Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   Kit de cabluri si un condensator (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/81033-kit-cabluri-condensator.html)

pitbulltm 13-06-08 12:25

Kit de cabluri si un condensator
 
Am cumparat un Hifonics 1208D(amp)-inlocuitorul lui 1206D si un sub cu tot cu incinta Hifonics TXi 12S4 care o sa fie inlocuit de ceva mai puternic.
Ce cabluri recomandati pt. ele...ma rog pt ceva pana in 1200W cat poate ampliful ca eu o sa ma intind si nu vreau sa le schimb iar...?
Si ce condensator recomandati?...e suficient unul de 1F? si daca se poate o idee de firma?
Ma gandeam kitul si condensatorul sa fie Dietz.
Ms ca ati avut rabdare sa cititi polologhia de mai sus si daca ati ajuta cu un raspuns ar fii perfect.
Salutare!!!

Marinu 13-06-08 13:17

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Quote:

Originally Posted by pitbulltm (Post 1588754)
Am cumparat un Hifonics 1208D(amp)-inlocuitorul lui 1206D si un sub cu tot cu incinta Hifonics TXi 12S4 care o sa fie inlocuit de ceva mai puternic.
Ce cabluri recomandati pt. ele...ma rog pt ceva pana in 1200W cat poate ampliful ca eu o sa ma intind si nu vreau sa le schimb iar...?
Si ce condensator recomandati?...e suficient unul de 1F? si daca se poate o idee de firma?
Ma gandeam kitul si condensatorul sa fie Dietz.
Ms ca ati avut rabdare sa cititi polologhia de mai sus si daca ati ajuta cu un raspuns ar fii perfect.
Salutare!!!

Incearca sa folosesti minim un traseu de 0 AWG indiferent de Brand, si daca iti permiti chiar 2 trasee. Atata timp cat ai un singur amplificator, care este dedicat amplificarii frecventelor joase, singurul avantaj pe care il prezinta adaugarea condensatorului in sistem, este protejarea bateriei.

Pentru sistemul tau daca ar fii sa aleg, as alege inca un traseu de 0 AWG in loc de condensator, daca iti permiti puneti 2 trasee de 0 si condensator ;)

pitbulltm 13-06-08 15:27

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Nu vreau sa te sacai dar ce inseamna traseu de 0 AWG .Eu sunt la inceput...te ma intreb dimensiunea cablului in sens de diametru pt ca o sa vina pus in max 1 luna ceva de 1000w rms...Astept raspunsul...ms anticipat

Bogdan YBR 13-06-08 15:44

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
0 awg este cablul de alimentare care are 50-53mm2 sectiune.

pitbulltm 13-06-08 15:58

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
In final parerea voastra...mai este nevoie de un condensator la 1000w rms sau tre sa schimb si releul sau altele innaintea lui,ca pe marti vreau sa ma apuc sa le montez.

pitbulltm 13-06-08 16:01

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
si inca ceva cablurile sa fie dietz de 35 sau de 50? NU vreau sa fiu stresant...ms mult pt intelegere.Adica 50 dupa explicatiile voastre?

Bogdan YBR 13-06-08 16:47

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
cat mai mari cu atat mai bine.
decat dietz de 35 mai bine gz de 50 ca e diferenta fff mica 230 -255 lei.

pitbulltm 13-06-08 17:02

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Bogdan daca mi-ai da si adresa ar fii super si condensator sa nu mai pun?

Bogdan YBR 13-06-08 17:30

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
ai PM ......

spgbuc 14-06-08 20:39

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Bogdan de unde pot lua si eu un cablu de alimentare si si masa 0 awg ? am cautat la mai multe magazine si au zis ca nu au:oops:

pitbulltm 14-06-08 22:22

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Bogdan nici eu nu am gasit si distribuitorul GZ nu raspunde...ce facem pana la urma luam Dietzde 50(spun luam pt ca mai e cineva cu aceeasi problema)?

ugod 22-12-08 19:48

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Quote:

Originally Posted by pitbulltm (Post 1591610)
Bogdan nici eu nu am gasit si distribuitorul GZ nu raspunde...ce facem pana la urma luam Dietzde 50(spun luam pt ca mai e cineva cu aceeasi problema)?

reprezentant GZ in Tm Str Ialomitza nr 51 A ( Terra , Kappa),AC-Audio tel 0722410820

alpinemaster 19-01-09 18:13

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
care condensator e mai bun pt acumulator si amplificator 1.6 F sau 2.5 F daca avem 1500w max??mersi pt informatii

ugod 19-01-09 21:18

Re: Kit de cabluri si un condensator
 
Quote:

Originally Posted by alpinemaster (Post 1993822)
care condensator e mai bun pt acumulator si amplificator 1.6 F sau 2.5 F daca avem 1500w max??mersi pt informatii

cu cat mai mare e mai bun


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning