Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-05, 05:02   #16
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Bine punctat! Asa parca mai venim de acasa.
Asta e problema mea cu ei!
Nu stiu cata credibilitate sa le acord dupa asa un mod de operare.
Cine e, cine nu e speedracing, azi vorbesti cu unul pe un tel maine suni raspunde altcineva care i-a dat afara pe aia cu care ai vorbit initial.
Te suna ulterior un alt reprezentant, pretins reprezentant al lui ...
Incercati sa intrati in pielea mea.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 10:14   #17
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

...
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 13:34   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

[quote=\"Jeff\"]
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
cine stie sa organizeze? despre cine vorbesti?
crezi ca este normal ca dupa atata timp si in urma tuturor insistentelor mele sa nu pot contacta nici un organizator?
Exista un user chiar aici pe 4tuning, koko, el este cel care a postat primele anunturi referitoare la aceste evenimente. A facut-o prin intermediul cuiva, pentru a depasi barierele de limba. Posturile au fost sterse (stim de cine), s-a trecut la binecunoscutele atacuri, etc. La asa reactii normal ca omul s-a retras, a vazut ca n-are cu cine... Mai departe am continuat noi promovarea acestor curse, in calitate de fani entuziasti si de \"miserupisti\" in ce-l priveste pe domnul presedinte.
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
respect atitudinea de fan, cateodata si pe cea de fronda, dar pana la urma, AICI pe 4tuning NU EXISTA SPEEDRACING !
exista niste topicuri, posturi, anunturi, calendare, postate de fani, fara sustinere oficiala.
Exista un site si forum oficial al acestei miscari - am inteles ca nu putem posta linkuri, e acceptabil, dar a nu se pune la indoiala legitimitatea activitatilor, din moment ce ele au fost incununate de succes timp de 3+1 etape pana acum. AICI pe 4tuning exista informare corecta (ocazional viciata de sebastian); de ce nu e semnata si parafata de un oficial Speedracing, am explicat mai sus.
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
akimoto, jeff, si ceilalti, ati avut credit ca vechi useri ai forumului, dar din pacate nu reprezentati speedracing... spun din pacate caci mi-as fi dorit sa fie cineva din comunitate. dar nu neaparat.
In lumina ultimelor evenimente, koko ne-a investit pe akimoto si pe mine in purtatori oficiali de cuvant. LR a incercat sa ia legatura cu diversi angajati ai firmei RekTime, care din pacate nu puteau sa ajute cu informatii clare despre aceste curse, pentru ca nu prea au nimic in comun cu cursele de masini. Ieri am vorbit cu oficiali LR si NSL, care ne-au cerut sa amanam cursa de sambata. Am spus: Sebastian, hai sa ne asezam la masa si sa discutam de la egal la egal, dar pentru asta ar trebui sa faci curat pe forum, sa-ti retragi posturile prin care ne ataci, ca sa putem discuta civilizat. Raspunsul a fost simplu: EU cu voi nu sunt egal, iar posturile nu conteaza, e doar un forum de discutii, nu ceva oficial. Ei, pentru noi conteaza, pentru ca sunt mii de oameni care citesc cum tu denigrezi tot ce inseamna curse organizate de altii. Si bineinteles ca aseara a continuat sa posteze pe acelasi ton (vezi posturile precedente).
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
\"\"Si nu te pufneste rasul cand scrii toate astea?\"\"\" nu puteti spune ca e ontopic si in regula. dar releva tocmai lipsa de raspundere pe subiect.. atitudinea de fronda.
Sincer, sunt satul sa raspund la modul serios aberatiilor lui sebastian - de cate ori am facut-o, el a rastalmacit totul si a trecut la alte atacuri.
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
Ironii si orgolii din partea unor oameni neimplicati practic. ESTE INCORECT sa ma acuzati de subiectivism daca doresc sa comunic direct cu un oficial speedracing. [...] Dar pana la urma, exista o persoana care sa imi confirme OFICIAL aceasta cursa?
Considera-ne implicati, recte oficiali. Iti confirm eu aceasta cursa, care se va desfasura precum si celelalte dinaintea ei, unde nu au fost confirmari oficiale. Tel. 0745 316 775 (Jeff) sau pe nr. lui akimoto.
Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
am autoritatea sa fi putut sterge orice despre speedr...
si daca eram impotriva o faceam.
Sincer, apreciez, pentru ca banuiesc care e situatia ta (undeva intre ciocan si nicovala).


Nu tot cea ce este, este cea ce pare!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 13:43   #19
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default legal racing


Inainte de continuarea discutilor trebuie sa se clarifice situatia din punct de vedere juridic.
Personalitatea juridica a lui SpeedRacing fiind inexistenta atrage de la sine necesitatea unor explicatii formulate de un jurist.
Pentru a se genera credibilitatea necesara si a se alege un drum corect din punct de vedere legal este necesar sa se expuna o serie de acte doveditoare a vorbelor celor ce se considera oficiali.
Falsul se pedepseste aspru, la fel si uzul falsului.
Propun stergerea a tot ce nu poate fi probat cu documente legale.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 13:48   #20
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

atunci vrem si noi documente legale de la LR
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 13:54   #21
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

io ma repet ....cioli tu vezi pe un organizator speedracing sa discute aci..laso-n pana mea ma.....deja e de rasu curcilor......
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 15:01   #22
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

Sebastian, ne leshi? Nu ai tu o cursa de organizat? Vezi-ti de-ale tale, presedinte al bagatorilor de seama.
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 15:46   #23
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cioli17\"
atunci vrem si noi documente legale de la LR
nu aveti nevoie, majoritatea organizatorilor mi-au trimis mie prin email sau fax, inclusiv LR.
cred ca este suficient daca imi trimiteti mie, nu e nevoie sa le postati aici.
Mai trebuie discutat cu cei din cluj, iar cu cei de la primaria suceava am luat deja legatura, clubul de acolo participa la organizare neoficial, au exprimat transparent pozitia.
Cei din iasi suntem deja in legatura de mult timp cu organizatorii, etc...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 15:55   #24
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aR99bMw\"
io ma repet ....cioli tu vezi pe un organizator speedracing sa discute aci..laso-n pana mea ma.....deja e de rasu curcilor......
Ca atare nu inteleg de ce e de rasul curcilor sa discute cu mine un organizator speedracin? cine sunt speedracing? Chiar nu inteleg de ce este atat de dificil de localizat. Eu nu am reusit la tel sa vb cu nimeni, intra casuta vocala.
Sincer, e ceva ciudat, si ma simt \"inconfortabil\"...
Pana la urma, daca Speedracing doreste colaborare cu 4tuning, de ce refuza un contact si o prezentare?
Chiar e de rasul curcilor ca managerul speedracing sa vb cu managerul 4tuning? de ce? suna jignitor.
Indiferent de modul in care managerizati voi tensiunea cu LR, dupa cum vedeti cu ironii si atacuri la persoana, aici nu e vorba de asta, ci de legatura cu 4tuning.
Emailul, telefonul, numele si pozitia mea sunt publice. Pot fi contactat de oricine, si multi deja o stiti.
Nu imi doresc decat o pozitie egala din partea Speedracing.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 15:59   #25
Street Shark

Stage 3
 
Street Shark's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 150
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
Quote:
Originally Posted by \"aR99bMw\"
io ma repet ....cioli tu vezi pe un organizator speedracing sa discute aci..laso-n pana mea ma.....deja e de rasu curcilor......
Ca atare nu inteleg de ce e de rasul curcilor sa discute cu mine un organizator speedracin? cine sunt speedracing? Chiar nu inteleg de ce este atat de dificil de localizat. Eu nu am reusit la tel sa vb cu nimeni, intra casuta vocala.
Sincer, e ceva ciudat, si ma simt \"inconfortabil\"...
Pana la urma, daca Speedracing doreste colaborare cu 4tuning, de ce refuza un contact si o prezentare?
Chiar e de rasul curcilor ca managerul speedracing sa vb cu managerul 4tuning? de ce? suna jignitor.
Indiferent de modul in care managerizati voi tensiunea cu LR, dupa cum vedeti cu ironii si atacuri la persoana, aici nu e vorba de asta, ci de legatura cu 4tuning.
Emailul, telefonul, numele si pozitia mea sunt publice. Pot fi contactat de oricine, si multi deja o stiti.
Nu imi doresc decat o pozitie egala din partea Speedracing.
Aici ai dreptate.
Street Shark is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 16:01   #26
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Jeff\"
Sebastian, ne leshi? Nu ai tu o cursa de organizat? Vezi-ti de-ale tale, presedinte al bagatorilor de seama.
exact ce spuneam....
nu e o cale tocmai adecvata de comunicare. te rog sa fii mai diplomat
daca te deranjeaza cererea lr, o poti neglija, e treaba ta ca persoana, dar NU ai fost atacat personal... de ce o faci?
mie nu mi se pare corect
I SE PARE CUIVA CORECT?????

DECI: poti neglija cererea lr.
poti neglija ca user si cererea mea

DAR speedracing nu e normal sa neglijeze cererea mea, cat timp doreste sa se promoveze aici. mie mi se pare normal si de bun simt sa doresc sa vb cu o persoana oficiala legal din speedracing.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 16:08   #27
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Poate ca baietzii din Tm vor sa promoveze aceste curse care s-au dovedit un succes. De cand sunt pe forum nu am vazut nici un scandal in care sa fie implicati cei din TM. De fapt cine merge la TM la Legal Racing, vorbesc de useri 4tuning?
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 16:09   #28
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default Re:

Gratzian: pana ai postat tu, eu deja stersesem. Incerc sa tin cat se poate de departe genul asta de replici, nu ma ajutati de loc aici.

Gratzian, Sebastian

Uitati niste chestii foarte esentiale. Speedracing nu poate fi obligata de nimeni sa isi prezinte dreptul de a organiza curse pe site-ul 4tuning. E absurd ce se cere asa in gura mare de catre LR. Toate aceste lucruri trebuie si se pot rezolva intr-o alta maniera. Toate aceste manevre de intoxicare si dezinformare a userilor acestui forum sunt inutile. Cea mai buna reclama pe care si-o face o firma, organizator este calitatea. Ati auzit pe cineva pana acum sa se planga de vre-o cursa Speedracing???? Dar de una LR? Sa nu mai punem la socoteala meciurile pe care LR-ul le-a avut pana acum cu toata lumea pe teme cateodata puerile.

Faptul ca noi am venit si le-am afisat pe site-ul acesta am facut-o ca si cum am posta niste intalniri ale noastre la iarba verde. Daca va-ti uita la topicuri ar fi ceva de genul ... \"Ba mergem? , Ne intalnim la 10 la OMV ... etc\".

Gratzian, stiu ca esti intre ciocan si nicovala dar nu cred poti fi supus la chiar asa o presiune mare incat sa nu vezi niste lucruri elementare. Cum a spus si Jeff ... nu o facem din spirit de fronda ... dar dupa ce ni s-au aruncat in cap noua tot ce au facut ei prost desi am incercat si ne-am oferit unii dintre noi sa ajutam, chiar nu mai avem nici o motivatie sa acceptam asemenea rahaturi. Pentru exemplificare cauta topicurile cu cursa de la Timisoara de anul trecut sa vezi cum suntem facuti albie de porci.
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 16:28   #29
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
Faptul ca noi am venit si le-am afisat pe site-ul acesta am facut-o ca si cum am posta niste intalniri ale noastre la iarba verde. Daca va-ti uita la topicuri ar fi ceva de genul ... \"Ba mergem? , Ne intalnim la 10 la OMV ... etc\".
nu este chiar asa... dupa cum vezi ati facut si un mic abuz, este global anouncement, fara sa imi cereti permisiunea... nu e doar un anunt de intalnire prieteneasca...

mai mult, purtati conflicte ca si cum ati reprezenta speedracing
deci, nu ca useri
ca sa pot media conflictul, am nevoie de un contact oficial
imi mentin rugamintea in contextul asta, sa pot lua legatura cu organizatorii, sa stiu cine organizeaza, sa putem aduce putina ordine in haosul asta
cred ca am dat dovada de destula bunavointa, intelegere si rabdare.
cred ca e timpul sa aveti putina deschidere, nu ma faceti sa cred ca este ceva de ascuns.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 17:21   #30
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
Quote:
Originally Posted by \"aR99bMw\"
io ma repet ....cioli tu vezi pe un organizator speedracing sa discute aci..laso-n pana mea ma.....deja e de rasu curcilor......
Ca atare nu inteleg de ce e de rasul curcilor sa discute cu mine un organizator speedracin? cine sunt speedracing? Chiar nu inteleg de ce este atat de dificil de localizat. Eu nu am reusit la tel sa vb cu nimeni, intra casuta vocala.
Sincer, e ceva ciudat, si ma simt \"inconfortabil\"...
Pana la urma, daca Speedracing doreste colaborare cu 4tuning, de ce refuza un contact si o prezentare?
Chiar e de rasul curcilor ca managerul speedracing sa vb cu managerul 4tuning? de ce? suna jignitor.
Indiferent de modul in care managerizati voi tensiunea cu LR, dupa cum vedeti cu ironii si atacuri la persoana, aici nu e vorba de asta, ci de legatura cu 4tuning.
Emailul, telefonul, numele si pozitia mea sunt publice. Pot fi contactat de oricine, si multi deja o stiti.
Nu imi doresc decat o pozitie egala din partea Speedracing.


Gratzian:

Eu spuneam ca e de rasul curcilor toata cearta asta......LR VS. SR
Nu stiu de ce SR nu ia legatura cu 4tuning daca tu asa zici....poate sunt plecati in Ungaria si nu au roaming.

In legatura cu scormoneala pe la registre si finante.....e treaba celor de la SR.Din partea mea sa aiba datorii de 10 miliarde...treaba lor ce fac si cum isi castiga banu...atata timp cat cursele sunt bine facute.

Oricum AR TREBUI SA INTRE PE FORUM ORGANIZATORU DE LA SR SA MEDIEZE CONFLICTU SA EXPLICE CEVA...ORICE......

Oricum DISCUTAM DUPA 25 IUNIE CEL MAI BINE......MULTE O SA STEA ALTFEL......SPER SA IASA BINE AMANDOUA CURSELE...SINCER.....SI TURA VIITOAREA SA NU SE INTERCALEZE......MAI ALES CA LA ARAD ACU E SI TUNING SHOW......bafta
__________________
j
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -