Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > JOBURI

JOBURI JOBURI INDUSTRIA AUTO, TUNING, CAR-AUDIO si CONEXE

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-09, 10:50   #1
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Caut mecanic auto pt. Germania

Caut mecanic auto la jumatate de norma pentru Germania.

Detalii:

Firma de reparatii auto in sudul Germaniei (regiunea Mannheim-Heidelberg)
Toate marcile toate tipurile de reparatii...ambreiaje , revizii , frane , amortizoare, motor , esapament , cauciucuri , tuning , klima ...etc

Salariu si cazare.
Timp de lucru 4 ore pe zi de luni pana sambata , cazarea inclusa , salariu 300 euro pe luna...ore suplimentare in timpul sezonului se platesc separat.

Perspective
Daca inveti limba germana si iti faci meseria nemteste* ai toate sansele sa preiei o filiala.

Alte informatii
Nu suntem firma care inchiriaza forta de munca deci lucrezi direct cu noi in atelier.

Contact
YahooMess : Mobiles_de
Website : www.123Autoservice.de
E-Mail : mobiles_de@yahoo.com
Tel : 0049 174 7851656

Last edited by mobiles_de; 21-05-09 at 11:02.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 07:18   #2
andrei21us

Stage 1
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 14
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Ce cerinte aveti?
Eu de exemplu cunosc germana dar la nivel de incepator..cat despre mecanica,am mai lucrat un an intr-un "garaj" de cartier unde reparam mai mult opeluri pana in 98' insa nu am atestat sau ceva de genul asta
Care sunt posibilitatile de a lucra program normal(8 ore)?
Ce acte trebuiesc?

Contact:
E-mail: andrei21us@yahoo.com
Tel: 0726104773
andrei21us is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 19:45   #3
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Ce astept de la un mecanic

schimbarea de :
ambreiaj
cutie de viteze
chiulasa si garnitura
frane de toate tipurile
tevi de esapament
amortizoare si arcuri
curele de distributie
planetare ,rulmenti
si montat/echilibrat cauciucuri pe jante de tabla si aluminiu

Ce nu doresc :
improvizatii made in Romania (chiar daca ideea e buna)
zgarieturi pe jante la montat de cauciucuri

Concluzia: Munca fizica !!! nu calculator , nu discutii cu clienti .

In ce priveste 8 ore pe zi nu pot promite...insa sper sa mearga dupa cateva luni de acomodare...

Despre acte nu se discuta pe forum

PS.Cum am scris si in primul post...limba germana se invata...atata timp cat eu stiu romaneste nu exista probleme.

Last edited by mobiles_de; 26-05-09 at 19:56.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 07:50   #4
DRAGOS_DPL

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 29
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

fara suparare dar cine crezi ca o sa vina sa lucreze pt 12 milioane in germania
DRAGOS_DPL is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 09:07   #5
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Nu e nicio suparare Dragos , insa cine lucreaza la mine trebuie sa invete intai mentalitatea germana si sa aprecieze banul . Nu am niciun chef sa cumpar in fiecare saptamana surubelnite si clesti fiindca dispar ori in buzunarul mecanicului ori raman prin masinile clientilor . Cel care e multumit cu 300 de euro in buzunar pt 4 ore de lucru pe zi are tot interesul sa faca lucru bun fiindca ori ce client multumit inseamna ore in plus pt el si salariu mai mare .
Exista atatea tepe in germania...unde t-i se promite marea cu sarea si salariu de 2500 euro pe luna...eu prefer sa nu promit...daca treaba merge bine cu siguranta creste si salariul.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 23:38   #6
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Prietene ... ce treaba au tevile de esapament si operatiunile de vulcanizare cu mecanica ?????

Plus de asta un om care stie sa faca tot ce enumeri tu mai sus crede-ma ca produce aici in Romania mai multi bani decat poti tu sa crezi ....

De ce nu angajezi un mecanic din Germania daca vrei sa aiba mentalitate germana ? aaaaa ... cred ca stiu ... nu i-ti permiti si vrei o sluga policalificata care sa aiba mentalitate germana la pret de romania ...
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 10:11   #7
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Prietene ... ce treaba au tevile de esapament si operatiunile de vulcanizare cu mecanica ?????

Plus de asta un om care stie sa faca tot ce enumeri tu mai sus crede-ma ca produce aici in Romania mai multi bani decat poti tu sa crezi ....

De ce nu angajezi un mecanic din Germania daca vrei sa aiba mentalitate germana ? aaaaa ... cred ca stiu ... nu i-ti permiti si vrei o sluga policalificata care sa aiba mentalitate germana la pret de romania ...
1. Bun...eu nu am fost in romania de 25 de ani...insa daca tu imi spui ca intr-un atelier de reparatii auto romanesc nu se monteaza cauciucuri si nici tevi de esapament atunci ... prefer sa tac. (banuiesc ca stii tu , altfel nu ai scrie)

2. Ceea ce am enumerat mai sus nu este altceva decat surubaraie...nu diagnoza , nu electronica...Montatul cauciucurilor se invata in cateva ore si incarcatul unei instalatii de klima tot asa.Dupa parerea ta trebuie sa fii policalificat ca sa deschizi si sa strangi cateva suruburi ??? (mda pardon...exista suruburi de 8 de 10 etc...asta numesti tu policalificare)

3. Ceea ce imi permit eu sau nu (financiar) nu este treaba ta...insa ar fi de preferat sa faci o mica policalificare la stilul de a te exprima...eu nu caut sluga sau ceva de genul asta...eu caut un mecanic care vrea sa lucreze in germania si mai mult nu . Cat se castiga in romania nu stiu si nici nu ma intereseaza...nu am obligat pe nimeni sa vina ci am facut numai o oferta !

PS. Revin la punctul 1. Cum sa inteleg asta? Vine clientul cu o masina de 7 ani vechime...facem revizia anuala ,ulei filtre etc, schimbam frane si curea de distributie daca e nevoie , iar pt cele 2 cauciucuri tocite in fata il trimitem la alta firma ??????????????si pt teava de esapament care e rupta iar in alta parte ???? sau in alta ordine de idei...ii spun clientului ca mecanicul care se ocupa de cauciucuri e in concediu si in rest nu stie nimeni sa monteze ? Daca asa se procedeaza la voi imi pare rau.

Last edited by mobiles_de; 29-05-09 at 10:48.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 14:06   #8
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

sunt interesat
marius_turbat is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 19:30   #9
marius_turbat
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 563
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

nu se mai aude nimik ?? ai murit ??
marius_turbat is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 16:23   #10
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Quote:
Originally Posted by marius_turbat View Post
nu se mai aude nimik ?? ai murit ??
Nu am murit...sorry insa nu am avut timp de net. Deocamdata postul e ocupat dar daca merge bine treaba poate mai caut...de aceea am lasat topicul deschis.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 15:23   #11
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

si eu sunt interesat...ti-am dat add pe mess poate vorbim......nu ma intereseaza atat de mult salariul cat ma intereseaza sa plec cat mai repede din tara asta de toata frumusetea....
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 23:06   #12
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

buna sunt electromecanic auto fara obligatii,in prezent am un job la un parc auto...daca este ceva anunta-ma
serady is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:21   #13
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Sclavie pe plantatie.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 08:42   #14
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

Pareri destepte sunt acceptate...dar lovituri sub centura nu

300 salariu + 250 cazare cu masa + 50 care raman cel putin pe luna de la clienti = 600 Euro pe luna Asta pt jumatate de norma !!! Un mecanic german cu 2 ani de experienta care stie sa faca ce am scris eu mai sus castiga 1200-1300 Euro pe luna si lucreaza 8 ore pe zi.Imi pare rau dar astea sunt salariile in meseria asta in Germania.

Si ca sa evit intrebarea ta care va urma...Atunci de ce nu angajezi un neamt daca tot atata castiga...***iti raspund inainte.
Fiindca nu gasesc pe nimeni care vrea sa lucreze 4 ore pe zi.

Daca e posibil as dori sa inchida un moderator acest Thread fiindca ideea era de ajutare reciproca si nu de jigniri...
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 08:58   #15
ionutog

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 10
Default Re: Caut mecanic auto pt. Germania

as fi si eu interesat de acest post.eu pot spune ca stiu sa fac absolut tot la orice masina,in afara de vopsit.facut motor de la 0,mecanica de la 0.cam tot.si asta este suficient sa mai am doar 2 baieti cu mine.inclusiv facut verificat si facut instalatia electrica.dar pt 300 euro,nu ma pot incurca.si nici pt doar 4 ore pe zi.daca ar fi 8 ore pe zi si 1000 euro/luna,discutam.
ionutog is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -