![]() |
Caut mecanic auto pt. Germania
Caut mecanic auto la jumatate de norma pentru Germania.
Detalii: Firma de reparatii auto in sudul Germaniei (regiunea Mannheim-Heidelberg) Toate marcile toate tipurile de reparatii...ambreiaje , revizii , frane , amortizoare, motor , esapament , cauciucuri , tuning , klima ...etc Salariu si cazare. Timp de lucru 4 ore pe zi de luni pana sambata , cazarea inclusa , salariu 300 euro pe luna...ore suplimentare in timpul sezonului se platesc separat. Perspective Daca inveti limba germana si iti faci meseria nemteste* ai toate sansele sa preiei o filiala. Alte informatii Nu suntem firma care inchiriaza forta de munca deci lucrezi direct cu noi in atelier. Contact YahooMess : Mobiles_de Website : www.123Autoservice.de E-Mail : [email protected] Tel : 0049 174 7851656 |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Ce cerinte aveti?
Eu de exemplu cunosc germana dar la nivel de incepator..cat despre mecanica,am mai lucrat un an intr-un "garaj" de cartier unde reparam mai mult opeluri pana in 98' insa nu am atestat sau ceva de genul asta Care sunt posibilitatile de a lucra program normal(8 ore)? Ce acte trebuiesc? Contact: E-mail: [email protected] Tel: 0726104773 |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Ce astept de la un mecanic
schimbarea de : ambreiaj cutie de viteze chiulasa si garnitura frane de toate tipurile tevi de esapament amortizoare si arcuri curele de distributie planetare ,rulmenti si montat/echilibrat cauciucuri pe jante de tabla si aluminiu Ce nu doresc : improvizatii made in Romania (chiar daca ideea e buna) zgarieturi pe jante la montat de cauciucuri Concluzia: Munca fizica !!! nu calculator , nu discutii cu clienti . In ce priveste 8 ore pe zi nu pot promite...insa sper sa mearga dupa cateva luni de acomodare... Despre acte nu se discuta pe forum :) PS.Cum am scris si in primul post...limba germana se invata...atata timp cat eu stiu romaneste nu exista probleme. |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
fara suparare dar cine crezi ca o sa vina sa lucreze pt 12 milioane in germania
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Nu e nicio suparare Dragos , insa cine lucreaza la mine trebuie sa invete intai mentalitatea germana si sa aprecieze banul . Nu am niciun chef sa cumpar in fiecare saptamana surubelnite si clesti fiindca dispar ori in buzunarul mecanicului ori raman prin masinile clientilor . Cel care e multumit cu 300 de euro in buzunar pt 4 ore de lucru pe zi are tot interesul sa faca lucru bun fiindca ori ce client multumit inseamna ore in plus pt el si salariu mai mare .
Exista atatea tepe in germania...unde t-i se promite marea cu sarea si salariu de 2500 euro pe luna...eu prefer sa nu promit...daca treaba merge bine cu siguranta creste si salariul. |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Prietene ... ce treaba au tevile de esapament si operatiunile de vulcanizare cu mecanica ?????
Plus de asta un om care stie sa faca tot ce enumeri tu mai sus crede-ma ca produce aici in Romania mai multi bani decat poti tu sa crezi .... De ce nu angajezi un mecanic din Germania daca vrei sa aiba mentalitate germana ? aaaaa ... cred ca stiu ... nu i-ti permiti si vrei o sluga policalificata care sa aiba mentalitate germana la pret de romania ... |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Quote:
2. Ceea ce am enumerat mai sus nu este altceva decat surubaraie...nu diagnoza , nu electronica...Montatul cauciucurilor se invata in cateva ore si incarcatul unei instalatii de klima tot asa.Dupa parerea ta trebuie sa fii policalificat ca sa deschizi si sa strangi cateva suruburi ??? (mda pardon...exista suruburi de 8 de 10 etc...asta numesti tu policalificare) 3. Ceea ce imi permit eu sau nu (financiar) nu este treaba ta...insa ar fi de preferat sa faci o mica policalificare la stilul de a te exprima...eu nu caut sluga sau ceva de genul asta...eu caut un mecanic care vrea sa lucreze in germania si mai mult nu . Cat se castiga in romania nu stiu si nici nu ma intereseaza...nu am obligat pe nimeni sa vina ci am facut numai o oferta ! PS. Revin la punctul 1. Cum sa inteleg asta? Vine clientul cu o masina de 7 ani vechime...facem revizia anuala ,ulei filtre etc, schimbam frane si curea de distributie daca e nevoie , iar pt cele 2 cauciucuri tocite in fata il trimitem la alta firma ??????????????si pt teava de esapament care e rupta iar in alta parte ???? sau in alta ordine de idei...ii spun clientului ca mecanicul care se ocupa de cauciucuri e in concediu si in rest nu stie nimeni sa monteze ? Daca asa se procedeaza la voi imi pare rau. |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
sunt interesat
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
nu se mai aude nimik ?? ai murit ??
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Quote:
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
si eu sunt interesat...ti-am dat add pe mess poate vorbim......nu ma intereseaza atat de mult salariul cat ma intereseaza sa plec cat mai repede din tara asta de toata frumusetea....
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
buna sunt electromecanic auto fara obligatii,in prezent am un job la un parc auto...daca este ceva anunta-ma
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Sclavie pe plantatie.
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Pareri destepte sunt acceptate...dar lovituri sub centura nu :)
300 salariu + 250 cazare cu masa + 50 care raman cel putin pe luna de la clienti = 600 Euro pe luna :) Asta pt jumatate de norma !!! Un mecanic german cu 2 ani de experienta care stie sa faca ce am scris eu mai sus castiga 1200-1300 Euro pe luna si lucreaza 8 ore pe zi.Imi pare rau dar astea sunt salariile in meseria asta in Germania. Si ca sa evit intrebarea ta care va urma...Atunci de ce nu angajezi un neamt daca tot atata castiga...***iti raspund inainte. Fiindca nu gasesc pe nimeni care vrea sa lucreze 4 ore pe zi. Daca e posibil as dori sa inchida un moderator acest Thread fiindca ideea era de ajutare reciproca si nu de jigniri... |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
as fi si eu interesat de acest post.eu pot spune ca stiu sa fac absolut tot la orice masina,in afara de vopsit.facut motor de la 0,mecanica de la 0.cam tot.si asta este suficient sa mai am doar 2 baieti cu mine.inclusiv facut verificat si facut instalatia electrica.dar pt 300 euro,nu ma pot incurca.si nici pt doar 4 ore pe zi.daca ar fi 8 ore pe zi si 1000 euro/luna,discutam.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:18. |
- Copyright 2026 4Tuning