La cate am ascultat eu , si am ascultat destul de multe am ajuns la urmatoarele concluzii:
Daca iei amp pioneer e foarte bun pentru ca are multe setari, ampul lui intern suna bine dar nu cel mai bine.Oricum nu ai cine stie ce setari la un pioneer de 5 mil.
Amp intern al HU cel mai bine suna la clarion , dar nu e la fel de complex la setari ca pioneer.
Panasonicul suna cam intzepat si nu prea e pe gustul meu.
Alpine mi se pare ca ampul intern suna destul de prost la volume mai mari.
Daca asculti mai incet e ok, cum ridici putin volumul mai tare incepe sa distorsioneze.
Daca as avea 5 mil cred ca as lua clarion dxz368

.