Diferentele sunt tehnologice.
-R are cativa kb mai putin decat +R, practic e singurul lucru sesizabil.
DVD+R e recomandat pentru date pentru că are error protection mai buniar timpul de scriere este un pic mai mic pe cand DVD-R este recomandat pentru filme pentru că acolo nu contează erorile aşa de mult.
Unitatile de scriere si citire DVD aparute mai devreme nu stiau decat de -R iar daca bagi +R sunt sanse destul de mari sa nu-ti vada absolut nimic.
Incearca cu acel -R si sa ne spui si noua daca a mers, daca nu ... poti sa ma injuri

.