Si sper sa fie si cineva care sa ma lumineze

cu privire la cateva probleme :
1) La alegerea provinciei sunt obligat sa aleg una din state sau canada altfel nu pot trece mai departe si asta chiar daca am selectat la tara Romania si ma gandesc ca daca selectez totusi un stat din sua doar ca sa i mi pot face contul sa nu apara probleme la expediere
2)La calcularea transportului pretul afisat este doar cel la transport sau suma finala adica colet+transport
3)Pretul afisat mai o sa fie urmat de cine stie ce taxe de pe la ei (tva poate?)
4)Oare si alta metoda te expediere nu au?(ca prin alte parti) pt ca sincer nu tin sa vina neaparat in 2-3 zile pot astepta si mai mult daca se mai economisesc niste bani :P
5)Daca trec de toate astea si comand ,coletul vine,ma duc la Otopeni si mai platesc ...ce?