Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > AMERICANE

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-09, 15:28   #31
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Lamborghini Countach replica

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
singurul lucru frumos sint jantele. replica pe coca de fiero e jenanta , zici ca a "pitit-o" sub un spate de troleu si i-au facut-o baietii la bloc din ciocan si chit....bangla bangers...
Pe coca de fiero îti fac si o replicanta de Dacia 1300 si daca-i mai si umflu motoru la 320 de cai cu superchargerd si un "stropulet" de NOS, sa te ti drace dacie

Referitor la jenti, daca esti OK în bani, poti sa-ti faci din astea gen lambo la comanda si pt. Dacia 500 Lastun darmite pt. restul

Ia vezi AICI. Cirteste si restul, vezi sectorul OLD SCOOL
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 23:02   #32
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Lamborghini Countach replica

ce ma nedumereste p mn e ca bobby boss da niste cifre ma refer la cai si consum iar proprietarul da alte cifre in emisiunea de la pro motor...wtf..nu mai inteleg nimik..
__________________
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le stii pe toate…
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 17:45   #33
Mjeefo

Stage 2
 
Mjeefo's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 52
Default Re: Lamborghini Countach replica

Luata in general arata bine, dar daca stai sa analizezi pretul si laudele care ii sunt aduse nu se merita.
Mjeefo is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 20:39   #34
marancea_doru

Stage 1
 
marancea_doru's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 19
Arrow Re: Lamborghini Countach replica

Astazi am vazut-o pe la piata 1mai si am ramas masca. Masina in realitate arata super. Am mai vazut lamborghini countach inainte, dar pot sa spun ca nu se vede diferenta. Inca o data o felicit, dar sunt dezamagit ca este FAKE. Pacat nu stiam daca nu vedeam pe forum. Miroase a Romania. Masina sport cu cutie automata....nu mai zic nimic...
marancea_doru is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 20:45   #35
marancea_doru

Stage 1
 
marancea_doru's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 19
Default Re: Lamborghini Countach replica

Quote:
Originally Posted by CataNOS View Post
replica aia alba arata ca si cum ar fi fost prinsa la mijloc intre doua camioane, e ca o cutie (mai mult de 15, hai 20k $ nu a costat). Iar proprietarul "prototipului cu motor american cu 8 cilindri" cred ca mai are un pic si lipeste un set de coarne pe capota ca sa dea bine. Singurul unghi frumos al masinii e din fata, din lateral e catastrofa. Cand a inchis portiera s-a vazut cum a inceput sa tremure fibra pe ea ) Cat despre incercarea de drift.. Nu se vad aia trei sute si ceva de cai. Ii dau maxim 160-180 cp asa la prima vedere.
Replica din linkul lui BC-20-LET e foarte misto, se vede supletea countachului in ea.
ai dreptate. are 250 cai nu 320.
marancea_doru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 23:32   #36
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Lamborghini Countach replica

cand o avea masina aia 250 cai gsiu meu va avea 500.. mas da pe 400m cu el..sa vad..eu am doar 140 dar sincer cred ca imi cam mananca fumu...tigae de masina...motor de fiero ce prototip aleas vraji..in fine..ideea e ca masina e unikat si atrage priviri. eu unu as cumparao. cu 5 6000e. max. mai mult nici mort mai era una candva prin vitan..avea si aia vreo 2000 cai...in fine.. sa lasam aberatiile pentru pasionatii de nfs..
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 14:07   #37
dragos_rsp

Stage 5
 
dragos_rsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,099
Default Re: Lamborghini Countach replica

Hai sa nu mai fim rautaciosi......masina chiar arata bine cu toate ca este un FAKE.....proprietarul ce sa zica si el.....trebuie sa se laude intrun fel, doar este masina lui, pe langa asta a aparut si cu ea la TV, am avut ocazia sa o vad live la o benzinarie prin otopeni......chiar atrage priviriea.
dragos_rsp is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 20:38   #38
Strutter

Stage 5
 
Strutter's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 520
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Lamborghini Countach replica

In America e criza mare.... Interesante si comentariile de pe site-ul protv unde e postat filmuletu'. "Speram ca partidul nostru' sa faca eforturi sa repare drumurile ca sa aducem masini scumpe sa fie si tara noastra in top". Omu' e rupt de realitate, la fitze si la bengosenii pe 4 roti nu ne depaseste nimeni. Oricum Nich Bucur e asteptat cu drag la New York.
Btw, masina e interesanta, volanul e de cacat, ca si ziarul de pe "carpeta", in SUA omu' e vedeta, cam asta reise din discutii.

Spicuind:

"new york rey studio (2009-02-10 11:17:57)
putina lume intelege adevarata valoare ,si mai putina intelege ce greu este sa ajungi sa ai o replica adevarata mai ales ca a lui a maifost folosita si in filmul Romble in the bronx el va explica si valori sentimentale si vreau sa va spun ca aici era aspirator de femei replica lui sint foarte rare > Si el si masina lui sint vedete dar asa e ro, acasa la el nici odata nui apreciat .Nick iti doresc sa ai acelasi succes ca si aici ,te asteptam din now la new york. "
Strutter is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 13:20   #39
B88VXL

Stage 3
 
B88VXL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 155
Default Re: Lamborghini Countach replica

sincer.. nu-mi place deloc:P am tot vazut-o parcata in fata la marriot.
B88VXL is offline   Reply With Quote
Old 07-02-10, 17:59   #40
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Lamborghini Countach replica

e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 23:44   #41
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Lamborghini Countach replica

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...
200 kg?
sau era pe platforma...trasa de un m5?
masina din rumble in the bronx este asta...nu ramble..
http://images.google.ro/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1
made in romania...
__________________
FORD CAPRI MK1 V6 2300 GTO 1969-THE WHITE DREAM
Ford Capri: the car you always promised yourself"Gone in 8 sec's...

Last edited by player77; 05-03-10 at 23:55.
player77 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 21:52   #42
The MIG

Stage 5
 
The MIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 383
Member of:
[AUDI]
[2 Roti]
Default Re: Lamborghini Countach replica

arata interesant
ciudat..dar interesant!!
The MIG is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 22:41   #43
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Lamborghini Countach replica

interesanta masina, mi-am luat-o in barba ceva timp ca e pe bune countach, fiind si parcata la merriot m-am gandit ca a venit vreunu cu ea de prin tarile calde, dar cum curiozitatea ma omoara, m-am dat jos sa o vad de aproape si mi-a sarit in ochi volanul plus alte mici nimicuri, pacat, masina arata bine per total, dar detaliile fac diferenta.
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 20:10   #44
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default Re: Lamborghini Countach replica

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...
Daca te plimbi cu un logan te cred si eu ca ai fost impresionata.
lazar is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 23:25   #45
andrei.pex

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 48
Default Re: Lamborghini Countach replica

O caricatura de masina....nu are nici o linie , nici o treaba cu un countach
andrei.pex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -