Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-05, 19:14   #1
ZoliaT_2
Super Moderator

Stage 5
 
ZoliaT_2's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 324
Member of:
[Super Moderators]
Default SpeedRacing 25.06.2005 nocturna

Etapa a IV-a

Prima cursă nocturnă!!!

25.06.2005. 18.00

ARAD - AEROPORT

POZE:
https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=313


este vb de prima nocturna speedracing
caci au mai facut nocturne si LR 27.09.2003 - Timisoara - Viteza
si koracing 9 Aprilie 2005
ZoliaT_2 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:16   #2
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re: SpeedRacing 25.06.2005 nocturna

Quote:
Originally Posted by \"ZoliaT_2\"
Etapa a IV-a

Prima cursă nocturnă!!!

25.06.2005. 18.00

ARAD - AEROPORT

-----------------------------
OFF-TOPIC

din greseala incercand sa curat posturile fara rost de aici am sters tot topicul.

aveti ceva de scris legat de subiect faceti-o

aveti ceva de spus in afara subiectului cereti aprobare de la mine pe yahoo messenger

sorry pt cele 3 posturi care chiar erau on topic

----------------
Care prima ca au mai fost doua.
De unde prima?
Din Arad poate desi...
aviator is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:19   #3
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

f bine ai facut si asa erau numa posturi de ale lui sebastian si aviator si antonov si care or mai fii

on topic : o sa fie cred / sper cea mai spectaculoasa cursa de pana acuma , pe nocturna

din Timisora o sa fie speram macar 7-8 masini
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:22   #4
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Va ajut sa reconstituiti.
Gratian spunea asta si pare deosebit de interesant de aflat.

\"akimoto, esti oficial speedracing?

neplacerea este ca toate posturile apartin unora care nu sunt oficiali speedracing, care doreste promovarea pe 4 tuning, dar nu face un gest minim de politete...
chiar doresc sa vorbesc cu unul din conducatorii acestei firme care organizeaza aceste curse.
nu vad nimic rau in asta, de fiecare data cand s-au organizat curse, in tara, indiferent de catre cine, am stat de vorba cu un conducator al lor.
am incercat sa sun la toate lelefoanele care apar atat pe situl de curse, cat si pe cel al firmei, nu mi-a raspuns nimeni, toata ziua, am facut asta pentru a avea un contact oficial care sa ma ajute sa fac putina ordine in brambureala asta.
nu am avut pe cineva care sa im confirme oficial valabilitatea cursei depe 25 la arad. Se tine? sau nu?
exista aprobarea locatiei? practic, direct pe site sau eu personal pe email am primit-o aproape de fiecare data, de la aproape toata lumea.

situatia a ajuns la tensiune datorita si greselilor in managerizarea informatiei. cred ca ar fi corect sa ia legatura cu mine un oficial, eu am incercat sa dau de ei, nu am reusit.
Ma bucur ca apreciati 4 tuning ca un mediu puternic de promovare, dar va rog intelegeti ca noi facem asta nu din interese comerciale, ci pentru a tine la curent comunitatea cu ce se intampla, asa ca libertatea de exprimare nu trebuie inteleasa brut, nelimitat. Chiar daca nu am fixat inca un regulament ferm de afisare a evenimentelor, ar fi corect sa fim contactati de un coordonator, sa sa ne fie puse la dispozitie un minim de informatii elementare.
Ironia si reauavointa nu isi au locul aici. Daca nu doream prezenta speed, stergeam pur si simplu orice legat de speed si gata.
Intentia este doar de o oferi informatii valide, intr-un mod coerent.
Astept in continuare un contact oficial din partea speedracing, si aprobarea pt locatie, aici sau pe email gratzian@4tuning.ro\"
aviator is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:26   #5
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Astia sunt organizatorii?
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=8563
aviator is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:27   #6
CrisRai
Road Runers Member

Stage 3
 
CrisRai's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 138
Default

VA FI SUPER FAIN , TIMISOARA VA FI IARASI LA INALTIME!
CrisRai is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 19:28   #7
Soichiro
Guest
 
Posts: n/a
Default

Mult succes SpeedRacing cu prima nocturna organizata de voi.
Lasati agitatorii sa se agite degeaba si dovediti, asa cum ati facut-o si pana acum, ca stiti sa organizati competitii la cel mai inalt nivel.
Bafta!
  Reply With Quote
Old 21-06-05, 21:20   #8
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default

Sper(am) sa fie cat maifrumos....pe nocturna....hm......very nice
Oradea cu ce merge ?..[/b]
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 23:42   #9
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING/400m TIMISOARA 25 06 2005



Legal Racing a postat primul anunt la rubrica: curse ofciale .
Am anuntat etapa Legal Racing din Timisoara 1zi/2 +1noapte/2 cu incepere in jurul orelor 16- 16:30.
Am exprinat sugestia de a se muta etapa de la Arad pentru o data ulterioara eventual in ziua de 26 duminica, o zi mai tarziu.
Motivele pentru care am sugerat amanarea au fost:
- importanta mai mare a evenimentului Legal Racing
- mutare mai facila a datei de la Arad
- diverse cu importanta redusa.
Ce am primit in schimbul sugestiei, s-a vazut pana nu de mult pe site, in plus alte injurii in mesaje private si pe e-mail.
Multumesc pentru aceste sensibile si afectuase reactii.
Au zelutat multe certuri, controverse, ... si alte urmari nedemne pentru niste automobilisti.
Regret faptul ca m-am lasat atras in acest joc murdar si ma voi retrage pentru a ma concentra doar la buna organizare a etapei acceleratie viteza pe 400m LEGAL RACING din Timisoara.
Nu va asteptati dupa reactile voastre sa va tratez cu clementa, generozitate, o sa primiti respectul pe care-l meritati.
\"Va multumesc!\"
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-06-05, 23:58   #10
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

...
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 00:04   #11
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

...
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 00:09   #12
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Jeff\"
\"Eu nu ma mai joc cu voi, ca mi-ati luat jucaria, si-o sa ma razbun eu!\" - cam asta e mesajul pe care-l transmiti.
Faptul ca acel calendar al Speedracing a fost afisat inca din aprilie ce-ti spune? Dar ca oamenii au investit bani si eforturi in organizarea acestui eveniment cu mult inainte ca tu sa te trezesti ca vrei la Timisoara? Importanta mai mare a evenimentului LR? poate pentru tine. Ce e mai important? Ca te trezesti tu odata pe an sa vii la TM (si asta atunci cand ti se pare ca iti iau altii o felie din tort - care tort?) sau ca suntem la a patra etapa a unui sezon de curse bine organizat? Cat despre jocul murdar, nu spun nimic, sunt mii de useri care s-au lamurit ce inseamna un presedinte de club, multi din ei tac pentru ca nu vor sa se puna rau cu tine dar adevarul asta este. Spor la organizare si la curse, ne vom vedea si noi de ale noastre, ca pana acuma.

Eu personal nu ma razbun si nici Legal Racing & No Speed Limit nu o va face.
Voi intoarceti spatele celor mai mari cluburi de amatori din tara!
Vreau sa va ganditi si hotararea sa va apartina, inainte de a va razbuna voi pe cei pasionati.Refuzati dreptul pasionatilor de participa la
Legal Racing sambata, iar duminica din nou la Arad.
Am sugerat asta de la inceput!
Ma retrag ramanand sa ma concetrez doar la buna organizare a etapei din Timisoara!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 00:41   #13
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default

Dar ati putea Legal Racing duminica,nu?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 00:41   #14
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re:

...
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 22-06-05, 01:36   #15
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Soichiro\"
Mult succes SpeedRacing cu prima nocturna organizata de voi.
Lasati agitatorii sa se agite degeaba si dovediti, asa cum ati facut-o si pana acum, ca stiti sa organizati competitii la cel mai inalt nivel.
Bafta!
este ok, si m-as alatura urarilor tale, daca as sti cui sunt facute.
cine stie sa organizeze? despre cine vorbesti?
crezi ca este normal ca dupa atata timp si in urma tuturor insistentelor mele sa nu pot contacta nici un organizator?
respect atitudinea de fan, cateodata si pe cea de fronda, dar pana la urma, AICI pe 4tuning NU EXISTA SPEEDRACING !
exista niste topicuri, posturi, anunturi, calendare, postate de fani, fara sustinere oficiala.
faptul ca nu am indepartat, ba dimpotriva, am promis chiar sprijin, crearea unui forum , etc, in ideea ca am cu cine comunica pe aceasta directie.
akimoto, jeff, si ceillti, ati avut credit ca vechi useri ai forumului, dar din pacate nu reprezentati speedracing... spun din pacate caci mi-as fi dorit sa fie cineva din comunitate. dar nu neaparat.

prezenta voastra aici arata ca voi doriti sa colaborati cu 4 tuning, nu ca speedracing doreste asta.
mi se pare total anormal nu numai sa nu contacteze nimeni oficial 4tuning, (cu toata bunavointa lui akimoto care mi-a dat informatii neoficiale si ii multumesc)... dar mai mult.... cu toate eforturile mele si incercarile de a contacta un oficial nu am reusit ...
disputa voastra cu legal racing, dupa cum ati observat, a decurs liber, am intervenit numai cand au fost atacuri personale...:
\"\"Si nu te pufneste rasul cand scrii toate astea?\"\"\" nu puteti spune ca e ontopic si in regula. dar releva tocmai lipsa de raspundere pe subiect.. atitudinea de fronda.
este o disputa intre LR, recte sebastian contra unui numar de fani impatimiti. Ironii si orgolii din partea unor oameni neimplicati practic.
ESTE INCORECT sa ma acuzati de subiectivism daca doresc sa comunic direct cu un oficial speedracing.
repet iar, si iar: am autoritatea sa fi putut sterge orice despre speedr...
si daca eram impotriva o faceam. V-ati desfasurat in voie.
Dar pana la urma, exista o persoana care sa imi confirme OFICIAL aceasta cursa?
informatii pertinente, la obiect, oficiale, sustinute.
este corect fata de toti care au anuntat oficial curse si evenimente pe 4tuning, si care mi-au transmis datele, aprobari pe email, cu care am vb la tel, cu care am putut sa am o legatura directa, personala, la tel sau face-to face, ca sa eludam aceasta regula?

tu, soichiro, ai afirmat ca doresti sa organizezi curse. daca o sa iti doresti colaborarea cu 4tuning, vei fi de acord sa avem o discutie despre asta? in cazul in care vei fi dintre oficiali?
ti se pare normal ca speed sa se scufunde intr-un con de umbra? au ceva de ascuns? de ce nu accepta un dialog?
prin status qwo ei sunt prezenti aici, si dupa cum ai vazut au fost vehementi, fanii.. dar speedracing unde este?
Gratzian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -