Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 17:17   #421
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Targu Neamt

pai asta incercam si eu sa zic...ca vai ca are NOS...mie mi se are o mare tiganeala...da fiecare cu parerea lui...tipul a cumparato ca i-a placut cum arata cu alea albe pe lateral...si interiorul e dezastru
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:25   #422
edyopel

Stage 5
 
edyopel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 382
Default Re: Targu Neamt

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
In caz de nu ai vazut, Bmw-ul ala e plin de neoane din bazar la 15 lei... venind vorba de Nos...
Si eu aveam unul la mine in oras cu un Golf 2 de cadeau tablele pe el nu avea nimic restaurat la partea caroseriei, cadea tablele de pe el in adevaratul sens al cuvantului, si el si-a pus NOS pe masina, asea si?A umplut de 2 ori buteliile si apoi i-a crapat tot in motor(stock) !!! Asa ca nu mai lauda hidosenia aia plina de neoane, stickere din bazar si spoilerul ala de zici ca e facut din guma turbo, ca degeaba are NOS daca arata in halu' asta...
L.E: BONUS: Interior plin de praf si de noroi !
n-avem stickere de alea prin bazar...daca aveam era plin orasu de masini d-alea cu cranii pe ele
edyopel is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:36   #423
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Targu Neamt

Quote:
Originally Posted by edyopel View Post
n-avem stickere de alea prin bazar...daca aveam era plin orasu de masini d-alea cu cranii pe ele
stii prea bine ca ne referim la alea albe laterale si alea cu gloante
valyh is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:37   #424
edyopel

Stage 5
 
edyopel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 382
Default Re: Targu Neamt

stiu....da' ma refer ca daca ar fi in bazar sau in "obor" cum ii spun astia...ar avea toti taranii pe masini si pe "carute"
edyopel is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:43   #425
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Targu Neamt

mergi de exemplu in bazar la suceava si ai sanse mari sa gasesti asa ceva crede-ma
valyh is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:50   #426
Andrei M

Stage 5
 
Andrei M's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,419
Default Re: Targu Neamt

pana la urma,nu cred ca asta conteaza asa mult,adica de unde le are...daca omului ii plac,face usor rost de ele.
Andrei M is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:00   #427
edyopel

Stage 5
 
edyopel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 382
Default Re: Targu Neamt

cum spuneti voi...
edyopel is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:47   #428
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Targu Neamt

Deci... rezultat fina: BMV + INSTALATIE NOS(nefunctionala) + GPL + Spoiler spart + Neoane + stickere + noroi in interior = TUNING MIORITIC IN ULTIMUL HAL !!!
Amin!
Sper sa nu se supere nimeni, nu am nimic cu nimeni de aici, dar masina aia nu merita laudata, deloc.
Salutare !
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:49   #429
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Targu Neamt

Poate se incheie si subiectul asta pentru ca citesc de 2 pagini incoa si numa asta se vorbeste ...contre si alte cele!
Intradevar se putea face altceva cu banii care s-au dat pe accesoriile inutile si poate proprietarul va asculta de SFATURILE mai mult sau mai putin subtile de a incerca sa faca ceva frumos dintr-o masina care chiar merita sa arate bine!
Nu trebuie sa o ia in nume de rau dar acest forum incearca sa promoveze tuning-ul in adevaratul sens al cuvantului ! Asa ca haideti sa ii dam niste idei omului in loc sa il criticam...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 23:13   #430
fant0mas112

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 49
Default Re: Targu Neamt

bine zis Ali_ump "sa promovam tuning.ul"........dar specifica si cine sa de.a ideii.........pt ca majoritatea care critica au masini stock (asta daca e masina lor si nu cumva a mamicutzei sau a taticutzului) dar ei cand vad o masina care iese in evidenta ...repejor sar cu comentariile.....
NU vreau sa jicnesc pe nimeni dar as dori ca cel care vine cu ideii, sa stie ce vorbeste (in cunostinta de cauza)...e foarte usor sa critici si sa spui ca nu.ti place.....dar "TU IN DEFINITORIU ESTI STOCK"

Nu mai bine ar fi sa.l incurajam sa "modifice" ceva la acea masina incat sa placa si ochilor celorlalti......poate ca acu ii place doar lui.

GANDESTE INAINTE SA DESCHIZI GURA......."SA CRESTEM MARI"
fant0mas112 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 08:33   #431
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Targu Neamt

Quote:
Originally Posted by fant0mas112 View Post
bine zis Ali_ump "sa promovam tuning.ul"........dar specifica si cine sa de.a ideii.........pt ca majoritatea care critica au masini stock (asta daca e masina lor si nu cumva a mamicutzei sau a taticutzului) dar ei cand vad o masina care iese in evidenta ...repejor sar cu comentariile.....
NU vreau sa jicnesc pe nimeni dar as dori ca cel care vine cu ideii, sa stie ce vorbeste (in cunostinta de cauza)...e foarte usor sa critici si sa spui ca nu.ti place.....dar "TU IN DEFINITORIU ESTI STOCK"

Nu mai bine ar fi sa.l incurajam sa "modifice" ceva la acea masina incat sa placa si ochilor celorlalti......poate ca acu ii place doar lui.

GANDESTE INAINTE SA DESCHIZI GURA......."SA CRESTEM MARI"
Un inceput bun ar fi o alta bara tuning sau modelul de M , un set de angel eyes pe farurile originale, jos stikerele cu care multa lume nu e de acord (chiar nu sunt ok pe o masina nu pretentii...cu capota si air-brush-ul sau colantul sau ce-o fi n-am nimic).
Ar schimba extrem de mult aspectul daca ar fi curatzica de stikere...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 08:58   #432
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Targu Neamt

Quote:
Originally Posted by fant0mas112 View Post
"SA CRESTEM MARI"



ai dreptate sa crestem mari! poate vin si baietii din piatra neamt la o intalnire sa fim mai multi poate se leaga ceva...sa facem si noi parte dintru-un club sa mai discutam ca si asa sunt cam monotone intalnirile...

sa ma corecteze cineva daca am gresit

Last edited by valyh; 17-03-10 at 09:07.
valyh is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 09:35   #433
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Targu Neamt

Sa se mai incalzeasca putin si va promit o vizita impreuna cu cine mai doreste sa vina de la Piatra Neamt!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 10:00   #434
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Targu Neamt

sa se incalzeasca odata sa mai facem fiecare cate ceva pe la masina ca e rau pe frigul asta....va asteptam
valyh is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 18:37   #435
SisQuo

Stage 3
 
SisQuo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 128
Default Re: Targu Neamt

salutari din nou... cine imi da o idee de unde pot "fura" o pompa mica sa imi traga uleiul dintr-o turbina? Concret un motoras, o pompa mica, din metal sau altceva ce sa reziste la temperatura ridicata a uleiului la iesirea din turbina...ma gandesc, ma razgandesc dar nu stiu unde as putea gasi asa ceva...diametrul nu conteaza, 1 cm, 2 cm, orice se poate adapta. E vorba de o turbina montata pe un benzinar. Multumesc anticipat geniilor
__________________
SisQuo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -