Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-05, 21:07   #16
Deathman

Stage 3
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 142
Default

Mah, io am ovale Ground Zero Radioactive GZRF 69 de 100W RMS. Suna impecabil. Or fost 3.000.000 si peste astea mai sunt inca 4 serii (deci ai de unde alege). Nu stiu cum suna Pioneer, dar de astea sunt super multumit.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rf69_805.jpg
Views:	93
Size:	21.5 KB
ID:	28891  
__________________
Viata n-ar fii distractiva fara muzica
Deathman is offline   Reply With Quote
Old 29-05-05, 22:19   #17
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

De unde le-ai luat pe aleea???
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-05, 22:50   #18
Deathman

Stage 3
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 142
Default

Din Arad de la H.Q. Profession.
Deathman is offline   Reply With Quote
Old 30-05-05, 02:30   #19
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

relaxx nu stiu cum ti-ai format tu parerea despre pioneer accelerate, eu am 2 de 25 si 2 de 20 cm si sunt foarte multumit de ele (si judecand dupa pret,care e acelasi la ts-a2010 si la ts-a6910, as zice ca se aud bine si cele ovale); sincer, cele de 17 cm cu tweeter si medii incorporate se auzeau mai prost decat un set de kenwood de 13 cm, dar cele mai mari sunt excelente. pe alea de 25 cm eu le tin pe mp3, dar le-am probat pe un amplificator pioneer de 2x100w si se tineau foarte bine, cu 2 de-astea nu-ti mai trebuie subwoofer daca le faci si o incinta adecvata...as vrea sa-ti fac o proba sa nu zici ca bat campii. totusi accelerate sunt seria cea mai buna de la pioneer in afara de seria galbena \"pioneer reference series\" care costa oricum mult prea mult pentru ce pot.
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline   Reply With Quote
Old 30-05-05, 03:09   #20
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Daca mi-am exprimat parerea despre ele inseamna ca mi-au trecut prin mana si stiu cum suna. Nu cred ca mai e nevoie de demonstratii. Asa cum am auzit Sony Xplode care sunau binisor in anumite cazuri, asa se intampla si cu seria Accelerate de la Pioneer. Nu am zis ca nu sunt bune sau ca nu duc volum. Mie nu mi-au placut cum suna. Si pe player si pe amplificator, aceeasi parere. Sunt destul de mate si de sterse in sunet. Poate ca e o chestie subiectiva care tine de gusturi....dar eu astept altceva de la un difuzor bun. Alt fel de sunet. In varianta de buget sunt o alegere demna de luat in considerare. Dar la banii astia mai sunt si altele care s-ar putea sa te uimeasca cu nivelul calitativ. Ground Zero e doar un exemplu....si mai sunt si multe altele.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 30-05-05, 13:06   #21
Bogdan OCC
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Bogdan OCC's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 921
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Old School Cars]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default

Deci nu Sony X-Plod...ok si nici Pioneer-urile astea...dar ce pana in 4 mil? si de unde....pls
Bogdan OCC is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 12:23   #22
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Subwoofer + statie + boxe, dar cum? ajutati-ma va rog!

cu cata eleganta se ridica un topic vechi de 2 ani
Loop is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -