Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-12, 10:53   #436
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ok bafta..


am si eu o intrebare
ce model de telefon nokia este la kar kit de vw?

6130 model mai vechi
6310 ?
nimeni nimic?
soosy is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 18:00   #437
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Baieti am si eu o rugaminte daca imi puteti spune ceva despre masina asta

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-10901400.html
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 12:20   #438
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by TM_89_FUM View Post
Iti arat eu o pereche de aripi.Imi trag de la RedBull si imi zici daca iti plac )
mai incet cu Red Bull, ca te trag in jos de tot

Vrei sa mori mai rapid? Red Bull te ajuta!

ARIPI....SPRE MOARTE... Se vinde in toate magazinele din tara . Se gaseste oriunde este la moda , oricine poate sa-l cumpere, sa-l guste, fie si numai din curiozitate. ... dar poate fi mortal . RED BULL a fost creat pentru a stimula creierul si nu pentru a fi consumat ca bautura inofensiva sau racoritoare.

RED BULL se comercializeaza la nivel mondial cu sloganul: '' Mareste rezistenta fízica, imbunatateste capacitatea de concentrare si viteza de reactie, da energi*e si o stare de spirit mai buna. Toate acestea se presupune ca exista intr-o cutiuta de RED BULL, bautura energizanta a mileniului, (dupa cum spun propietarii) .

RED BULL se vinde in aproape o suta de tari.
Marca Taurului Rosu are ca principali consumatori tineri si sportivi, doua segmente atractive care au fost captivate de stimulent.

ISTORIA:

Bautura a fost creata de Dietrich Mateschitz, un producator austri*ac , care a descoperit-o in timpul unei calatorii de afaceri la HONG KONG , unde se intalnea cu un fabricant de periute de dinti .
Lichidul - bazat pe o formula ce contine cafei*na si taurina - facea furori in orasul respectiv; atunci s-a gandit ca ar putea aduce produsul in Europa, unde nu era inca nici cunoscut, nici inregistrat, si se putea astfel erija in producator.

ADEVARUL DESPRE BAUTURA ESTE ALTUL! IN FRANTA SI DANEMARCA a fost interzisa bautura mortala, datorita componentelor sale de vitamine amestecate cu GLUCURONOLACTONA. GLUCURONOLACTONA este un produs chimic de inalta periculozitate, folosit de catre Departamentul de Aparare din Statele Unite in anii 60 pentru stimularea moralului trupelor cantonate in VIETNAM, si actiona ca un drog halucinogen care calma stressul de razboi. Totusi efectele sale in organism au fost devastatoare si a fost intrerupt datorita numarului mare de cazuri de migrene ,tumori cerebrale si boli ale ficatului manifestate la soldatii care au consumat asa ceva.

In plus, pe cutia de RED BULL se poate citi continutul:
GLUCURONOLACTONA, catalogata intre madicamente ca un stimulent.

Ce NU SPUNE cutia de RED BULL, sunt consecintele consumului, care ar obliga la o serie de AVERTIZARI: 1. ESTE PERICULOS SA-L BEI CHIAR DACA DUPA ACEEA NU FACI EXERCITII FIZICE, pentru ca prin functia sa energizanta accelereaza ritmul cardíac si iti poate provoca un INFARCT FULGERATOR. 2. Esti in pericol de a suferi o HEMORAGIE CEREBRALA, pentru ca RED BULL contine compusi care diluati in sange fac inima sa pompeze mai putin, si faci efort fizic simtindu-te mai putin epuizat.

3. Este interzisa combinarea RED BULL cu alcool, pentru ca amestecul se transforma intr-o 'bomba mortala' care ATACA DIRECT FICATUL, distrugand anumite zone care nu se mai refac niciodata. 4. Una dintre componentele principale ale RED BULL-ului este vitamina B12, utilizata in medicina pentru recuperarea pacientilor intrati in coma alcoolica. Astefel consumul energizantului produce hipertensiune si o stare de excitabilitate, ca si cum ai fi in stare de ebrietate, fara a fi baut alcool .

5. Consumul frecvent de RED BULL duce la aparitia unei serii de afectiuni nervoase si neuronale ireversibile (nu se pot recupera).

CONCLUZIE: Este o bautura ce ar trebui interzisa in toata lumea. Venezuela , Republica Dominicana, Puerto Rico si alte tari din Caribe avertizeaza celelalte natiuni ca, amestecul acestui lichid cu alcool creaza o bomba cu ceas pentru corpul omenesc.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 16:09   #439
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Chiar nu stie nimeni pisca aia de bulgaria?? Imposibil
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 20:58   #440
DarkXXX

Stage 5
 
DarkXXX's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,985
Member of:
[Opel]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
mai incet cu Red Bull, ca te trag in jos de tot

Vrei sa mori mai rapid? Red Bull te ajuta!

ARIPI....SPRE MOARTE... Se vinde in toate magazinele din tara . Se gaseste oriunde este la moda , oricine poate sa-l cumpere, sa-l guste, fie si numai din curiozitate. ... dar poate fi mortal . RED BULL a fost creat pentru a stimula creierul si nu pentru a fi consumat ca bautura inofensiva sau racoritoare.

RED BULL se comercializeaza la nivel mondial cu sloganul: '' Mareste rezistenta fízica, imbunatateste capacitatea de concentrare si viteza de reactie, da energi*e si o stare de spirit mai buna. Toate acestea se presupune ca exista intr-o cutiuta de RED BULL, bautura energizanta a mileniului, (dupa cum spun propietarii) .

RED BULL se vinde in aproape o suta de tari.
Marca Taurului Rosu are ca principali consumatori tineri si sportivi, doua segmente atractive care au fost captivate de stimulent.

ISTORIA:

Bautura a fost creata de Dietrich Mateschitz, un producator austri*ac , care a descoperit-o in timpul unei calatorii de afaceri la HONG KONG , unde se intalnea cu un fabricant de periute de dinti .
Lichidul - bazat pe o formula ce contine cafei*na si taurina - facea furori in orasul respectiv; atunci s-a gandit ca ar putea aduce produsul in Europa, unde nu era inca nici cunoscut, nici inregistrat, si se putea astfel erija in producator.

ADEVARUL DESPRE BAUTURA ESTE ALTUL! IN FRANTA SI DANEMARCA a fost interzisa bautura mortala, datorita componentelor sale de vitamine amestecate cu GLUCURONOLACTONA. GLUCURONOLACTONA este un produs chimic de inalta periculozitate, folosit de catre Departamentul de Aparare din Statele Unite in anii 60 pentru stimularea moralului trupelor cantonate in VIETNAM, si actiona ca un drog halucinogen care calma stressul de razboi. Totusi efectele sale in organism au fost devastatoare si a fost intrerupt datorita numarului mare de cazuri de migrene ,tumori cerebrale si boli ale ficatului manifestate la soldatii care au consumat asa ceva.

In plus, pe cutia de RED BULL se poate citi continutul:
GLUCURONOLACTONA, catalogata intre madicamente ca un stimulent.

Ce NU SPUNE cutia de RED BULL, sunt consecintele consumului, care ar obliga la o serie de AVERTIZARI: 1. ESTE PERICULOS SA-L BEI CHIAR DACA DUPA ACEEA NU FACI EXERCITII FIZICE, pentru ca prin functia sa energizanta accelereaza ritmul cardíac si iti poate provoca un INFARCT FULGERATOR. 2. Esti in pericol de a suferi o HEMORAGIE CEREBRALA, pentru ca RED BULL contine compusi care diluati in sange fac inima sa pompeze mai putin, si faci efort fizic simtindu-te mai putin epuizat.

3. Este interzisa combinarea RED BULL cu alcool, pentru ca amestecul se transforma intr-o 'bomba mortala' care ATACA DIRECT FICATUL, distrugand anumite zone care nu se mai refac niciodata. 4. Una dintre componentele principale ale RED BULL-ului este vitamina B12, utilizata in medicina pentru recuperarea pacientilor intrati in coma alcoolica. Astefel consumul energizantului produce hipertensiune si o stare de excitabilitate, ca si cum ai fi in stare de ebrietate, fara a fi baut alcool .

5. Consumul frecvent de RED BULL duce la aparitia unei serii de afectiuni nervoase si neuronale ireversibile (nu se pot recupera).

CONCLUZIE: Este o bautura ce ar trebui interzisa in toata lumea. Venezuela , Republica Dominicana, Puerto Rico si alte tari din Caribe avertizeaza celelalte natiuni ca, amestecul acestui lichid cu alcool creaza o bomba cu ceas pentru corpul omenesc.
te plictisesti ?)
DarkXXX is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 20:59   #441
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Chiar nu stie nimeni pisca aia de bulgaria?? Imposibil
Upppppppppp
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 00:27   #442
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Exclamation Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

stie careva cine face reparatii la prelate auto, mai exact inlocuirea geamului de plastic de la prelata, la o Honda s2000???
kickass is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 22:47   #443
TM92VIC

Stage 5
 
TM92VIC's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 753
Member of:
[Honda]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Se pleaca coloana de la TM la Arad sambata spre pista de la VIk ? La c ora ? in omv de pe aradului ?
TM92VIC is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 15:13   #444
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Stie cineva daca pot scoate numere rosii pentru masina si din mall de la inmatriculari?
alynex is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 19:25   #445
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by alynex View Post
Stie cineva daca pot scoate numere rosii pentru masina si din mall de la inmatriculari?
pai...de acolo se scot numerele rosii, sau la o firma de intermediere, dar si ei tot de acolo le scot si iti ia si comision...
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 20:01   #446
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Multumesc frumos de raspuns!
Daca imi poate recomanda cineva si un magazin cu baterii...pe site la vatra am gasit Silver Dynamic cu 420lei,pentru e46.Undeva unde sa fie pret apropiat.
__________________
alynex is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 14:15   #447
zLy_ibiza
Seat Driver

Stage 2
 
zLy_ibiza's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 58
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

cine ma poate ajuta cu instalarea unui modul comfort de la chei briceag pe un seat ibiza 2002 full electric ? cheia am rezolvato da modulu nu ma bag sa-l instalez pe masina ca am darul de a face praf , multumesc .
__________________
SEAT Ibiza Vaillante
zLy_ibiza is offline   Reply With Quote
Old 30-03-12, 23:13   #448
TM 27 LMT

Stage 2
 
TM 27 LMT's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 67
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Un tinichigiu bun poate sa imi recomande cineva?
Multumesc anticipat.
TM 27 LMT is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 09:34   #449
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by TM 27 LMT View Post
Un tinichigiu bun poate sa imi recomande cineva?
Multumesc anticipat.
nu ai avut masina la gabi din giroc...?eu zic ca ii ok omu
soosy is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 16:21   #450
TM 27 LMT

Stage 2
 
TM 27 LMT's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 67
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Am avut-o defapt la varusu sau ce o fi pe nume bubu, nu pot să zic că nu a făcut treabă bună sau ceva de genul, a cam dat-o în bara la chit si vopsit că mi-a cam crăpat chitul, si vopseaua scursă...si acuma căutăm pe cineva să îmi remediez problemele deoarece nu mai îmi răspunde la tel ... dar poate am să încerc la gabi, pare băiat ok. Mersi
TM 27 LMT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -