Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-12, 14:34   #31
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Strada aia chiar exista...Desi am copilarit prin Silistea Snagovului nu reusesc sa localizez strada mentionata dar astept un plus de informatii de la verii mei din localitatea respectiva......Pana la acest moment nu am reusit sa recuperez nimic din paguba , asa ca nu imi mai ramane de facut decat sa ma deplasez eu acolo cand voi avea locatia exacta....
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 01:00   #32
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Va rog, daca se poate, sa inchideti topic-urile ramase deschise. Va multumesc.
https://forum.4tuning.ro/search.php?searchid=4884631
Devu is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 01:23   #33
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Optiunea de Search este unica per user. Te rog lasa link`uri cu fiecare thread in parte.
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 11:27   #34
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Imi cer scuze, eram obosit.
https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/2...nokia-n86.html
https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...-upgraded.html
https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-15-4x100.html
https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...lf-1-8-gt.html
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...k3-1-8-gt.html
__________________

Honda Civic Eg3 rolling low on Wolfrace
"Most people forget that they build a car for themselves, not for the community..."
Devu is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 21:42   #35
Scufi

Stage 5
 
Scufi's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 833
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	las-o-n.JPG
Views:	117
Size:	132.6 KB
ID:	2327854  
Scufi is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 19:29   #36
UNHleaSHD
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 256
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

De ce nu se rezolva problema analfabetilor? Sau poate ca la randul lor cativa moderatori sunt analfabeti? 70% din forumul asta e alcatuit din analfabeti si nu se ia nici o masura!
UNHleaSHD is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 00:25   #37
sqmpykwl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 371
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Problema Bazar AUTO - MASINI

Buna seara.

Doresc sa raportez o problema aparuta cu unul din moderatori si anume andi_cimpean, in topicul:

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...an-2003-a.html

Dumnealui nu isi cunoaste atributiile si nu face diferenta intre scopul posturilor, iar apoi abuzeaza de functia pe care o ocupa.

Ce s-a intamplat:

In primul rand mi-a sters toate pozele cu autoturismul aflat la vanzare, pe motiv ca pozele erau incarcate pe un alt site si nu pe 4tuning. Pozele erau pe imageshack, pus link direct catre poza, deschiderea pozei se facea exact ca si in cazul celor incarcate direct aici pe forum. In niciun caz nu arau linkuri externe cu reclama, nu incurca cu nimic, nu ingreuna cu nimic ci dimpotriva, erau mult mai bine aranjate decat in sistemul de poze de pe 4tuning. Pur si simplu mi-a golit anuntul de poze.

Apoi sterge posturi pe motiv de offtopic, iar acele posturi se refereau strict la autoturismul aflat la vanzare. O persoana m-a intrebat de unde poate sa apara o diferenta de putere in functie de combustibil si alta persoana m-a intrebat niste detalii despre costurile care ar fi aparut pe viitor cu masina, mai exact RCA-ul. Intrebarile si raspunsurile au fost strict legate de subiectul topicului si anume vanzarea autoturismului, dar domnului moderator i-au parut a fi "offtopic", un termen pe care probabil nu il intelege si abuzeaza de el. Sunt sigur ca aceleasi intrebari le vor avea si alte persoane si le vor pune din nou!

Care e replica lui: Este topic de vânzare şi nu de prezentare! Oi fi eu mai prost, dar totusi, cum sa vinzi un produs daca nu il prezinti?!? O avea el vreo metoda noua de a trimite detalii prin telepatie celor interesati, sau?

Ce doresc eu: inapoierea contravalorii platii pentru promovarea anuntului, nu accept ca sa fiu tratat astfel de catre nimeni, pe motive absurde si mai ales pe banii mei, deci anuntul sa devina unul normal.

De asemenea rog sa se faca curatenie, sa se stearga inclusiv posturile lui care intradevar sunt OFFTOPIC iar pe langa asta lasa in urma o stare negativa si o reclama negativa asupra vanzatorului, adica eu.

Multumesc si imi cer scuze daca nu am apelat unde trebuie!
sqmpykwl is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 14:59   #38
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Nu vreau sa fiu rautacois, insa in ultimul timp mai multi useri au fost nemultumiti de atitudinea moderatorului andi_cimpean.
O evaluare a ultimelor activitati ale acestuia din partea echipei administrative cred ca este necesara.
scuze daca mesajul este offtopic.
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie



Last edited by RD-Woo; 03-03-12 at 15:03.
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 10:18   #39
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Injurii PM Nba1

Va rog frumos sa luati masuri impotriva lui.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nba1.jpg
Views:	121
Size:	427.7 KB
ID:	2349813  
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 14:26   #40
Nba1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 357
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Mai ai si tupeu sa faci post ma ??
Doamne nici nu sti cat pot sa ma abtin acum , dupa ce ca faci off-topic , flame , si aduci acuzatii nefondate ( doar de prostia de care dai dovada ) mai ai si tupeul sa imi faci post ca te-am injurat ?
Pentru un prost ca tine , crede-ma , cu cea mai mare placere ar indura inchisoarea cativa ani de zile , doar sa stiu ca te-am bagat 2 metri sub pamant . Chiar daca scap tara de un prost , mai sunt destui ca tine , nu este problema , dar macar stiu ca am facut un lucru bun .
Daca ar fi dupa mine , un jeg , un soarec de PC ca tine nu ar trebui sa aiba nici un drept . Nu scapa omul de voi mai ceva ca raia . Cred ca am ajuns sa avem mai multi prosti in tara asta decat si-ar fi inchipuit cineva vreodata .

Imi cer scuze moderatorilor si celorlalti useri pentru ca toti taranii acceseaza internetul si forumurile , stiu ca pot primi warn si nu contest deloc acest lucru , accept sanctiunea voastra daca o considerati ca o merit , dar cretinul asta este prea dobitoc sa nu il injuri . M-am rugat 2 zile de el ( cu un limbaj frumos ) sa isi argumenteze comentariul ( a spus ca are numeroase argumente cand a postat ) dar tace ca idiotul si se face ca nu vede fara sa zica nimic . Mai induce si lumea in eroare . Daca nu te intereseaza sau nu sti de capul tau de ce postezi ma in alte threaduri ??
Daca eu iau warn/ban datii si lui prostu asta pentru offtopic si flame .
Nba1 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 16:51   #41
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Singur diferenta intre noi doi este .... cei 7 ani de acasa cred! La unu din noi lipsesc cu desavarsire si se manifesta ca un neanderthal.

Sunt curios ce rezolvi cu injuriile si amenintarile, cu siguranta nu dai dovada de prea multa minte sau de prea multa educatie.

De la un reply la un post destul de suspect am ajuns sa ma injuri si sa ma ameninti? Vezi te rog sa nu dea masina peste tine (daca tot suntem pe 4t) si ultimul tau gand sa fie la mine !
__________________



Pe Umm Design gasiti template-uri pentru WordPress gratuite, tutoriale Photoshop si multe altele ....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 22:57   #42
Nba1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 357
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by SynTheLaZ View Post
Singur diferenta intre noi doi este .... cei 7 ani de acasa cred! La unu din noi lipsesc cu desavarsire si se manifesta ca un neanderthal.

Sunt curios ce rezolvi cu injuriile si amenintarile, cu siguranta nu dai dovada de prea multa minte sau de prea multa educatie.

De la un reply la un post destul de suspect am ajuns sa ma injuri si sa ma ameninti? Vezi te rog sa nu dea masina peste tine (daca tot suntem pe 4t) si ultimul tau gand sa fie la mine !
Nu cred ca ma mai vazut cineva injurand sau altceva pe orice alt forum , dar tu , tu esti un specimen incredibil , oricat as fi de calm si vad cate prostie si imbecilitate poate sa existe in unii oameni nu pot sa cred .
Spui ca nu am cei 7 ani de acasa ?? Dar ai tai unde sunt ??
Astept "argumentele" tale la acel thread sa imi raspunzi , apoi o sa imi retrag cuvintele .
Poate cineva este dispus sa ma ajute , de ce este obligat sa iti vada tie frustrarile ?? Nu te intereseaza ?? DAI LOG OUT !
Nba1 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 23:21   #43
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Quote:
Originally Posted by UNHleaSHD View Post
De ce nu se rezolva problema analfabetilor? Sau poate ca la randul lor cativa moderatori sunt analfabeti? 70% din forumul asta e alcatuit din analfabeti si nu se ia nici o masura!
Oamenii de pe forum sunt reprezentativi pentru oamenii din jurul tau, al meu, al altora. Nu-i poti exclude pe criterii prea stricte, scopul nostru nu e crearea unui "turn de fildes". Dar sa stii ca ne straduim din greu sa-i corectam, si se vede, comparativ cu mijlocul anilor 2000 acum 4tuning e muult mai usor de citit fara traducator din chineza in romana.
Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
Nu vreau sa fiu rautacois, insa in ultimul timp mai multi useri au fost nemultumiti de atitudinea moderatorului andi_cimpean.
O evaluare a ultimelor activitati ale acestuia din partea echipei administrative cred ca este necesara.
scuze daca mesajul este offtopic.
Andi are multe reclamatii pentru ca are multa activitate pe zona comerciala, procentual vorbind nu sunt mai multi oameni nemultumiti de el decat de alti moderatori.
E greu sa multumesti pe cei pe care trebuie sa-i "incurci" in vanzari, si nici el nu e perfect, mai si greseste, in limitele normalului
Quote:
Originally Posted by SynTheLaZ View Post
Injurii PM Nba1

Va rog frumos sa luati masuri impotriva lui.
Stii de ce se numeste pm? Mesaj privat? Pentru ca e PRIVAT!
E ok sa reclami un abuz verbal, dar doar daca o faci prin "report p.m." ( semnul ala al exclamarii din coltul de sus al mesajului) sau prin mesaj catre un administrator, supermoderator etc.
Quote:
Originally Posted by Nba1 View Post
Mai ai si tupeu......
E evident ca voi doi aveti un conflict care nu se mai termina, dar n-ati vrea voi sa fiti barbati adevarati si sa va rezolvati problema faţă in faţă sau la telefon, cumva?
Sa insirati laturi vizuale pe forum sau sicane repetate ambalate dupa un limbaj rezervat nu e o solutie acceptabila, din partea nimanui.

Last edited by aleks; 07-03-12 at 23:26.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 23:26   #44
Nba1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 357
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Stiu .
Sa isi editeze postul , sa il stearga sau sa aduca cateva din "argumentele lui infinite" . Nu ma intereseaza deloc persoana lui , dar daca cineva ma poate ajuta cu ce am scris in acel thread nu trebuie sa ii vada frustrarea pe care o exprima ca nu are ce face pe acasa sau pe afara . Altceva , crede-ma ca nu ma intereseaza . Nu cred ca am postat vreodata undeva doar ca sa ma aflu in treaba , sau sa ii aduc oricarui user acuzatii nefondate .
Nba1 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-12, 05:48   #45
UNHleaSHD
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 256
Default Re: Probleme, sugestii şi reclamaţii

Dar n-a zis nimeni sa fie forum de romana. Dar sunt unii prea exagerati. Iti dau exemplu pe el - Nu se poate chiar in halul asta. I-am facut 4 rapoarte cu privire la scris si nu s-a facut nimic.
Cand intru si observ nereguli (mari) in ale scrierii, o sa raportez sa va faceti o idee usor mai reala despre situatie.

Astept cu mare nerabdare rezultatele! O idee: Toti moderatorii sa fie ca tine, cu simt de raspundere!
UNHleaSHD is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -