Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie audio (https://forum.4tuning.ro/395-consiliere-achizitie-audio.html)
-   -   ALPINE sau GROUND ZERO ??? (https://forum.4tuning.ro/395-consiliere-achizitie-audio/91841-alpine-ground-zero.html)

Barosanu 23-09-08 21:54

ALPINE SWR-1222D sau GROUD ZERO GZRW 12XD-AL ???
 
Am o Dacia 1310 L berlina din 1996, baterie de 72A, alternator de 50A,condensator 1 Farad si un amplificator Groud Zero GZTA 2.500TX

Vreau sa iau un subwoofer pt acest aplificator, Pe care sa aleg?

ALPINE SWR-1222D :?:

SAU

GROUD ZERO GZRW 12XD-AL :?:

MIRCAT 24-09-08 08:40

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Quote:

Originally Posted by Barosanu (Post 1772153)
Am o Dacia 1310 L berlina din 1996, baterie de 72A, alternator de 50A,condensator 1 Farad si un amplificator Groud Zero GZTA 2.500TX

Vreau sa iau un subwoofer pt acest aplificator, Pe care sa aleg?

ALPINE SWR-1222D :?:

SAU

GROUD ZERO GZRW 12XD-AL :?:

.....Ground Zero 12XD-AL!!!!

Barosanu 25-09-08 01:09

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Astept si alte pareri!!!

Care da mai bine bass???

Alpine-ul sau Groud Zero ???

devians 25-09-08 12:35

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
sunt cam la fel, cu toate ca cei care le-au probat in aceeasi incinta.. cu aceeasi amplificare au spus ca alpine`u e ceva mai bun. Eu personal am alpine`u un prieten de`al meu are GZ`ul.. Deci daca ar fii dupa mine sa aleg dintre ele.. l-as lua pe oricare :) sau poate m`as axa doar pe design :)

Barosanu 25-09-08 15:51

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Astept si alte pareri!

Haide-ti! Cei care aveti Alpine sau GZ, pe voi ce v-a determinat sa alegeti intre cele doua difuzoare?

bestsound 26-09-08 08:47

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Quote:

Originally Posted by Barosanu (Post 1775579)
Astept si alte pareri!

Haide-ti! Cei care aveti Alpine sau GZ, pe voi ce v-a determinat sa alegeti intre cele doua difuzoare?

.......Ground Zero GZRW 12 XD-AL suna mai bine decat Alpine-ul!!!

Barosanu 26-09-08 14:55

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Ok! Astept si alte pareri!

Barosanu 26-09-08 15:07

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
La ce frecventa ati acorda incinta pt dif. GZ tinand cont ca vreau sa se auda un bass placut si puternic?

devians 26-09-08 17:32

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Quote:

Originally Posted by Barosanu (Post 1777745)
La ce frecventa ati acorda incinta pt dif. GZ tinand cont ca vreau sa se auda un bass placut si puternic?

bass placut il ai la 34 Hz, si puternic la fel daca te referi la zguduitul masinii.. vibrat geamuri, usi etc.. dar daca te referi la puternic sa se auda in cartier.. de la 44 Hz in sus.. Personal am cutie de 38 Hz

Barosanu 26-09-08 17:52

Re: ALPINE sau GROUND ZERO ???
 
Quote:

Originally Posted by devians (Post 1778034)
bass placut il ai la 34 Hz, si puternic la fel daca te referi la zguduitul masinii.. vibrat geamuri, usi etc.. dar daca te referi la puternic sa se auda in cartier.. de la 44 Hz in sus.. Personal am cutie de 38 Hz

Ok! Multumesc ... mi-ai fost de mare ajutor!

Pana saptamana viitoare cand o sa dau comanda de unul din cele doua difuzoare, va astept cu pareriile voastre pro sau contra!

Deci ... ce sa aleg? Ground Zero sau Alpine?


All times are GMT +2. The time now is 06:43.

- Copyright 2026 4Tuning