Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-11, 15:31   #706
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by robby_sev View Post
pai cum de te-a facut NRV ? e o amarata de matza, u o dadeai la Q7 si SERIA 5...a ajuns sa te faca o MATZA ? TRIST imi pare rau pt tine....si in legatura cu golfu, ai putea sa ne zici si noua ca noi suntem mai prosti si nu stim cum un motor de 1.4 facea motoare de 1.8... si eu pe OMEGA am 2.2 si m-am tras cu un MIG mi-a dat-o dar nu foarte tare, era cu vre-o 2 lungimi de masina in fata mea...hai sa fim seriosi ... acum cateva minute ai dat un mass ca te-a urmarit politia citez: "Iulian.Ionutz Grigory: da da chiar asa . numai bmw-ri am fost si plm cea mai tare seara liniutze dupa liniutze si garda dupa noi . la vara va iesi show boss-ule ...mass pt nebunii si dependentii de adrenalina si de cp .............. rest scz de mass".am incheiat citatul.cam asta ai spus tu. eu nu am auzit in seara asta s se fi luat politia dupa cineva.v-am vazut cat de mult v-ati tras, dar mergeati incet, doar de cateva ori i-ati dat mai tare, dar slabutz ursul serios acum. ma asteptam la ceva mai mult pt cat il lauzi si DJBOSS te rog si eu ceva... spune-i si tu in fata ce ai cu el...uiti cand acum 2 zile imi spuneai pe mess ca s-a prostit cu ursu ? mi-ai zis multe chestii ... nu uita asta nu te mai da prieten in fata si pe la spate il sapi... te rog frumos
asta e parerea ta dar pe unde treceam noi knd ne intorceam hop si garcea .... dar asta e problema noasstra . nujtiu ce ati vb voi pe mess plm makr e bn ca nu mi-o spune in fatza iar daca incerca sa ma sape eu stiu sa ma feresc si tot el cade in groapa . eu doar fac pe prostu si ca nu vad dar nu ca nu imi dau seama .. eu tac pana am dovezi si atunci ii spun omului in fatza dak incearca asta si are 3 fetze dupaia o sa ii para rau . eu astept si il astept la cotitura sa vad ce ma vb pe la spate lumea asta , am eu dreptate cand spun ca prietenii "au muuuulte fetze " dar eu ii las in pace nu ca nu vad " am stilu meu gen te las , te las , rabd dar si cand am tras linie nu te mai lipesti de mn .
o sa fiu atent la ce ai zis si u robby asta nu stiam dar banuiam mi-a mirosit ceva doar ca am tacut inca
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 15:53   #707
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
eu nu m'am legat de cearta intre voi , pur si simplu nu ma intereseaza ceea ce zic ei , e vorba aia veche , cainii latra , ursul merge , in cazul tau ar trebui sa se potriveasca ca dee.. exista o asemanare. eu ma leg doar de ceea ce ai zis tu , si de mass-urile care le-ai dat.
Nu te'am provocat la curse pe bani , nu le agreez , ori e distractie ori nu mai e..era o conditie de genu' sa numai spui niciodata ca ai facut masini tari.
acum sa continuii explicatiile : nu ai cum sa faci q7'le nici macar pe a1a , e 4x4 , are Mod SPORT pe cutie , are cuplu mare. pana la 200,210 pe A1 eram paralel cu M3 e36 ( nush daca era ala de 3.0 sau 3.2 ) , asta cu cel de 4.2 . deci faci singur o comparatie.
Legat de ce ai zis cu King of Europe , ca masina ta a facut acolo spectacol sau cum ai zis ... da , adevarat , dar cu 2.5 compresor , in configuratia actuala ma indoiesc ca ar primi'o macar la antrenamente .
Nu ma intelege gresit , n-am nimic cu masina ta , chiar e o alegere buna , doar ca ai vorbit cateva chestii care ti le-am explicat mai sus in necunostinta de cauza.

de restu' , nu sunt curios , ei se fac de ras cu tuning-ul lor.
posibil sa ai dreptate dar eu am zis ce a fost in seara aia . eram in oras nu pe A1 . chiar asa a fost si era 3.0 motoru se vedea clar pe spate d-aia m-am si dat cu ala doar nu o fi avut ceva defect ca oricum il tura si el si eu de ziceai ca zboara pistoanele . si da ai drptate referitor la vb mea "cainii latra ursul merge " si iar iti dau dreptate pe doparte mi se potriverste d-aia am si zis asa , nici pe mn nu ma intereseaza ce zic ei , nici eu nu am nimic cu tine tot pentru distrctie ma dau si eu si asta o stiu si eu ca nu mai e acelasi motor 2.5 compressor si am si zis de la inceput asta de cand am inceput eu sa postez ( ala e acum tot la ala de la care am luat masina si l-a pus pe alt urs ) . poate ca undeva oi mai fi si aberat dar mai e si chestia de la masina la masina conteaza si cati cai putere mai are disponibili si atunci e poibil sa ma duc si eu mai tare nu ? uneori e cal al loterie gen mai ratezi o viteza sau urci prea mult in ture si pierzi demaraj dupa sunt multe care imi pot da cateodata un avantaj . ms pt ca imi apreciezi masina si o sa incerc in timp sa o aduc cat pot eu de sus si sa continui sa adaug ce mai trebuie la ea sa o urc usor asa cate o treapta . asta a fost si motivul postarii mele si am spus despre ce are masina , nu am vrut sa ma laud doar ca vroiam sa stiti de unde plec cu ea si dupaia ce voi mai adauga cu toate ca mai greu dar voi face eforturi
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 18:56   #708
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Calibra are olly

imi cer scuze pt aceasta greseala.
stima
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 08:50   #709
madalinu12

Stage 2
 
madalinu12's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 33
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Gata .. s-a ales plafu' si de forumul acesta
dupa ce ca hi5'ul nu il mai actualizeaza nimeni ... S-a dus si asta !!!
madalinu12 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 20:33   #710
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
nu m'am legat de cearta intre voi...cainii latra...sa nu mai spui niciodata ca ai facut masini tari(ori e distractie ori nu mai e)..
Legat de ce ai zis cu King of Europe...da,dar cu 2.5 compresor...actual ma indoiesc ca ar primi'o macar la antrenamente

ei se fac de ras cu tuning-ul lor.
ce imi place mie de omuletul DoDo ce v-o trage de nu va vedeti....Sa stiti ca are dreptate ...asta e un forum unde va puteti increde cu masinile voastre despre absolut orice cu conditia sa NU MAI ABERATI!!!
sa stiti ca si Daca e masina ca si VW,Audi si toate marcile ..fac pariu ca daca se facea in alta tara nu se mai lua nimeni de saraca masina....
Hai sa nu ne mai certam si sa ne dam peste nas pt ca se presupune ca ne putem intelege,in fond si la urma urmei ca tunezi o dacie,ca tunezi un audi,sau ca tunezi un bmw(urs) e un motiv de lauda nu de cearta...grigore fara suparare pana acu nu ai schimbat decat o baterie primita cadou de la taicatu si ai indreptat ce ti-au strambat altii in trafic(modificari=0)....dj boss bravo ca ai o pasiune stimabila(nu bagi banii in aparate si la jocuri de noroc)....nu va suparati pe mine dar am crezut ca certurile pe teme aiurea se fac in privat nu pe un forum public sa ne facem de ras...dupa ce ca suntem un oras mic il mai facem si de ras!!!

p.s. era sa uit robby nu te mai lua de grigore ca sti bine ce masina ai avut si pe ce bani si in ce hal ai dat-o,nici nu vorbi de tuning ca nu e cazul
eu de ce tac?pentru ca si eu m-am apucat de 10 proiecte si nu am terminat nici unul,dar macar cand m-am apucat de ele o faceam ca la carte(aveam si grupies)...

inca odata : nu va mai certati pe aiureli,daca aveti ceva ce merita stiut...spuneti cu toata gura fara bale si balbaieli,nu va mai tachinati pe masini si pe faptul k prima era cumparata de tata,intelegeti-va si voi odata si nu va mai faceti de ras in 1-ul rand pe voi ca oameni si in al 2-lea tot orasul pentru ca este un forum public...am plecat de la tuning si am ajuns la piata!!!

Florin nu te mai supara si nu iti mai lua jucariile ca nu te poate trimite nimeni acasa de pe un forum public,invata sa accepti si bune si rele,eventual da sfaturi cum sa rezolvi o situatie nu mai certa oamenii ca agravezi,nu ajuti!!


multa bafta in continuare si spor la tuning cum o fi el chiar si de criza!!!
__________________
Street Racer
Bavaria Motorsport
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 20:41   #711
robby_sev

Stage 2
 
robby_sev's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post

p.s. era sa uit robby nu te mai lua de grigore ca sti bine ce masina ai avut si pe ce bani si in ce hal ai dat-o,nici nu vorbi de tuning ca nu e cazul
eu de ce tac?pentru ca si eu m-am apucat de 10 proiecte si nu am terminat nici unul,dar macar cand m-am apucat de ele o faceam ca la carte(aveam si grupies)...
ce masina am avut ? un opel vectra din 92 care am adus-o in ult hal pt ca nu am stiut sa am grija de ea si recunosc asta ... am dat-o in 850 de euro si am fost f multumit... o facusem varza. nu mai mergea absolut nimic pe ea... eu nu am vorbit de tuning la masina mea si nu am laudat-o niciodata... asa cum era buna rea, era a mea.dar totusi daca e sa se vb de tuning , sa se vb de tuningul facut de persoana care detine masina nu de rudele persoanei sau de nush cine.... ai dreptate cand spui de djboss bv lui...a facut ceva la masina de cand a luato si in starea in care era... dar sa nu ma ia grigore pe mine ca face el q7 si nush ce bmw-uri ... sa fim realisti... o seara frumoasa in continuare
robby_sev is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 20:55   #712
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by robby_sev View Post
ai dreptate ... sa fim realisti... o seara frumoasa in continuare
pentru mine a face tuning inseamna timp,bani,efort,munca,pasiune,sentimente...etc..un fel de ciorba extraordinara!!!ceva ce nu face oricine...faceti asta si respectul si laudele vin de la sine!!!
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 23:00   #713
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
Florin nu te mai supara si nu iti mai lua jucariile ca nu te poate trimite nimeni acasa de pe un forum public,invata sa accepti si bune si rele,eventual da sfaturi cum sa rezolvi o situatie nu mai certa oamenii ca agravezi,nu ajuti!!


multa bafta in continuare si spor la tuning cum o fi el chiar si de criza!!!
-tati, tu stii ca eu nu-s genu cu jucariile acasa, dar nici nu suport sa vad ca lumea sa lauda cu ceva ca nu mai este
-daca zicea ca masina lui e unicata in severin - respect maxim ca e unica in severin, dar sa nu scrie ca face toate masinile din severin, ca deja visam prea mult
-acelas respect il acord si lu djboss, a facut ceva dintr-o dacie, singurul lucru care nu ne place mai multura, e toba finala, chiar nu merge pe dacie, fara suparare "are capu prea mare si rosu".
-eu nu am criticat pe nimeni, doar am incercat sa-i trezesc la realitate
-tu stii cat am muncit eu si cat am investit in masini si aici nu vb de consupabile, ulei, filtre, distributie etc.......
-hai sa ne "laudam" cu ce avem si ce am facut la masini, nu cu ce visam si nici cu neamurile de nustiu ce grad sau macar sa ne laudam cu tata (cel mult)
-eu as da sfaturi si ideei, dar nu vezi ca toti se cred mai buni ca mine, nu-s eu cine stie ce expert in masini (in bmw sunt paralel recunosc) dar in grupul vag ma mai pricep cat decat
-stii ca ajut pe toata lumea, nu tin cont de nimeni si nimic, ajut cum pot si pe cine-mi cere ajutorul, din toti "comentatorii" de pe aici tu si ovidiu89 ma cunoasteti cel mai bine si stiti ca asa se intampla, dar "nu poti sa scrii pe o foaie "MINTE" si sa le-o bagi in cap" (aici il citez pe spania)
-am postat pt ca "Gangstah" mi-a folosit numele.
-stima si respect
__________________
Severin Racing Club - SRC - Creat din pasiune pentru stil si performanta!

florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 23:10   #714
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
-tati, tu stii ca eu nu-s genu cu jucariile acasa, dar nici nu suport sa vad ca lumea sa lauda cu ceva ca nu mai este
-daca zicea ca masina lui e unicata in severin - respect maxim ca e unica in severin, dar sa nu scrie ca face toate masinile din severin, ca deja visam prea mult
-acelas respect il acord si lu djboss, a facut ceva dintr-o dacie, singurul lucru care nu ne place mai multura, e toba finala, chiar nu merge pe dacie, fara suparare "are capu prea mare si rosu".
-eu nu am criticat pe nimeni, doar am incercat sa-i trezesc la realitate
-tu stii cat am muncit eu si cat am investit in masini si aici nu vb de consupabile, ulei, filtre, distributie etc.......
-hai sa ne "laudam" cu ce avem si ce am facut la masini, nu cu ce visam si nici cu neamurile de nustiu ce grad sau macar sa ne laudam cu tata (cel mult)
-eu as da sfaturi si ideei, dar nu vezi ca toti se cred mai buni ca mine, nu-s eu cine stie ce expert in masini (in bmw sunt paralel recunosc) dar in grupul vag ma mai pricep cat decat
-stii ca ajut pe toata lumea, nu tin cont de nimeni si nimic, ajut cum pot si pe cine-mi cere ajutorul, din toti "comentatorii" de pe aici tu si ovidiu89 ma cunoasteti cel mai bine si stiti ca asa se intampla, dar "nu poti sa scrii pe o foaie "MINTE" si sa le-o bagi in cap" (aici il citez pe spania)
-am postat pt ca "Gangstah" mi-a folosit numele.
-stima si respect
Daca nu incepea-ti scandalul aici pe forum vedeai si tu ca toba numai este rosie adica puteai sa urmaresti si topicul meu . Daca nu va place toba mea cumparati-mi voi alta eu ma multumesc cu ce am . O seara buna
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 23:24   #715
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Daca nu incepea-ti scandalul aici pe forum vedeai si tu ca toba numai este rosie adica puteai sa urmaresti si topicul meu . Daca nu va place toba mea cumparati-mi voi alta eu ma multumesc cu ce am . O seara buna
eu nu cumpar nimeniui nimic, eu imi cumpar mie (pt audi), fiecare dintre noi are dreptul la o parere si toti cei din jur trebuie sa o respecte chiar daca nu-s deacord cu ea.
stima si respect.
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 19:33   #716
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
tu stii ca eu nu-s genu cu jucariile acasa, dar hai sa ne "laudam" cu ce avem si ce am facut la masini,stii ca ajut pe toata lumea, nu tin cont de nimeni si nimic, ajut cum pot si pe cine-mi cere ajutorul...ma cunoasteti si stiti ca asa se intampla
-stima si respect
daca scriai doar atat te laudam ma jur! ok,toti ati sarit calul dar asa se intampla unde sunt oameni cu idei diferite....eu ma bucur ca totusi avem si oameni cu pasiuni demne de lauda ca tuningul si va doresc la toti numai bafta in proiectele de tuning am mai zis chiar si de criza si spor la treaba,dar sa nu va mai vad certandu-va 1 pt ca oricum pareri pro si contra vor fi si pe viitor,2 pt ca cearta se va intinde iar pe 4-5 pagini de forum si tot nu se va rezolva nimic!

hai sa ne auzim de bine,spor la modificat si pe viitor poate mai apar si eu pe aici cu vreo modificare la masina!!!
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 19:53   #717
oblivion

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 220
Default Re: Drobeta Turnu Severin

sa imi prezint si eu balena mea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag022.jpg
Views:	69
Size:	103.4 KB
ID:	1858907   Click image for larger version

Name:	27062009(007).jpg
Views:	47
Size:	76.3 KB
ID:	1858908   Click image for larger version

Name:	07102009(001).jpg
Views:	57
Size:	70.3 KB
ID:	1858909  

Click image for larger version

Name:	SL380119.JPG
Views:	82
Size:	465.4 KB
ID:	1858910   Click image for larger version

Name:	15112010(007).jpg
Views:	56
Size:	319.7 KB
ID:	1858911  
oblivion is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:07   #718
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Frumoasa masina. Ar merge sa ii faci jantele tot gri ca asa par mici
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:10   #719
oblivion

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 220
Default Re: Drobeta Turnu Severin

din pacate jantele le-am vandut acum am unele pe 15 da urmeaza cat de curand ceva cu buza
oblivion is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:16   #720
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Si mai mari ca e masiva masina
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -