Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-12, 14:15   #1426
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by Sirius View Post
nu dispare, ci are loc in locatii necunoscute si ferit de lumina!
adica e ca un fel de mucegai
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 10:26   #1427
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by Sirius View Post
Cam murdar... tre sa fac si eu unu la facultate, la fel o sa iasa!

FELICITARI EDI, MULT SUCCES IN CONTINUARE!
asa cum am promis ...revin sa va povestesc un weekend de vis petrecut de copilul nostru ...un fiu al brailei ...sponsorizat de fundatia FIII Brailei ...care se cheama .....ENE ROBERTOOO......
care la prima cursa din acest an , pe circuitul de casa al renumitului MICHAEL SCHUMACHER , la Kerpen , in Germania ...a scris istorie!!!!!
dupa un weekend cu mari peripetii , cu o vreme nebuna , calificari pe pe o ploaie torentiala , cu Kartul distrus in sedinta de calificari , dupa un carambol intre mai multi concurenti , in care si-a spart jantele , a indoit sasiul , ....cu un Kart de imprumut ....dupa cum va spuneam a SCRIS ISTORIE ....ocupind in final LOCUL I.....provocind uimirea in jurul lui , fiind un mare necunoscut pentru majoritatea participanta de ani buni in acesta competitie!!!!!
Iata cum un copil talentat din Europa de Est , ajutat de un mare om al acestui oras , care a avut incredere sa sponsorizeze un copil , in speta PRESEDINTELE FONDATOR AL FUNDATIEI FIII BRAILEI DL SERGIU DIACOMATU, a ajuns sa uimeasca la prima lui cursa si la prima participare si este copilul nostru de suflet si mai important este brailean!
BRAVO LUI !!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	New Image.JPG
Views:	36
Size:	97.6 KB
ID:	2369931   Click image for larger version

Name:	ROBERTO NR 1.JPG
Views:	70
Size:	1.93 MB
ID:	2369932  
petruca is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 13:27   #1428
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: MAK Motorsport Braila

daca incep sa se vada si rezultate e foarte bine.
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 14:52   #1429
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

si daca nu s-ar mai face RECLAMA MASCATA pe 4tuning ar fi si mai bine!
ma bucur mult pt Robert,este un rezultat chiar uimitor,dar nu ne intereseaza sponsorul si cu atat mai mult sa se pomeneasca mereu numele lui!
E foarte urat din partea lui daca pt asta la sponsorizat pe Robert!
have a nice day!
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 18:21   #1430
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Felicitari lui Roberto si celor din jurul sau.
Suntem in fata celui mai frumos rezultat, international, unicul de pana acum, a unui brailean intr-un sport atat de pretentios al kartingului.

In afara cercului de karting de la Casa pionierului de acum 30 de ani, au mai activat in cluburi de karting mai mult elevi si tineri braileni pe langa fosta ITA Automobilul Braila.
Pe plan national au reusit prestatii frumoase, si chiar mai multe podiumuri.
Acest rezultat trebuie apreciat si respectat intrcat este primul podium internationala ocupat de un brailean. Desigur nu s-ar fi putut realiza numai prezenta la start fara un sprijin, iar daca dupa start la final e pe podium , merita
FELICITARI
respect, aprecieri, si urari de noi succese pe mai departe.
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 07:12   #1431
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
si daca nu s-ar mai face RECLAMA MASCATA pe 4tuning ar fi si mai bine!
ma bucur mult pt Robert,este un rezultat chiar uimitor,dar nu ne intereseaza sponsorul si cu atat mai mult sa se pomeneasca mereu numele lui!
E foarte urat din partea lui daca pt asta la sponsorizat pe Robert!
have a nice day!
Marius , buna dimineata!
nu stiu la ce fel de reclama mascata te referi ...nu stiu nici citi ani ai alergat dupa sponsori ...sau in vreau fel dupa astfel de finantari
cind o sa faci eforturile de care iti spun ...atunci o sa-ti promovezi sponsorul pe toate canalele posibile
si apoi MAK MOTORSPORT trebuie sa supravietuiasca in continuare mai ales care 2 voturi la federatia nationala de Karting
de ce nu l-am apropia pe acel om de automobilism pentru a mai tine raliuri in braila?
ai organizat sau participat vreodata in astfel de competitii?chiar si de amatori?
daca nu te invit sa ne cunoastem si sa fii alaturi de noi cind se va organiza un astfel de eveniment pentru a putea sa-ti faci o idee despre cit alergi sa obtii finantari ca la final sa poti acorda macar o cupa si o diploma, nu mai vorbim de alte premii!
petruca is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 11:39   #1432
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

recunosc ca nu am umblat niciodata dupa vreun sponsor pt a sponsoriza vre-o competitie sau chestii de genul!stiu ca se gasesc extrem de greu sponsori,dar ce nu mi-a placut a fost ca in fiecare post era numele dlui Sergiu D. si era clar ca i se face oracum reclama.oricum..asta nu e o chestie deranjanta!in primul rand e bn ca Robert a reusit o mega performanga si asta ma bucura ff mult!

PS:mi-ar place sa ne cunoastem si sa particip la organizarea unui astfel de eveniment!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 13:20   #1433
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
recunosc ca nu am umblat niciodata dupa vreun sponsor pt a sponsoriza vre-o competitie sau chestii de genul!stiu ca se gasesc extrem de greu sponsori,dar ce nu mi-a placut a fost ca in fiecare post era numele dlui Sergiu D. si era clar ca i se face oracum reclama.oricum..asta nu e o chestie deranjanta!in primul rand e bn ca Robert a reusit o mega performanga si asta ma bucura ff mult!

PS:mi-ar place sa ne cunoastem si sa particip la organizarea unui astfel de eveniment!
da , m-am gindit ca nu ai avut ocazia sa participi la asa ceva , si nu face greseala sa asimilezi politica cu sportul , sunt doua lucruri diferite ., mai ales ca in cazul lui Roberto vorbim totusi de o suma .Ca sa-ti faci o idee iti pot spune ca inscrierea in acest ca campinat costa 2900 de euro pentru 1 singur sezon , ...dar celelalte cheltuieli????
deci dupa parerea mea trebuie mentionat orice om care ajuta sportul si mai ales cel cu motor , mai ales ca reclama era a unei fundatii si nu politica
cit despre organizarea unui asemenea eveniment mi-ar face mare placere sa participi alaturi de noi mai ales ca nu mai e mult mult la startul primei etape , sponsorizata de AUTOSERVICE TOTAL si care e la a2a editie inacest an
se pare ca va fi in 07.04.2012. deci daca esti interesat tinem legatura , si o sa ai ocazia sa-ti faci o idee daca-ti doresti!
petruca is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 13:30   #1434
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

cu siguranta tinem legatura!sunt ff interesat si curios sa vad si eu cum stau treburile astea si in + s-ar putea pe viitor sa ma ajute la cv!(cv ce poate o sa am posibilitatea sa va povestesc)
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 07:01   #1435
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
daca incep sa se vada si rezultate e foarte bine.
Servus Iuliane!!
dupa ce ai cistigat un loc 2 ai inviat asa-i????
ai vazut daca participi???
te astept si la urmatoarele ne-a placut mult cum ai mers la indeminare , nu-i usor lucru sa iesi pe locul acela dupa Razvan Popa
asa ca ....la mai mare si mai multe si tie!!!!
petruca is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 09:01   #1436
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
Servus Iuliane!!
dupa ce ai cistigat un loc 2 ai inviat asa-i????
ai vazut daca participi???
te astept si la urmatoarele ne-a placut mult cum ai mers la indeminare , nu-i usor lucru sa iesi pe locul acela dupa Razvan Popa
asa ca ....la mai mare si mai multe si tie!!!!
cred ca ma confunzi, am mai bine de 3 ani de cand n-am mai participar la vreun concurs.
eu faceam parte din echipa de la clubul copiilor ianca
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 09:05   #1437
Nel Biggson
Opel Driver

Stage 5
 
Nel Biggson's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 338
Member of:
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Iulian are nickname "Sirius".
Nel Biggson is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 09:53   #1438
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
cred ca ma confunzi, am mai bine de 3 ani de cand n-am mai participar la vreun concurs.
eu faceam parte din echipa de la clubul copiilor ianca
imi pare rau pentru confuzie ..sper ca nu te-ai suparat , m-a corectat si prietenul meu Nelutu , cer scuze inca odata

Last edited by petruca; 22-03-12 at 09:56.
petruca is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 09:54   #1439
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by Nel Biggson View Post
Iulian are nickname "Sirius".
mersi Nelutu , asa este cum spui tu ! n-are nimic ...sa citeasca laudele care i le-am adresat de la Iuly
petruca is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 10:43   #1440
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
mersi Nelutu , asa este cum spui tu ! n-are nimic ...sa citeasca laudele care i le-am adresat de la Iuly
Multumesc, pe data de 7 aprilie ne vedem!
Sirius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -