwmk is offline  
Old 04-09-06, 08:42   #98
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Lr Braila

Quote:
Originally Posted by yknot View Post
ok, ai grija la traversari!
"criminal" raspuns
daniwmk is offline  
Old 04-09-06, 08:45   #99
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Lr Braila

el se referea la cursele precedente de la buzau. citeste mai cu atentie. oricum raspunsul tau paradoxal se potriveste in mare ca idee.
shadowro is offline  
Old 04-09-06, 08:57   #100
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Lr Braila

ce sa mai zic.... coborati cu picioarele pe pamant fratilor, r5 alb nu are turbina t4 cum zic unii, n-are nos, si nici cutie cu craboti... daca vreti povesti pot inventa si eu harap alb cu rachete la glezne...
sau va e mai usor sa acceptati realitatea daca inventati povesti?
__________________
samurai 4x4
yknot is offline  
Old 04-09-06, 09:04   #101
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Lr Braila

daca va intereseaza exact ce contine masina aia faceti rost de revista 4tuning nr 2 si cititi acolo tot!
yknot is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -