Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-08, 12:25   #1
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Kit de cabluri si un condensator

Am cumparat un Hifonics 1208D(amp)-inlocuitorul lui 1206D si un sub cu tot cu incinta Hifonics TXi 12S4 care o sa fie inlocuit de ceva mai puternic.
Ce cabluri recomandati pt. ele...ma rog pt ceva pana in 1200W cat poate ampliful ca eu o sa ma intind si nu vreau sa le schimb iar...?
Si ce condensator recomandati?...e suficient unul de 1F? si daca se poate o idee de firma?
Ma gandeam kitul si condensatorul sa fie Dietz.
Ms ca ati avut rabdare sa cititi polologhia de mai sus si daca ati ajuta cu un raspuns ar fii perfect.
Salutare!!!
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 13:17   #2
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Wink Re: Kit de cabluri si un condensator

Quote:
Originally Posted by pitbulltm View Post
Am cumparat un Hifonics 1208D(amp)-inlocuitorul lui 1206D si un sub cu tot cu incinta Hifonics TXi 12S4 care o sa fie inlocuit de ceva mai puternic.
Ce cabluri recomandati pt. ele...ma rog pt ceva pana in 1200W cat poate ampliful ca eu o sa ma intind si nu vreau sa le schimb iar...?
Si ce condensator recomandati?...e suficient unul de 1F? si daca se poate o idee de firma?
Ma gandeam kitul si condensatorul sa fie Dietz.
Ms ca ati avut rabdare sa cititi polologhia de mai sus si daca ati ajuta cu un raspuns ar fii perfect.
Salutare!!!
Incearca sa folosesti minim un traseu de 0 AWG indiferent de Brand, si daca iti permiti chiar 2 trasee. Atata timp cat ai un singur amplificator, care este dedicat amplificarii frecventelor joase, singurul avantaj pe care il prezinta adaugarea condensatorului in sistem, este protejarea bateriei.

Pentru sistemul tau daca ar fii sa aleg, as alege inca un traseu de 0 AWG in loc de condensator, daca iti permiti puneti 2 trasee de 0 si condensator
__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive
Marinu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 15:27   #3
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

Nu vreau sa te sacai dar ce inseamna traseu de 0 AWG .Eu sunt la inceput...te ma intreb dimensiunea cablului in sens de diametru pt ca o sa vina pus in max 1 luna ceva de 1000w rms...Astept raspunsul...ms anticipat
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 15:44   #4
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

0 awg este cablul de alimentare care are 50-53mm2 sectiune.
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 15:58   #5
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

In final parerea voastra...mai este nevoie de un condensator la 1000w rms sau tre sa schimb si releul sau altele innaintea lui,ca pe marti vreau sa ma apuc sa le montez.
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 16:01   #6
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

si inca ceva cablurile sa fie dietz de 35 sau de 50? NU vreau sa fiu stresant...ms mult pt intelegere.Adica 50 dupa explicatiile voastre?
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 16:47   #7
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

cat mai mari cu atat mai bine.
decat dietz de 35 mai bine gz de 50 ca e diferenta fff mica 230 -255 lei.
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 17:02   #8
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

Bogdan daca mi-ai da si adresa ar fii super si condensator sa nu mai pun?
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 17:30   #9
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

ai PM ......
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 20:39   #10
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Question Re: Kit de cabluri si un condensator

Bogdan de unde pot lua si eu un cablu de alimentare si si masa 0 awg ? am cautat la mai multe magazine si au zis ca nu au
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 22:22   #11
pitbulltm

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 29
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

Bogdan nici eu nu am gasit si distribuitorul GZ nu raspunde...ce facem pana la urma luam Dietzde 50(spun luam pt ca mai e cineva cu aceeasi problema)?
pitbulltm is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 19:48   #12
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

Quote:
Originally Posted by pitbulltm View Post
Bogdan nici eu nu am gasit si distribuitorul GZ nu raspunde...ce facem pana la urma luam Dietzde 50(spun luam pt ca mai e cineva cu aceeasi problema)?
reprezentant GZ in Tm Str Ialomitza nr 51 A ( Terra , Kappa),AC-Audio tel 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 19-01-09, 18:13   #13
alpinemaster

Stage 2
 
alpinemaster's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 37
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

care condensator e mai bun pt acumulator si amplificator 1.6 F sau 2.5 F daca avem 1500w max??mersi pt informatii
alpinemaster is offline   Reply With Quote
Old 19-01-09, 21:18   #14
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Kit de cabluri si un condensator

Quote:
Originally Posted by alpinemaster View Post
care condensator e mai bun pt acumulator si amplificator 1.6 F sau 2.5 F daca avem 1500w max??mersi pt informatii
cu cat mai mare e mai bun
ugod is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -