Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-13, 22:32   #1
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 707
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Componente Coustic

Salutari.Am un set de componente Coustic CS602 montate pe o corsa B iar pe spate JVC-uri de 10,ambele neamplificate.Pt bass am un subwofer Magnat B30.Playerul este un Kenwood mai vechi,nu are nici MP3,nu stiu sa va zic exact numele,seria.Problema e ca difuzoarele pe fata nu se aud atat de bine pe cat cred eu ca ar trebui sa se auda,mai mai ca la volum mai mare JVC-urile amarate de pe spate se aud mai bine.Claritatea ar fi ok,ma supara parca tweeterele care se aud cam tare.Ce as putea face in privinta asta,sau ce as putea cumpara pe fata si/sau spate,combinate cu un player jvc kd-x30 si un subwofer putintel mai mare...? Vreau sa se auda la fel de clar dar la volum mare sa duca,sa nu gajaie...

PS: Daca amplific coustic-urile de pe fata sunt sanse sa se auda mai bine?
__________________


Last edited by davay; 17-02-13 at 22:34.
davay is offline   Reply With Quote
Old 14-06-13, 19:57   #2
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 707
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Componente Coustic

up....
davay is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -