Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-07, 17:34   #1
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Problema cu un Dvd Blaupunkt

salutare am cumparat un dvd blaupunkt adus din germania am un singur dvd cu videoclipuri care e facut de un baiat si`mi merge...restu de 20 de dvd`uri care le`am facut...cu videoclipuri sau cu melodii mi se aude un barait in boxe si nu`mi dau seama de la ce,daca dau pe radio sau pun dvd`u ala original se aude perfect.stie careva care e motivu?am inteles ca din cauza dvd`urilor ca nu sunt originale..da n`are cum ca n`am luat orice porcarie...
Smiley89 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 17:48   #2
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

pai incearca sa faci un video-dvd ... ca poate unitatea ta nu citeste divx si atunci un data-dvd e inutil.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 17:53   #3
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
pai incearca sa faci un video-dvd ... ca poate unitatea ta nu citeste divx si atunci un data-dvd e inutil.
Cel mai probabil asta este problema...
GYM is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 17:56   #4
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

pai io fac cu nero vision si dau add movie dvd...si sta 3 ore pana le transforma clipurile in format pt dvd si deabea dupa aia le baga pe dvd nu le bag io direct avi sau mpeg
Smiley89 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 17:59   #5
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Atunci ma depaseste..
GYM is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 18:04   #6
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Ar mai fi o treaba. Incearca sa scri si pe dvd+R si pe dvd-R ...
ps: spune si tu ce model e dvd-ul.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 20:51   #7
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Blaupunkt BLAUPUNKT IVDM7003
Smiley89 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 21:50   #8
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Cred ca le va citi pe cele scrise pe blank-uri DVD-R ... Si incearca sa le faci la o viteza cat mai mica ... Modelul nu pare asa nou si nu prea stie multe formate ...
__________________
Contact:

- messenger: razvan_florin2002
- telefon: 0721.433.295


sharkky is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 07:01   #9
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Cred ca le va citi pe cele scrise pe blank-uri DVD-R ... Si incearca sa le faci la o viteza cat mai mica ... Modelul nu pare asa nou si nu prea stie multe formate ...
mersi pt sfat o sa cumpar azi un dvd-r ...da de curiozitate...care`i diferentza intre dvd-r si dvd+r
Smiley89 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 07:50   #10
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Diferentele sunt tehnologice.
-R are cativa kb mai putin decat +R, practic e singurul lucru sesizabil.
DVD+R e recomandat pentru date pentru că are error protection mai buniar timpul de scriere este un pic mai mic pe cand DVD-R este recomandat pentru filme pentru că acolo nu contează erorile aşa de mult.
Unitatile de scriere si citire DVD aparute mai devreme nu stiau decat de -R iar daca bagi +R sunt sanse destul de mari sa nu-ti vada absolut nimic.
Incearca cu acel -R si sa ne spui si noua daca a mers, daca nu ... poti sa ma injuri .
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 07:53   #11
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Problema cu un Dvd Blaupunkt

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Diferentele sunt tehnologice.
-R are cativa kb mai putin decat +R, practic e singurul lucru sesizabil.
DVD+R e recomandat pentru date pentru că are error protection mai buniar timpul de scriere este un pic mai mic pe cand DVD-R este recomandat pentru filme pentru că acolo nu contează erorile aşa de mult.
Unitatile de scriere si citire DVD aparute mai devreme nu stiau decat de -R iar daca bagi +R sunt sanse destul de mari sa nu-ti vada absolut nimic.
Incearca cu acel -R si sa ne spui si noua daca a mers, daca nu ... poti sa ma injuri .
) doamne fereste de ce sa te injur?)) treaba ea ca..ieri am bagat un dvd care m`i se auzea cu baraituri...si a mers perfect..l`am scos l`am bagat iar.aceleasi baraituri))incerc cu un dvd-r ca`s tare curios
Smiley89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -