Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Mures

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-09, 00:50   #61
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

nu e vorba neaparat de pasionati. lumea nu prea are cu ce, si ca sa fie 10 masini si sa ajunga sa se dea logan cu ST...nu vad acel minunat farmec!
Korne is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 01:16   #62
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

se pot face multe!trebuie doar sa aveti asigurata locatia....se pot obtine fotocelule pentru ca fara timpi nu prea vine lumea(asta se face rost)organizare buna si sigur va avea lumea ce sa vada!!!
trebuie doar sa va apucati de treaba!!
numai bine!!
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 11:01   #63
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

pai hai sefu sa facem ceva
am si eu un amarat de logan bagat la categoria A sau A1 da nu conteaza ca ma dau de placere si daca e vb sa organizam ceva ma bag si eu !! da nu singur...
hai sa mergem la aeroport sa vb si etc ca masini s-ar strange sigur ... cluj , alba , sibiu , mures astia ar veni sigur , si vin si din bucuresti daca e vb sau stiu eu , pasionatii nu se lasa
hai sa facem ceva ca altfel pana la urma ca sa auda cineva de mures trebe sa il caute pe harta
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 06:21   #64
DEX_HELL
Dacia Driver

Stage 5
 
DEX_HELL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
nu e vorba neaparat de pasionati. lumea nu prea are cu ce, si ca sa fie 10 masini si sa ajunga sa se dea logan cu ST...nu vad acel minunat farmec!
Korne are dreptate... lumea n-are cu ce... si eu m-as baga... da cu ce???
DEX_HELL is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 08:28   #65
CheLu_Gti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 412
Member of:
[VW]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Quote:
Originally Posted by DEX_HELL View Post
Korne are dreptate... lumea n-are cu ce... si eu m-as baga... da cu ce???
cine o zis ca liniutele se dau numa intre masini cu motoare de peste 2000 sau peste 200 de cai ? se pot da si cu masini de 1.2 cu 50 de cai,sau stiu eu...problema ii nu ca nu are lumea cu ce....problema ii ca toata lumea vrea sa vada,nimeni sa nu se implice...
CheLu_Gti is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 11:30   #66
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

da eu vreaaaaaaaau ) chiar daca am o gramada de cai sub capota=))
daca taxa de inscriere ar fii 50 de lei cred ca ar fii o gramada
banii obtinuti din taxa de inscriere i dam conducerii aeroportului si cred ca totul ar fii ok
sau 60 lei sau stiu eu .. o taxa dar nici prea mare nici prea mica
daca se poate facem si taxa de intreare .. 2-3 lei si se aduna si de acol ceva
nu e bine asa cum zic ?
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 11:50   #67
MS 87 PIJ
Skoda Driver

Stage 5
 
MS 87 PIJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 742
Member of:
[SKODA]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Eu zic ca mai bine ii sa dicutam cu vreun club sau cine a mai facut si sa explice de la A la Z ce si cum cam cum sta treaba cu aeroportu sau unde o fii tinut cursele ce masuri ne trebe pompieri ambulanta politia etc etc...... sau alta varianta daca vrea vreun club sa vina la noi sa organizeze sau colaborare cu persoanele de aicia pt ca club noi nu avem eu zic ca nu prea ar avea ce pierde pt ca ar fii premiera la noi in Tg-Mures. Radule stii bine ca nu poti calcula cati spectatori si concurenti vor fii si atuncia iti pui buzunaru la bataie. Oricum ideea e buna hai la o LEGALA
MS 87 PIJ is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 11:58   #68
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

pai iti dai seama ca nu ne hotaram azi si peste o saptamana facem ceea ce am vrea
anuntam din timp mai multe judete ...etc si am face reclama
putem apela si la politie si la un post de radio care cred eu ca ne-ar oferi ajutor si etc
aceste liniute ar putea fii organizate chiar de politie , cu scopul de a diminua liniutele ilegale de pe drumurile publice , un loc(aeroportul) unde toti iubitorii acestui sport sa se descarce de adrenalina,cel putin o vreme ...
ar trebui discutat si vb , pt ca daca stam cu mainile in san clar ca nu iese nimic
BBT nu mai exista clubul ?macar sa poarte ei numele de organizatori,chiar daca nu vor sa se bage sau stiu eu ..
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 06:28   #69
DEX_HELL
Dacia Driver

Stage 5
 
DEX_HELL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 322
Member of:
[DACIA]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Quote:
Originally Posted by CheLu_Gti View Post
cine o zis ca liniutele se dau numa intre masini cu motoare de peste 2000 sau peste 200 de cai ? se pot da si cu masini de 1.2 cu 50 de cai,sau stiu eu...problema ii nu ca nu are lumea cu ce....problema ii ca toata lumea vrea sa vada,nimeni sa nu se implice...
POATE... ii e frica sa se bage... sau stiu si eu... eu ma mai bag la liniute si la semafoare, daca prind rosu, si masina de langa mine are cam aceleasi cai ca al meu... am prins odata unu, care s-a bagat
__________________
DEX_HELL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 11:33   #70
Eddye_Furia

Stage 3
 
Eddye_Furia's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Tg-Muresul nu are posibilitati pt organizarea de legale , si cand zic posibilitati intelegeti si voi foarte bine chestia asta , in orasul nostru nu sunt multe masini modificate cu care am putea reprezenta ceva , pt ca da , daca va uitati atent oriunde se organizeaza astfel de evenimente organizatorii o fac pt reclama lor , a unui team dintr-un oras respectiv.Vedeti si voi ca aici in orasul nostru nu se poate face nimica , si daca vrei multi sunt cu gura si putini cu fapta , exemplu cum a fost si Tuning Show-ul facut de Karcsi.Fratilor cu durere de rau va spun ca in TG-MURES de curand nu v-a fi nimic reusit oricat ar dori lumea pt ca nu avem potential.
__________________
Dacia 1310 TX (Furia Albastra),ramane doar o legenda,o legenda care ramane in sufletele noastre...RIP
Eddye_Furia is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 12:05   #71
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

eh nu avem , eu zic ca este
chestia asta trebuie discutata din timp ...sunt multe orase care au facut si is tot ca muresul,adevarul e ca trebuie sa fie organizatori , si cum nu sunt ..
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 18:59   #72
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

eu zic ca asta a devenit o discutie pt copii mici si sa renuntati la idee. cine e atat de ambitios sa faca ceva, sa nu scrie pe forum ca nu ajuta pe nimeni cu nimic, iar acest dat cu parerea tipic romanesc e in plus.
Korne is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 19:02   #73
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

ok
atunci ma voi ocupa singur ca vad ca la tg mures nu gasesti pe cineva serios ..
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 19:37   #74
MS 87 PIJ
Skoda Driver

Stage 5
 
MS 87 PIJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 742
Member of:
[SKODA]
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

Radule nu cred ca Korne e purtator de cuvant al sectiunii MURES pt ceea ce crede el nu inseamna ca nu gasesti in mures persoane care ar putea........... asta nu inseamna ca mas apuca eu de organizat legale

Last edited by MS 87 PIJ; 13-04-09 at 19:41.
MS 87 PIJ is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 00:03   #75
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Legale la Tg Mures - opinii

v-am spus ca se pot face draguri,voi trebuie sa obtineti locatie cu autorizatie de la politie,primarie daca e cazul,pompieri si ambulanta si paza e cazul
in rest sisteme de cronometrare,grupe,regulamente,masini nu ar fi deloc problema.
vorbiti cu karksi,el ar trebui sa stie mai multe detalii despre autorizatii si parca tot el vroia sa organizeze ceva.
anul trecut noi am colaborat cu bbt si karksi pt show dar din pacate stiti si voi cum a fost vremea in seara si in ziua aceea pt ca trebuia sa ajunga multe masini ce nu au putut veni din cauza vremii(eu sincer nu as veni pe jumate metru zapada cu masini de peste 100d mii de euro asta a fost un exemplu din brasov) la fel si altele din catecva zone ale tarii si unele chiar in premiera in romania dar din pacate asta a fost,nu putea ramane sala goala asa ca au intrat multe masini mai saracutze'.
HardWorker is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -