Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-09, 14:03   #241
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Dar respectul userilor pentru 4TuningRO unde este Adi ? Hai să lăsăm baltă discuţia asta, pe care-ţi promit că o s-o purtăm duminică, dacă vii la Craiova cum ai zis.
dar eu nu am nimic cu tine gabi, nu vezi ca, confruntarea este intre mine si d. SASHA

PS nu pot sa ajung nici duminica la Craiova pe 1 august este ziua ...cuiva, dar in cursul saptamanii sunt pe fiecare zi la Craiova , daca iti face placere sa stam de discutii pe mine nu ma deranjaza cu nimic, chiar imi face placere, stii nr meu de tel.

PS 2 acuzatile mele raman in continuare valabile
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 14:32   #242
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Nici n-am spus că ai avea ceva cu mine. Cānd ajungi īn Craiova, dă-mi un telefon (ai PM), dar după 8 seara.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 21:53   #243
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
PS 2 acuzatile mele raman in continuare valabile
Eu sunt cel care se ocupa de secţiune, dar pentru că am lipsit o săptămānă unele posturi nu au fost şterse. Sasha īnsă este cea care penalizează userii acolo, pentru derapaje de genul celui făcut de tine. Scopul este acela de a menţine secţiunea exact aşa cum ne străduim să fie: cu mai putine posturi dar mai bine argumentate. Scopul este unul singur: să adunăm informaţii de la useri, cāt mai clare şi cāt mai bine argumentate.
Poţi considera că e o secţiune pilot,īncercăm să adunăm doar date concrete şi mai puţin postări cu orice preţ.
Linkul către care te trimisese Sasha īţi explica delatfel tare simplu motivul penalizării pe care ai primit-o atāt tu cāt şi multe alte zeci sau sute de useri, īn situaţii identice. Nu e o vendetă, e regula ariei respective.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 22:44   #244
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Eu sunt cel care se ocupa de secţiune, dar pentru că am lipsit o săptămānă unele posturi nu au fost şterse. Sasha īnsă este cea care penalizează userii acolo, pentru derapaje de genul celui făcut de tine. Scopul este acela de a menţine secţiunea exact aşa cum ne străduim să fie: cu mai putine posturi dar mai bine argumentate. Scopul este unul singur: să adunăm informaţii de la useri, cāt mai clare şi cāt mai bine argumentate.
Poţi considera că e o secţiune pilot,īncercăm să adunăm doar date concrete şi mai puţin postări cu orice preţ.
Linkul către care te trimisese Sasha īţi explica delatfel tare simplu motivul penalizării pe care ai primit-o atāt tu cāt şi multe alte zeci sau sute de useri, īn situaţii identice. Nu e o vendetă, e regula ariei respective.
pai atunci sterge postul facut de mine, ;a ce il mai lasi daca nu isi are rostu acolo ?

PS mai sterge si alte 15-20 de posturi ca tot ceva de genul ca ale mele sunt, eu nu imi apar postul ca spunand ca este un post frumos, da intradevar este SEC, recunos, dar atat am stiut eu sa spun, dar de la a face o greseala ca asta pana a mi se da 1 punct de infratiune mi se pare prea mult. maine poimaine mai fac o greseala , ne voita bineinteles, si ma iau un punt si bang, ban pe 7 zile, cum de fapt mi s-a mai intamplat, si in acel caz fiind nevinovat, si cum a zis gabi ...unde e respectul meu fata de 4t ??...ii raspund acum...daca nu ma interesa 4t nu stateam sa-mi obosesc degetutele sa mai postez si prin alta parte.....stateam si imi vedeam de threadul meu....si imi vindeam shit-ul meu acolo linistit.....si unde se ajunge cand ma intereseaza cu adevrat de 4t ?....bang/warn/infraction/ban....oricum am sa incetez sa mai postez ...pentru ca in felul acesta cu siguranta voi lua ban si sincer sa fiu si Gabi stie mai bine...nu prea mi-as dori treaba asta.....deci prin urmare sa inteleg ca nu trebuie sa mai postez ca e posibil sa iau BAN asa ca o sa stau cuminte in banca mea si am sa i-i indrum si pe altii pe care iam adus pe acest forum gen "comercing " caruia i-ati sters postul de cum a postat ......deci fratilor, ma refer la useri...NU MAI POSTATI CA VA LUATI BAN ...stai cuminti in banca voastra si vedetiva de treburile voastre...lasati comentatorii mondeni sa se ocupe de threadurile adevarate.

in continuare va urez o seara cu cat mai multi banati
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 22:55   #245
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
pai atunci sterge postul facut de mine, ;a ce il mai lasi daca nu isi are rostu acolo ?

PS mai sterge si alte 15-20 de posturi ca tot ceva de genul ca ale mele sunt, eu nu imi apar postul ca spunand ca este un post frumos, da intradevar este SEC, recunos, dar atat am stiut eu sa spun, dar de la a face o greseala ca asta pana a mi se da 1 punct de infratiune mi se pare prea mult. maine poimaine mai fac o greseala , ne voita bineinteles, si ma iau un punt si bang, ban pe 7 zile, cum de fapt mi s-a mai intamplat, si in acel caz fiind nevinovat, si cum a zis gabi ...unde e respectul meu fata de 4t ??...ii raspund acum...daca nu ma interesa 4t nu stateam sa-mi obosesc degetutele sa mai postez si prin alta parte.....stateam si imi vedeam de threadul meu....si imi vindeam shit-ul meu acolo linistit.....si unde se ajunge cand ma intereseaza cu adevrat de 4t ?....bang/warn/infraction/ban....oricum am sa incetez sa mai postez ...pentru ca in felul acesta cu siguranta voi lua ban si sincer sa fiu si Gabi stie mai bine...nu prea mi-as dori treaba asta.....deci prin urmare sa inteleg ca nu trebuie sa mai postez ca e posibil sa iau BAN asa ca o sa stau cuminte in banca mea si am sa i-i indrum si pe altii pe care iam adus pe acest forum gen "comercing " caruia i-ati sters postul de cum a postat ......deci fratilor, ma refer la useri...NU MAI POSTATI CA VA LUATI BAN ...stai cuminti in banca voastra si vedetiva de treburile voastre...lasati comentatorii mondeni sa se ocupe de threadurile adevarate.

in continuare va urez o seara cu cat mai multi banati
Postul tau, si restul celor greşit postate săptămāna trecută pe sectiunea respectivă, au fost şterse īn cursul zilei de azi, n-ai verificat
Cāt despre teama de banare, eu spun că nu prea aide ce să te temi, comparativ cu multitudinea de postări... nelalocul lor, să spunem aşa, pe care el aveai la īnceputuri, ai avut o singură perioadă de 7 zile īn care n-ai avut acces la postatul pe forum, discutată la momentul respectiv.
Să nu īngrozim userii īn stil inutil-alarmist şi să īncheiem te rog discuţia, s-au adus toate motivarile şi lămuririle necesare pentru problema pe care ai ridicat-o.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:12   #246
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

am facut alt post in locul celui sters...si acum stau si ma gandesc ...oare imi va da


sou...cu astea fiind spuse, pun punct aici. ma duc sa-mi vad de jucariile mele.
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:18   #247
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

11PKO: asa cum zici tu " ce rost are postul meu..mai bine il stergeti" asa iti zic si eu: pai daca o sa ti-l stearga mereu..tu o sa postezi mereu si nu o sa inveti nimic din asta!..apoi..daca esti sanctionat iar si iar si iar..poate o sa te potolesti vreodata!
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:25   #248
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
11PKO: asa cum zici tu " ce rost are postul meu..mai bine il stergeti" asa iti zic si eu: pai daca o sa ti-l stearga mereu..tu o sa postezi mereu si nu o sa inveti nimic din asta!..apoi..daca esti sanctionat iar si iar si iar..poate o sa te potolesti vreodata!
asa zic si eu sa baneze si sanctioneze pe toata lumea, aici pe 4t au voie numai cei din cercul de prieteni ai lor si atat , incepatorii sa de duca...... ai dreptate ...am inteles ideea trebuie sa nu mai postez ca imi iau BAN

haideti sa incheiem discutia ca deja a devenit monotona.

Last edited by 11KPO; 27-07-09 at 23:28.
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:28   #249
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Eu zic că n-ai īnţeles nimic, sau te prefaci că n-ai īnţeles. Nu e vorba de cercuri de prieteni, aşa cum nu e vorba nici de īncepători. Chiar dacă eu sunt īncepător, nu īnseamnă că trebuie să mă apuc să postez doar de dragul de-a vedea lumea cāt de tare sunt eu şi cāt de repede apăs tastele (ţi-am dat un exemplu absurd). Dacă nu ştiu, stau īn banca mea şi mă documentez, iar abia cānd pot să-mi argumentez părerea, postez şi mesajul pe care mi-l doresc atāt de mult.

Cum spuneam şi mai devreme, o să discutăm problema asta live, şi poate vei īnţelege punctul meu de vedere (care, din īntāmplare, coincide şi cu al lui aleks, şi cu al Sashei, ş.a.m.d.).
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:31   #250
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
asa zic si eu sa baneze si sanctioneze pe toata lumea, aici pe 4t au voie numai cei din cercul de prieteni ai lor si atat , incepatorii sa de duca...... ai dreptate ...am inteles ideea trebuie sa nu mai postez ca imi iau BAN

haideti sa incheiem discutia ca deja a devenit monotona.
gresesti! asa si eu eram amic cu gabi si viceversa.. .iar acum imi e cel mai mare dusman de pe forumul asta! pt ca atunci cand eram amici , a exagerat prin infractiuni! . Deci treaba cu cercul de prieteni/cunostinte..nu prea isi are rostul! atata timp cat nu spui ceva constructiv, prima oara se trece cu vederea, a doua oara se da warn..iar a treia oara se da infraction si numai asta o sa primesti !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:32   #251
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Ca o paranteză, poate eu sunt duşmanul tău, că tu al meu sigur nu eşti.

Noapte bunăăăăăă !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:37   #252
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Eu zic că n-ai īnţeles nimic, sau te prefaci că n-ai īnţeles. Nu e vorba de cercuri de prieteni, aşa cum nu e vorba nici de īncepători. Chiar dacă eu sunt īncepător, nu īnseamnă că trebuie să mă apuc să postez doar de dragul de-a vedea lumea cāt de tare sunt eu şi cāt de repede apăs tastele (ţi-am dat un exemplu absurd). Dacă nu ştiu, stau īn banca mea şi mă documentez, iar abia cānd pot să-mi argumentez părerea, postez şi mesajul pe care mi-l doresc atāt de mult.

Cum spuneam şi mai devreme, o să discutăm problema asta live, şi poate vei īnţelege punctul meu de vedere (care, din īntāmplare, coincide şi cu al lui aleks, şi cu al Sashei, ş.a.m.d.).
nici nu ma gandeam ca punctul tau de vedere ar coincide cu al meu cumva

deci sa ma fac inteles...am gresit DA am scris un post de KK, DA aveti dreptate, dar nu aveti dreptate in felul in care am fost santionat asta este problema am ajuns la concluzia ca trebuie sa i-mi iau jucariile si sa plec de pe acest forum......acum 1-2 luni am fost banat pentru ca am pus o poza pe forum....iarasi o nedreptate.. ACEASTA E PROBLEMA MEA

PS am tras concluzi ca orice greseala de a mea va fi santionata drastic urmarindu-se BANAREA mea...de asta discut eu aici ... nu cat de destept sunt eu in ale masinilor....si nici nu vreau sa ma dau destept....cand ma dadeam eu destept in ale masinior aveam o pisica din 93, cu motor de 2.5 24 v vanus..etc etc..dar nu aveam nici 1 leu in buzunar ca toti banii se duceau in ea...cand am incetat sa ma mai dau destept in ale masinilor ...am o masina bunicica si ceva banuti in buzunar

PS 2 uite respectul moderatorilor fata de useri...ESPinoza imi cera sa va las in pace pe threadul unde am luat infractiune....cool =)))

Last edited by 11KPO; 27-07-09 at 23:41.
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 23:41   #253
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
nici nu ma gandeam ca punctul tau de vedere ar coincide cu al meu cumva

deci sa ma fac inteles...am gresit DA am scris un post de KK, DA aveti dreptate, dar nu aveti dreptate in felul in care am fost santionat asta este problema am ajuns la concluzia ca trebuie sa i-mi iau jucariile si sa plec de pe acest forum......acum 1-2 luni am fost banat pentru ca am pus o poza pe forum....iarasi o nedreptate.. ACEASTA E PROBLEMA MEA

PS am tras concluzi ca orice greseala de a mea va fi santionata drastic urmarindu-se BANAREA mea...de asta discut eu aici ... nu cat de destept sunt eu in ale masinilor....si nici nu vreau sa ma dau destept....cand ma dadeam eu destept in ale masinior aveam o pisica din 93, cu motor de 2.5 24 v vanus..etc etc..dar nu aveam nici 1 leu in buzunar ca toti banii se duceau in ea...cand am incetat sa ma mai dau destept in ale masinilor ...am o masina bunicica si ceva banuti in buzunar
Te victimizezi inutil, toţi userii cu vechimea ta sunt sancţionaţi īn acelaşi fel. Numai userii noi sunt avertizaţi cu warn, tu eşti vechi aici, deja ne repetăm, te-am rugat să depăşeşti subiectul, s-au dat toate explicaţiile necesare.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 17:33   #254
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Aberatii, posturi aiurea, posturi inutile, jigniri.
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...i/page-20.html
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 21:15   #255
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

avem un tanar aici care abereaza cu succes de vreo 2 pagini incoace

https://forum.4tuning.ro/451-accident...e/page-43.html
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -