sunt cam la fel, cu toate ca cei care le-au probat in aceeasi incinta.. cu aceeasi amplificare au spus ca alpine`u e ceva mai bun. Eu personal am alpine`u un prieten de`al meu are GZ`ul.. Deci daca ar fii dupa mine sa aleg dintre ele.. l-as lua pe oricare sau poate m`as axa doar pe design
__________________
Audi A4 1.9 AVF 2004
EX: Punto 1.9 JTD
Vand Balasturi Drosere Unitati Xenon OEM ( in anunturile mele )
La ce frecventa ati acorda incinta pt dif. GZ tinand cont ca vreau sa se auda un bass placut si puternic?
bass placut il ai la 34 Hz, si puternic la fel daca te referi la zguduitul masinii.. vibrat geamuri, usi etc.. dar daca te referi la puternic sa se auda in cartier.. de la 44 Hz in sus.. Personal am cutie de 38 Hz
bass placut il ai la 34 Hz, si puternic la fel daca te referi la zguduitul masinii.. vibrat geamuri, usi etc.. dar daca te referi la puternic sa se auda in cartier.. de la 44 Hz in sus.. Personal am cutie de 38 Hz
Ok! Multumesc ... mi-ai fost de mare ajutor!
Pana saptamana viitoare cand o sa dau comanda de unul din cele doua difuzoare, va astept cu pareriile voastre pro sau contra!