Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-05, 09:17   #46
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

CE'nseamna \"un piston nu lucreaza\" ? ...daca iti arunca benzina afara inseamna ca BUJIA nu lucreaza !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 30-07-05, 21:59   #47
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tm8bnz\"
CE'nseamna \"un piston nu lucreaza\" ? ...daca iti arunca benzina afara inseamna ca BUJIA nu lucreaza !
Asa a zis taicamiu... bujiile le-a schimbat de 2 ori... nu lucreaza un piston calumea... egal... dupa cum am spus, nu-l repar... motorul... ca pun altu si n-are rost sa pierd timpul cu el!
__________________
Service Auto - Comert cu Autovehicule - Piese si accesorii auto
( Tuning ) DTS - www.dtsshop.de
Produse Sparco, OMP, Sandtler, Sabelt, Momo, Wichers, Bosch - Combinezoane/Roll-Bar/Scaune/Hamuri cu omg. FIA, Pompe benzina, Volane, Kit-uri Ambreiaj, etc. http://sandtler.de/inhalt_index.htm

Tel: 0726176548
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 30-07-05, 23:23   #48
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Asa se pare ca luni am sa fac prima tentativa de a monta tractiunea integrala... Is curios cam ce-o sa iasa... adica partial ceva, ca pe intreg n-o sa iasa... ( ar fi un vis )

Unghiurile i-au fost facute, mere de fel ok! Dar consumul acesta, ma atinge la sentiment
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 01:53   #49
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Deevylls\"
Quote:
Originally Posted by \"tm8bnz\"
CE'nseamna \"un piston nu lucreaza\" ? ...daca iti arunca benzina afara inseamna ca BUJIA nu lucreaza !
... ca pun altu si n-are rost sa pierd timpul cu el!
Corect...asa da,chiar nu mai are importantza !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 22:07   #50
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Peste cateva ore bune ori imi musc degetele ( ca nu mere ceva bine ), ori plang dupa bani ( c-o sa-i dau pe benzina )...
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 22:49   #51
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Un prieten a spus ceva ce ma urmareste si acum : \"De la proiect la produsul final e cale lunga dar ca produsul sa si functioneze e o cale si mai lunga\"
Get used to it...problemele incep de cand o sa IESI din service cu ea !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 22:53   #52
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

O sa ma tin bine, cand o sa apas pe butonul de la cric... dimineata...
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 01-08-05, 17:21   #53
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Am mers cu gandul de a face mai multe...

Astazi mi-am pus placute noi de frana ( au doar 1200 km, D-RO ), trebe sa-mi comand si discuri noi ( dar aici am sa caut ceva interesant )... Am montat si alta bara stabilizatoare!

In legatura cu 4x4, dupa ochiul liber ar trebui sa vina bine ( cu diferite modificari )... Azi a fo mai mult o zi de constatare in legatura cu GTu... la combi am mai facut cateva chestii mai mici...

Totusi ma petrecut toata ziua la service pana la 16:20, de dimineata de pe la 7:45... am lucrat la alte masini, chit ca taicamiu era in concediu, au venit clienti ca au vazut poarta deschisa...

Maine sper la o oarecare tentativa... sa vedem ce-o fi!
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 11:40   #54
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Am fo azi de dimineata la service... dar nu cu Mazda... cu Audi, i-am facut cu taicamiu schimbu de ulei... acu toarce mai bine TDIu

Am cam ajuns la o concluzie, se pare ca trec totusi la 2.0T... ... nu-mi vine 2.5 V6 ( sa vad acu prin alta metoda daca reusesc cumva sa-mi aduc eu, daca nu am sa pun 2.0T ca am deja motoru de 2.0...

Ma mai pronunt pe deseara! ( ma gandesc sa vad... )
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 17:19   #55
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

[quote=\"Deevylls\"]Am fo azi de dimineata la service... dar nu cu Mazda... cu Audi, i-am facut cu taicamiu schimbu de ulei... acu toarce mai bine TDIu
[quote]

In post parca e vorba de o Mazda...ce TDi vorbesti aici ?!
2.0T zici,ai ?
Te dai la lucruri grele ?! ... Hehehe,tot pe urmele mele calci,oriunde m'ash duce...vii rpd dupa mine
Hai sa vdm ce iasa !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 18:50   #56
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tm8bnz\"
Quote:
Originally Posted by \"Deevylls\"
Am fo azi de dimineata la service... dar nu cu Mazda... cu Audi, i-am facut cu taicamiu schimbu de ulei... acu toarce mai bine TDIu
In post parca e vorba de o Mazda...ce TDi vorbesti aici ?!
2.0T zici,ai ?
Te dai la lucruri grele ?! ... Hehehe,tot pe urmele mele calci,oriunde m'ash duce...vii rpd dupa mine
Hai sa vdm ce iasa !
Maine plec la munte... pe la mare...
Dupa ce vin... daca nu fac rost de un 2.5 V6 de pe 626, atunci incerc sa merg eu dupa un motor pana in Deutschland... dupa care incep sa punde fel BiT daca nu doar un T... in cazul in care nu reusesc sa fac asta, am sa recurg la 2.0 pe care-l am deja, doar ca e cu carburator... pe care o sa-l fac T...

Nu din pacate nu... nu vin dupa tine, tu ar cam trebui sa incepi sa participi ca pilot la ceva competitie, sa arati ce poate masina ta, ca timpul a cam trecut si n-am vazut inca nimica... iar de laudat, o tot lauzi...

Quote:
Originally Posted by \"tm8bnz\"
Hai sa vdm ce iasa !
Sper sa iasa... chiar o fac cu dorinta de a putea concura cat mai mult, la diferite competitii...
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 19:53   #57
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Mai vorbim dupa ce o termini ASTA DACA TU O FACI CU MANA TA !
Sa te vad atunci cum o sa iti batzi joc de ea in \"competitzii\" !

P.S. O laud ca are cu ce
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 20:58   #58
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Ce pot am sa fac, ce nu... am sa cer o mana de ajutor... ( mda, tu ai facut-o cu mana ta... de aia ai asteptat sa vina mecanicu din concediu... )

Nu-mi bat joc de ea in competitii... macar incerc sa fac ceva... nu numa crusin' prin oras... hai las-o cu dinastea!

Apropo faza cu: \" Garnitura de chiuloasa Ajusa,erste kalsse ! Made in jappan \"... nu prinde, reprezentanta e in Spain!

N-am nimica c-o lauzi e ceva normal... doar e a ta... dar si dovedeste...

D-l moderator e rugat sa nu stearga acest post... deoarece se reflecta exact asupra masinii mele cu mici inclinatii catre o dezbatere asupra acestei teme si nu a off topic-ului!

In rest... peace & ... please...
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 02-08-05, 22:14   #59
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Deevylls\"
Ce pot am sa fac, ce nu... am sa cer o mana de ajutor... ( mda, tu ai facut-o cu mana ta... de aia ai asteptat sa vina mecanicu din concediu... )

Nu-mi bat joc de ea in competitii... macar incerc sa fac ceva... nu numa crusin' prin oras... hai las-o cu dinastea!

Apropo faza cu: \" Garnitura de chiuloasa Ajusa,erste kalsse ! Made in jappan \"... nu prinde, reprezentanta e in Spain!

N-am nimica c-o lauzi e ceva normal... doar e a ta... dar si dovedeste...

D-l moderator e rugat sa nu stearga acest post... deoarece se reflecta exact asupra masinii mele cu mici inclinatii catre o dezbatere asupra acestei teme si nu a off topic-ului!

In rest... peace & ... please...
Mamah,ce te-ai atacat...vad ca suferi in umbra mea !
La vorbe te pricepi ,te cunost prea bine...pan la fapte mai e muuult...si uita-te la ce-ti scrie dupa \"Varsta:\" ... am fost si eu odata pe acolo p unde treci tu...infantil !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 03-08-05, 00:02   #60
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Tu garantat gandeai cum gandesc eu... desigur... toata lumea se ia dupa tine... cum sa nu... Puteai sa spui doar faza cu sa vedem ce iasa, nu altceva... cum ca eu ma iau dupa tine sau asa... pentru ca ce vreau eu sa fac, nu e nici pe aproape din ce ai facut tu... ideile mele sunt mult mai extinse...

Nu crezi ca aberezi deja destul, aici eu prezint proiectul meu, nu tu... si in locul tau as fi macar multumit cu ceea ce stii, mai bine zis de unde stii... ca ai invatat si tu multe... si stii bine la ce ma refer, ca prea multe nu faceai tu fara acel ajutor...

In fata mea nu tre sa te dai grande, ca eu te cunosc, la fel cum ma cunosti si tu, asa ca asta poti s-o faci la altii care-ti permit, ca la mine ai intrecut masura...

Gata cu off topicul... tema este incheiata...
Deevylls is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -