Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-10, 13:26   #1051
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

programul pentru CUPA AUTOSERVICE TOTAL , incepe pe 07.05.2010 , ora 18.30 ,inscrieri si sedinta tehnica,la SCOALA DE SOFERI KELES , caruia ii multumim pe aceasta cale ca ne gazduieste si pe noi , pentru acest eveniment .
voi afisa in scurt timp planul orar si regulamentul particular , pentru a sti toti cei interesati desfasurrarea evenimentului!
Attached Files
File Type: doc REGULAMENT PARTICULAR.doc (29.5 KB, 59 views)
File Type: doc PLAN-ORAR 08 mai.doc (39.5 KB, 68 views)
petruca is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 20:15   #1052
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
probabil omu' facea mici pe evacuare la momentul respectiv..
la temperatura aia putea sa faca si un porc intreg

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
programul pentru CUPA AUTOSERVICE TOTAL , incepe pe 07.05.2010 , ora 18.30 ,inscrieri si sedinta tehnica,la SCOALA DE SOFERI KELES , caruia ii multumim pe aceasta cale ca ne gazduieste si pe noi , pentru acest eveniment .
voi afisa in scurt timp planul orar si regulamentul particular , pentru a sti toti cei interesati desfasurrarea evenimentului!
deci sa inteleg din ultimele randuri din regulamentul particular ca domnii: ionut petruca ,vrondu tudorel ,gabi moisescu nu pot participa pentru ca sunt prinsi cu organizarea,corecteaza-ma daca gresesc!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Last edited by Snapy_xxl; 30-04-10 at 20:21.
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 06:32   #1053
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

cu siguranta Tudor Vrondu si Ionut Petruca nu participa , ramine semnul de intrebare pentru Gabi Moisescu , pe el l-as vrea concurent ..daca nu ..va fi oficial in probele speciale! depinde de citeva situatii!
petruca is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 13:56   #1054
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Ar fi pacat sa nu participe.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 19:52   #1055
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
cu siguranta Tudor Vrondu si Ionut Petruca nu participa , ramine semnul de intrebare pentru Gabi Moisescu , pe el l-as vrea concurent ..daca nu ..va fi oficial in probele speciale! depinde de citeva situatii!
totusi poate il convingi sa ramina oficial!
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 06:27   #1056
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

o modificare de ultima ora a regulamentului particular : oficial : il locul lui Gabriel Moisescu ca oficial in PS-uri va fi dl. FRIGIOIU
petruca is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 16:37   #1057
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

La CO4 nu ar trebui sa fie timpul 20 de minute (sau daca e corect 50, ora de sosire sa fie 12:01)? Sau poate ora de sosire a primei masini in CO2 e 10:11 si in CO3 e 10:41, caz in care timpii ar fi corecti? La CO1 n-ar trebui sa fie kilometrul 0, sau daca e corect 1, sa se adune cu cei 6 de la CO2? Sau poate gresesc eu.
Cum se ajunge in port?

Last edited by ZerO_CooL; 04-05-10 at 17:00.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 19:15   #1058
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Hy, ce faci prietene ? Imi iei painea de la gura ?
Nu reusiram sa ne dezmeticim, sa deslusim din cate " enigme " ne / premeditate ( mai ales unele ce s-au lasat cu urmari si avantaje !! ), asadar enigme si intrebari fara raspuns, care s-au petrecut la ultimul raliu si incepem aici ?

Am glumit !
E bine ca ridici probleme, si ele se vor dezbate , explica, clarifica la sedinta tehnica de cei abilitati ! Sincer spun sunt bune intrebarile de acest gen. ms.
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 19:51   #1059
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Nu cred ca sunt neaparat probleme, mai degraba mici nelamuriri, si cred ca se pot explica si clarifica repede, inainte de sedinta tehnica. Eu deja am modificat in planul orar descarcat de aici, cu orele 10:11 pentru CO2, respectiv 10:41, pentru CO3, si cred ca asa e corect. Legat de kilometrii, importanti sunt cei pentru fiecare proba, si cred ca mai putin conteaza totalul, mai ales ca e diferenta doar de un kilometru, daca e vreo diferenta. Cred ca primul kilometru nu e ceva real, reprezentand punctul de plecare (CO1), dar poate ca nu se incepe cu 0 in tabel, si atunci asta ar fi explicatia pentru care nu se aduna si el, la total.
Intre timp, am mai descoperit ca am o nelamurire (si cred ca abia acum inteleg ce a vrut sa spuna domnul Petruca, cu cateva pagini inainte, "PS1 este in etapa3"). Acel KM12 reprezinta al 12-lea kilometru din cei 23 intre CO3 si CO4? Efectuarea primei probei speciale intra in timpul de 50 de minute? Daca un echipaj ajunge de la CO3 la CO4 fara sa treaca prin PS1, nu mai poate puncta in clasamentul pilotilor?

Atasez planul orar cu modificarile facute de mine, in speranta ca sunt corecte. Daca am gresit, astept sa fiu corectat.
Attached Files
File Type: doc PLAN-ORAR_8_mai.doc (35.5 KB, 24 views)
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 01:11   #1060
vGaBy

Stage 4
 
vGaBy's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 299
Member of:
[VW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Si afisul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	autoservice mak.jpg
Views:	121
Size:	567.2 KB
ID:	1454019  
vGaBy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 07:05   #1061
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

nelamuririle legate de etape nu ti le pot dezvalui , la vei afla tu in timpul concursului ....ma refer la cele legate de km 12
referitor la PS1 , ai perfecta dreptate , pilotii care nu ajung la proba nu vor puncta in clasamentul pilotilor , sau vor puncta dar cu penalizare de lipsa PS , adica cel mai slab timp + 30p
referitor la planul orar ai dreptate , la sedinta tehnica va fi afisat un buletin oficial cu toate modificarile intervenite de la publicarea lor pe site
petruca is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 09:44   #1062
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by vGaBy View Post
Si afisul
e de 10 ! bravo !
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 17:38   #1063
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Multumesc pentru raspunsuri, deocamdata mai am o singura intrebare. Cum se ajunge in port?
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 19:06   #1064
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Urmezi directia centru, si odata ajuns, pe langa hotelul Traian, la dreapta se coboara spre port. ( ! piata Traian are sens unic )
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 19:57   #1065
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Multumesc, sper sa ma descurc.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -