Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-12, 17:10   #991
alexxss

Stage 5
 
alexxss's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
Art.20 Conditii de intrare in club a membrilor activi:
- Varsta minima a membrilor este de 20 ani.
- Membrii clubului trebuie sa posede permisul de conducere de minim un an.
- Sa nu faca parte sub orice forma din orice alt club auto.
- Sa posede sau sa conduca un autoturism.
- Sa nu fi avut permisul de conducere anulat.

aste sunt conditiile prevazute in statutul clubului, in cazul ca o sa mai apara modificari o sa fiti anuntati
deci sa inteleg ca daca am avut permisul suspendat nu ma pot inscrie?
eu m-as inscrie cu toate ca sunt mai mult pe la bucuresti cu facultatea dar vin acasa in vacante + ca toata vara stau akasa si imi pare rau ca nu an avut calculator la sev ca veneam si eu joi ca eram acasa. si sincer mie mi se pare o prostie asta ca nu ai voie sa te inscrii daca ai avut permisul suspendat.
alexxss is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 18:43   #992
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by alexxss View Post
deci sa inteleg ca daca am avut permisul suspendat nu ma pot inscrie?
eu m-as inscrie cu toate ca sunt mai mult pe la bucuresti cu facultatea dar vin acasa in vacante + ca toata vara stau akasa si imi pare rau ca nu an avut calculator la sev ca veneam si eu joi ca eram acasa. si sincer mie mi se pare o prostie asta ca nu ai voie sa te inscrii daca ai avut permisul suspendat.
si eu l-am avut supendat,dar fac 3 ani decand detin permis
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 18:59   #993
robby_sev

Stage 2
 
robby_sev's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
si eu l-am avut supendat,dar fac 3 ani decand detin permis
anulat si suspendat sunt 2 cuvinte total diferite... suspendarea se face pe o anumita perioada de timp, iar anularea este definitiva si trebuie sustinut din nou examenul. daca gresesc cu ceva va rog sa ma corectati
robby_sev is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 20:28   #994
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by alexxss View Post
deci sa inteleg ca daca am avut permisul suspendat nu ma pot inscrie?
eu m-as inscrie cu toate ca sunt mai mult pe la bucuresti cu facultatea dar vin acasa in vacante + ca toata vara stau akasa si imi pare rau ca nu an avut calculator la sev ca veneam si eu joi ca eram acasa. si sincer mie mi se pare o prostie asta ca nu ai voie sa te inscrii daca ai avut permisul suspendat.
Din ce motiv ai avut permisul suspendat???
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 22:47   #995
alexxss

Stage 5
 
alexxss's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
Din ce motiv ai avut permisul suspendat???
nu am dat prioritate la pietoni si odata pt viteza. detin permis de conducere de aproape 4 ani.
alexxss is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 10:43   #996
Alternator

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Vrea cineva BBS RK 004 pe 17" 8j cu cauciucuri dunlop sport maxx 225/45/R17?


Daca auziti pe cineva interesat imi dati si mie un semn va rog
Alternator is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 09:54   #997
MARY4N

Stage 3
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 138
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Alternator View Post
Vrea cineva BBS RK 004 pe 17" 8j cu cauciucuri dunlop sport maxx 225/45/R17?


Daca auziti pe cineva interesat imi dati si mie un semn va rog
poze,bani....??
MARY4N is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 16:59   #998
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by alexxss View Post
deci sa inteleg ca daca am avut permisul suspendat nu ma pot inscrie?
eu m-as inscrie cu toate ca sunt mai mult pe la bucuresti cu facultatea dar vin acasa in vacante + ca toata vara stau akasa si imi pare rau ca nu an avut calculator la sev ca veneam si eu joi ca eram acasa. si sincer mie mi se pare o prostie asta ca nu ai voie sa te inscrii daca ai avut permisul suspendat.
nu te supara ca te intreb, ai permis de conducere? daca DA, de ce nu stii diferenta dintre anulat si suspendat?
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 17:06   #999
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by robby_sev View Post
anulat si suspendat sunt 2 cuvinte total diferite... suspendarea se face pe o anumita perioada de timp, iar anularea este definitiva si trebuie sustinut din nou examenul. daca gresesc cu ceva va rog sa ma corectati
nu gresesti cu nimic, doar ca uni nu cunosc senusul cuvintelor

suspendat - permisul de conducere se suspenda in urma unei contraventii la regimul circulatiei, perioada de suspendare este intre 30 si 120 de zile, in functie de gravitatea faptei si daca sustii examenul sau nu

anulat -permisul de conducere se anuleaza in urma unei infractiuni la regimul circulatiei, anularea permisului este definitiva si nu mai poti da examen pentru permis decat dupa ce a trecut cel putin un an de zile e la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti in cazul in care nu faci puscarie, iar in caz de puscarie poti da examen pentru permis decat dupa ce a trecut cel putin 6 luni de la data eliberarii

sper ca acum sa ma fi facut inteles

alte intrebari?
__________________
Severin Racing Club - SRC - Creat din pasiune pentru stil si performanta!

florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 18:52   #1000
Alternator

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by MARY4N View Post
poze,bani....??
Salutare

uite aici link catre anunt: http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10958198.html

Pretul e negociabil, mai ales ca esti din Severin. Ma scutesti eventual de ambalat+carat pana la curier

Ahm, desi nu am inca permis si evident nici vechime, as vrea sa vin si eu la intalnirile voastre. Nu tin mortis sa fiu membru, pe mine ma intereseaza sa vorbesc si sa schimb pareri cu altii care au aceeasi pasiune

Doar sa nu ma goniti pentru ca nu sunt membru. Inteleg precautia, in general cei la varsta mea sunt cu gandu' numai la ce nu trebe' cand vine vorba de condus. Dar, oricine merita o sansa, nu?

Last edited by Alternator; 26-02-12 at 18:59.
Alternator is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 19:01   #1001
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Alternator View Post
Salutare

uite aici link catre anunt: http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10958198.html

Pretul e negociabil, mai ales ca esti din Severin. Ma scutesti eventual de ambalat+carat pana la curier

Ahm, desi nu am inca permis si evident nici vechime, as vrea sa vin si eu la intalnirile voastre. Nu tin mortis sa fiu membru, pe mine ma intereseaza sa vorbesc si sa schimb pareri cu altii care au aceeasi pasiune

Doar sa nu ma goniti pentru ca nu sunt membru. Inteleg precautia, in general cei la varsta mea sunt cu gandu' numai la ce nu trebe' cand vine vorba de condus. Dar, oricine merita o sansa, nu?
da..oricine merita o sansa!te astepta,eu personal vreau sa iti strang mana deoarece ai fost primul care a deschis topicul asta....te asteptam!
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 19:25   #1002
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
da..oricine merita o sansa!te astepta,eu personal vreau sa iti strang mana deoarece ai fost primul care a deschis topicul asta....te asteptam!
si eu sunt de acord cu ce zice Gangstah
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 19:27   #1003
Alternator

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Ma bucur sa vad ca exista buna vointa
Alternator is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 19:29   #1004
alexxss

Stage 5
 
alexxss's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
nu te supara ca te intreb, ai permis de conducere? daca DA, de ce nu stii diferenta dintre anulat si suspendat?
am citit repede si de pe telefon si nu mi- am dat seama.
alexxss is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 19:30   #1005
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Alternator View Post
Salutare

uite aici link catre anunt: http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10958198.html

Pretul e negociabil, mai ales ca esti din Severin. Ma scutesti eventual de ambalat+carat pana la curier

Ahm, desi nu am inca permis si evident nici vechime, as vrea sa vin si eu la intalnirile voastre. Nu tin mortis sa fiu membru, pe mine ma intereseaza sa vorbesc si sa schimb pareri cu altii care au aceeasi pasiune

Doar sa nu ma goniti pentru ca nu sunt membru. Inteleg precautia, in general cei la varsta mea sunt cu gandu' numai la ce nu trebe' cand vine vorba de condus. Dar, oricine merita o sansa, nu?
chiar daca nu indeplinesti conditiile, poti fi membru simpatizant sau membru novice
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -